Gediminas Kirkilas, archyvinė nuotrauka

"Šampanas ne alkoholis": žurnalistai užklupo išgėrusį Seime Kirkilą

(atnaujinta 10:35 2019.12.21)
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos narys teigė, kad išgėrė Seime šampano paskutinio komiteto posėdžio proga

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Penktadienį Seime besilankstantys žurnalistai užklupo išgėrusį Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos narį, Seimo vicepirmininką Gediminą Kirkilą. Trumpu vaizdo įrašu apie tai, kaip savo poelgį paaiškino Kirkilas, savo Facebook puslapyje pasidalino žurnalistė Eglė Račkauskaitė.

Iš žradžių paklaustas, ar galima Seime gerti, Kirkilas teigia, jog negeria. Tačiau žurnalistei pasakius, jog matė vyno taures, politikas prisipažino, jog paskutinio posėdžio proga išgėrė šampano.

"Šampano taurės, taip šampano šiandien išgėrėm", — teidė Seimo vicepirmininkas, pridūrdamas, kad jo požiūriu, šampanas nėra alkoholis.

Toliau polikas aiškinosi žurnalistams, kad baigęs visus posėdžius leido sau šampano išgerti, nors į Seimą ir negalima įsinešti alkoholio bei nepaisant to, kad gėrė jis pusę pirmos.

Ironiškai į tokį Kirkilo pasiaiškinimą sureagavo žurnalistas Andrius Tapinas. Jis savo Facebook puslapyje, pasidalinęs Račkauskaitės vaizdo įrašu, rašo, kad iš trumpo interviu sugebėjo daug sužinoti. Pirmą, aišku, jam patiko, jog "šampanas — ne alkoholis", be to žurnalistą nustebino "lanksčios taisyklės kada ir kur galima gerti Seimo nariams"

"Ir šiaip — ar tikrai reikėjo Eglei tą dienos laiką į akis kišti. Pusė pirmos dienos, pamanykit. Pas juos ten kitas laikas", — ironizuoja Tapinas.

Šis Seimo nario poelgis sulaukė kritikos ir iš kitų Facebook vartotojų.

"Kad jis jau vos lezuvi varto 🤣", — rašo Arnas Morkunas .

"Šampanas - ne alkoholis, tarė Feldmaršalas ir užsivertė fužerą vodkės", — juokėsi Vilma Matuseviciute Danauskiene.

"Darbe alkoholio vartoti DRAUDŽIAMA!!!! Kas būtu eiliniam darbuotojui? Įtariu daug kas žino! Manau už tokį pasisakymą Gerb. seimo narys ir kas Jam galima įvertins tam atsakingos institucijos, ir priims protingą sprendimą. Ar tas žmogus gali dirbti vardan žmonių, vardan Lietuvos? GĖDA!!!" — piktinosi Rasa Gasparkaite.

"Žmogeliai, nepamirškite kam galioja įstatymai, o kam ne. Taip, kad čia komentarai nebūtini", — ragina Valdas Galinis.

"Taigi draugai iš komiteto. Čia nesiskaito", — dar komentaruose rašo Tapinas, reaguodamas į žmonių svarstymus su kuo Kirkilas galėjo gerti.

Daug kam kilo klausimų, kaip turėtų į tokį poelgį reaguoti Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

"Kažin, o ką Veryga mąsto apie bebrų susibūrimą prie taurių? 😊" — rašo Edvinas Pukšta.

Na ir daug žmonių pasijuokė iš skambaus pasisakymo, jog "šampanas — ne alkoholis" ir pradėjo klausinėti, gal galima tuomet juo prekiauti po 20:00 valandos.

"Nu geras 😂 tik dabar sužinojau kad šampanas yra nealkoholinis gėrimas 😂" — rašo Laima St.

"Šampanas ne alkoholis. Tai gal galima jį po 20val. Pirkti ir jis padėtas prie vandens?🤣👌 Amazing šiti seniai🤛🤣" — rašo Eimantė Masilionytė.

"Iki 8 alkoholi parduoda tai prisipirko ir davai jau nuo 13 val dienos dusina..🤣🤣🙈" — rašo Vilmantas Peškaitis.

"Taip ir maniau, kad nemaža dalis seimo sprendimų priimta būnant girtiems 😀", — juokauja Eglė Ju.

Nuo 2016 metų pabaigos į Seimo pastatą draudžiama įsinešti alkoholinius gėrimus ir juos ten vartoti. Kirkilas jau kartą buvo įsivėlęs į panašų skandalą, kai praėjusių metų vasarą keli konservatoriai apkaltino jį tuo, jog jis neblaivus pirmininkavo Seimo posėdžiui.

Tegai:
alkoholis, Gediminas Kirkilas, Lietuva, Seimas
Vilnius

Karantinas pratęstas Lietuvoje iki vasaros pradžios: reikia žinoti apie apribojimus

(atnaujinta 17:36 2021.04.15)
Kai kurie respublikoje galiojantys apribojimai bus sušvelninti asmenims, turintiems imunitetą nuo koronaviruso

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Lietuvoje karantinas pratęstas iki gegužės 31 dienos imtinai. Tai buvo aptarta ministrų kabineto posėdyje.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

Tuo pat metu Ministrų kabinetas nusprendė palengvinti karantino režimą, suteikdamas išimtis asmenims, turintiems imunitetą nuo COVID-19.

Jie laikomi asmenimis, kuriems buvo atliktas COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu. Tokiu atveju nuo teigiamo testo momento turėtų praeiti ne daugiau kaip 180 dienų. Į šią grupę taip pat patenka žmonės, kurie pagal skiepijimo grafiką gavo ES vaistų registre įregistruotą vakciną COVID-19.

Nuo balandžio 22 dienos privačios šventės uždarose patalpose leidžiamos dalyvaujant ne daugiau kaip vienai šeimai ir (arba) vienam namų ūkiui arba ne daugiau kaip dešimčiai žmonių, turinčių imunitetą. Šventėse atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau kaip dvi šeimos ir (arba) du namų ūkiai arba ne daugiau kaip dešimt žmonių, turinčių imunitetą.

Vienu metu viešose vietose galės būti ne daugiau kaip dešimt imunitetą turinčių žmonių. Panašus apribojimas taikomas ir artimiems kontaktams, ekskursijoms atvirose erdvėse. Žmonės, turintys imunitetą, gali lankytis visų stacionarinių socialinių paslaugų, grupinių ir bendruomeninių namų gyventojus, taip pat atskirų gydymo įstaigų pacientus.

Kartu buvo nuspręsta, kad kai kuriose šalies savivaldybėse, atsižvelgiant į epideminę situaciją ir sergamumo statistiką, gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės nei visoje šalyje. Savivaldybių, kurioms gali būti netaikoma, sąrašas apima Birštoną, Biržų rajoną, Druskininkus, Joniškio rajoną, Jurbarko rajoną, Kelmės rajoną, Klaipėdos miestą, Klaipėdos rajoną, Kretingos rajoną, Mažeikių rajoną, Neringą, Pagiegius, Pakruojo rajoną, Palangą, Plungės rajoną, Prienų rajonas, Rietavą, Rokiškio rajonas, Skuodo rajonas, Šakų rajonas, Šiaulių miestas, Šiaulių rajonas, Šilutės rajonas, Tauragės rajonas, Telšių rajonas.

Šis pakeitimas įsigalios 2021 metų balandžio 26 dieną, tačiau jei iki šios dienos COVID-19 dažnis 100 tūkstančių žmonių bet kurioje savivaldybėje sumažės iki mažiau nei 200 atvejų, savivaldybių sąrašo peržiūros klausimas turėtų būti apsvarstytas prieš tvirtinimo pakeitimus.

Renginių dalyvių skaičiaus apribojimai

Nuo balandžio 19 dienos bus leidžiama atidaryti kino teatrus, profesionalių scenos meno įstaigų sales, taip pat organizuoti lauko ir vidaus renginius su žiūrovais. Visais atvejais bendras žiūrovų skaičius neturėtų viršyti 150 žmonių, jie galėjo dalyvauti tik sėdėdami, užimdami ne daugiau kaip 30 procentų visų salės vietų.

Bilietus galima parduoti tik elektroniniu būdu arba registruojantis žiūrovus. Prekyba maisto produktais tokiose vietose bus draudžiama.

Nuo balandžio 26 dienos gali atsidaryti sporto klubai, kuriems reikalingas vienas asmuo, įskaitant darbuotojus, 20 kvadratinių metrų plote. Grupiniai mokymai gali būti organizuojami iki penkių žmonių, išskyrus paslaugų teikėjus.

Be to, nuo balandžio 26 dienos tiek kaimo turizmo sodybos, tiek kitos apgyvendinimo įstaigos gali teikti baseino ir pirties paslaugas visose įstaigose, jei jos teikiamos ne daugiau kaip vienai šeimai ar vienam namų ūkio nariui.

Kavinės ir restoranai

Tikimasi, kad maitinimo įstaigos veiks nuo balandžio 22 dienos. Jūrų uosto ir oro uostų keleivių terminaluose esančios maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai galės dirbti, kai užsakytas maistas ir gėrimai patiekiami prie stalų, leidžiančių prie vieno stalo susėsti ne daugiau kaip dviem žmonėms, išskyrus ta pati šeima.

Likusios maitinimo įstaigos galės dirbti nuo 7:00 iki 21:00, tuo tarpu maistas bus patiekiamas prie stalų po atviru dangumi, prie vieno stalo sėsis ne daugiau kaip du žmonės, išskyrus ta pati šeima.

Prekybos centrų darbo apribojimai savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos siūloma leisti veikti parduotuvėms ir mažmeninės prekybos vietoms, veikiančioms keleivių išvykimo terminaluose oro uostuose ir jūrų uostuose, taip pat visose kitose parduotuvėse, įskaitant prekybos ir pramogų centrus, išskyrus turguose esančius.

Prekybos vietose vienam lankytojui teks skirti 20 kvadratinių metrų mažmeninės prekybos ploto arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį. Be to, šeštadieniais ir sekmadieniais jų veikla bus uždrausta, išskyrus įstaigas, kurios iki šiol galėjo dirbti visą dieną: su atskirais įėjimais, vaistinėmis, maisto prekių parduotuvėmis ir kt.

Lankytojų, kurie vienu metu gali būti prekybos centruose, skaičius turėtų būti apskaičiuojamas pagal bendrą plotą, kuris turi būti ne mažesnis kaip 50 kvadratinių metrų vienam lankytojui, arba vienu metu gali būti aptarnaujama ne daugiau kaip vienas žmogus.

Nuo gegužės 3 dienos siūloma leisti veikti visoms parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms viešosioms įstaigoms. Atitinkamai vienam lankytojui reikės suteikti 15 ar 20 kvadratinių metrų prekybos ploto, taip palaikant minėtą reikalavimą riboti lankytojų skaičių prekybos centruose.

Antrasis karantinas respublikoje galioja nuo lapkričio pradžios. Praėjusią savaitę koronaviruso atvejų po staigaus šuolio vos sumažėjo.

Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
apribojimas, koronavirusas, karantinas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Vakcinacija nuo COVID-19

Vilniuje vakcinacijai kviečiami registruotis vyresni nei 55 metų gyventojai

(atnaujinta 16:54 2021.04.15)
Registruotis vakcinacijai nuolat kviečiami ir kitų prioritetų sąraše esančių grupių atstovai: senjorai 65+, švietimo sistemos darbuotojai, abiturientai, pareigūnai, strateginių įmonių darbuotojai, kontaktinį darbą dirbančių įmonių darbuotojai

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia vakcinacijai nuo COVID-19 registruotis 55+ grupės vilniečius.

Registracija prasideda nuo trečiadienio ir bus tęsiama, kol bus išnaudoti vakcinos likučiai.

"Vaxzevria" vakcinos savaitgaliui šiuo metu yra likę 2 880 dozių. Likutis susidarė prioritetinėms grupėms nesirenkant šios vakcinos — pirmadienį paskiepyta kiek daugiau nei 1 000 žmonių, nors siekta panaudoti visą turimą kiekį — per 4000 dozių", — rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.   

Registruotis vakcinacijai nuolat kviečiami ir kitų prioritetų sąraše esančių grupių atstovai: senjorai 65+, švietimo sistemos darbuotojai, abiturientai, pareigūnai, strateginių įmonių darbuotojai, kontaktinį darbą dirbančių įmonių darbuotojai. 

Pabrėžiama, kad savivaldybė laikydamasi nustatytų prioritetų, gavusi naujas vakcinų siuntas jomis vakcinuotis kvies vyriausius vilniečius, vėliau palaipsniui prieigą registracijai suteiks vis jaunesnėms gyventojų grupėms. 

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, Vilnius
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Lietuvos Seimo deputatai dėl karantino kreipėsi į Konstitucinį Teismą
Lietuvoje — vėl daugiau nei tūkstantis naujų koronaviruso atvejų
Estijoje plinta "Pietų Afrikos" koronaviruso padermė
Seimo narys Aurelijus Veryga

Veryga buvo nufotografuotas kuriant įrašą socialiniame tinkle apie Dulkį

(atnaujinta 17:47 2021.04.15)
Nuotraukose matyti, kaip politikas redaguoja iliustraciją, kurioje pavaizduotas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Seime fotografas užfiksavo Seimo narį Aurelijų Verygą tuo metu, kai jis rengė nuotrauką įrašui socialiniuose tinkluose apie sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

"Seime niekas neprasprūsta pro fotografų akis", — rašė politikas savo Facebook paskyroje ir pridėjo kelias nuotraukas.

Anksčiau Veryga paskelbė nuotrauką su Dulkio karikatūra, kurioje pastarasis vaizduojamas miegantis visas savaitės dienas, išskyrus trečiadienį, kai vyksta vyriausybės posėdis. Įraše Seimo narys pakomentavo Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo kalbą.

"Ministras pareiškė, kad nebuvo nieko, nei laboratorijų galimybių, nei darbuotojų, nei testų, nei metodikų... nieko... ir vadovų nebuvo... gal net ir ministerijos nebuvo. Kaupinių metodo įteisinimas buvo užsakytas mūsų ir mokslininkai jį atliko. Dėl greitųjų antigenų testų patys ir užsispyrėt pirkti ilgai ir vargti su sudėtingomis procedūromis, nors testus galėjote turėti per savaitę", — rašė jis.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija, Aurelijus Veryga, Seimas
Dar šia tema
Dulkys pripažino, kad "Korona STOP" programėlė nebuvo geriausias sprendimas
Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs
Šiugždinienė papasakojo, nuo ko priklausys grįžimas į kontaktinį ugdymą mokyklose