Emigracija, archyvinė nuotrauka

"Emigravo dėl politinių bebrų": Alytaus meras paragino emigrantus grįžti

(atnaujinta 08:55 2019.12.22)
Nerijus Cesiulis lankėsi Norvegijoje, kurioje oficialiai gyvena 45 tūkst. lietuvių, ir ten kreipėsi į savo tautiečius

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Alytaus meras Nerijus Cesiulis pasidalino, kaip jis apgailestauja dėl didelės Lietuvos gyventojų emigracijos ir pakvietė išvykusius piliečius grįžti į tėvynę.

"Dėl politinių bebrų ir jų klaidų daugybė žmonių emigravo. Naujos kartos politikams būtina tas didžiules skriaudas ištaisyti. Visi svajojame apie geresnį rytojų, didesnes algas. Žmogus — įdomus sutvėrimas — jam visada bus per mažai. Bet visų pinigų neuždirbsime. O gyvenimas trumpas. Gaila, kad tai įvertiname tik pabaigoje", — savo Facebook puslapyje rašė meras.

Cesiulis papasakojo apie savo kelionę į Norvegijos sostinę Oslą, kur susitiko su gausia lietuvių bendruomene. Anot jo, Norvegijoje oficialiai gyvena 45 tūkstančiai lietuvių, tačiau, jo manymu, neoficialūs skaičiai gali būti didesni.

Susitikimo metu meras emigrantams papasakojo apie Alytų ir jo perspektyvas bei pakvietė juos sugrįžti. Cesiulis pažymėjo, kad namai pritraukia daugybę žmonių, net nepaisant didelių atlyginimų svetur.

"Ir žinote, kas man asmeniškai smagiausia? Kad daugumą namai traukia kaip magnetas. Pasiilgsta vaikų, tėvų, draugų, kaimynų. Ir net už solidų norvegišką atlyginimą — vis tiek nesijaučia tikrais norvegais", — rašo jis.

Meras taip pat padėkojo tiems, kurie gyvena, dirba ir kuria ateitį Lietuvoje.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 2,8 milijono žmonių. Remiantis pesimistine JT prognoze, iki 2100 metų pabaigos valstybės gyventojų skaičius gali sumažėti iki 960 tūkst.

Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai palieka Lietuvą ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse. Taip pat yra nuomonė, kad gyventojų nutekėjimui įtakos turi Lietuvos vyriausybės vykdomos reformos.

Tegai:
Lietuva, emigracija, Norvegija, Alytus
Temos:
Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (16)
Dar šia tema
Lietuvos gyventojų skaičius mažėja jau antrą mėnesį iš eilės
Ekonominis nuosmukis ir girtavimas: kaip Lietuva tapo lydere pagal alkoholio vartojimą
Seime siūloma suteikti nuolaidą elektrai Ignalinos krašto gyventojams
Prognozuojamas greitas Lietuvos gyventojų senėjimas
koronaviruso tyrimai

Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis

(atnaujinta 11:22 2020.08.13)
Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas 21 koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Vyriausybės tinklalapis, skirtas kovai su koronavirusu.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, respublikoje buvo užregistruoti 2330 atvejai, pasveiko 1689 žmonės, mirė 81 pacientas.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 143 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 3213 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4227 ėminiai.

Pastaruoju metu Lietuvoje blogėja epidemiologinė padėtis, padaugėjo koronaviruso atvejų. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Nuo rugpjūčio 1 dienos Lietuvoje galioja privalomo kaukių dėvėjimo režimas viešose uždarose patalpose.

Nuo rugpjūčio 3 rugpjūčio 9 dienos imtinai, Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos.

Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas koronaviruso infekcija negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą
Lietuvoje ir toliau pasienyje bus tikrinami atvykstančiųjų dokumentai
Benzinui skirtos talpos

Raseinių rajone vyras apsipylė benzinu ir pasidegė

(atnaujinta 09:04 2020.08.13)
Nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sužalojimo

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Raseinių rajone vyras namo kieme apsipylė benzinu ir pasidegė, pranešė Lietuvos policija.

Trečiadienį, apie 18:00 Slabados kaimo rajone, 1982 metais gimęs vyras apsipylė benzinu ir pasidegė.

Vyras dėl kūno apdeginimų paguldytas į ligoninę.

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 138 straipsnį dėl nedidelės žalos sveikatai padarymo.

Tegai:
padegimas, vyras, Raseinių rajonas, benzinas
Dar šia tema
Kelmės rajone neblaivus vyras mėgindamas pabėgti išspyrė policijos automobilio langą
Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius
Dujotiekio Nord Stream-2 sausumos doko taškas

EK narė teigė, kad sankcijos prieš "Nord Stream-2" pažeidžia įstatymus

(atnaujinta 10:44 2020.08.13)
Kaip pabrėžė Europos Komisijos narė iš Estijos, projekte dalyvaujančios Europos įmonės laikosi tarptautinių įstatymų

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. JAV sankcijos prieš "Nord Stream-2" pažeidžia tarptautinę teisę, sakė Kadri Simson, Estijos energetikos komisijos narė.

Nord Stream-2
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ji pažymėjo, kad Europos Sąjunga nepripažįsta ribojančių priemonių, kurių trečiosios šalys imasi prieš Europos bendroves, jei pastarosios laikosi ES įstatymų, o pati Europa nustato savo energetikos politiką.

"Visa ES ir tarptautinę teisę atitinkanti veikla, kurią vykdo Europos įmonės, yra teisėta. Todėl sankcijos šiai veiklai yra abejotinos", — RIA Novosti cituojama Simsons vokiečių leidiniui "Handelsblatt".

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln.

Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių. Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą. 

Tegai:
sankcijos, Nord Stream-2, Europos Komisija (EK)
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
CRK apibendrino preliminarius Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatus
Vokietijos URM griežtai atsakė į JAV grasinimus prieš "Nord Stream-2"