Kalėdinės dovanos, archyvinė nuotrauka

Kartais laiškai Kalėdų Seneliui patenka į Manhataną, bet norai vis tiek išsipildo

(atnaujinta 18:22 2019.12.28)
Dėl paslaptingos klaidos į vieną iš Niujorko butų patekę Kalėdų Seneliui adresuoti laiškai paskatino buto savininką įkurti labdaros fondą, kuris įgyvendina šias kalėdines svajones ir padeda rajone esančioms sunkumų patiriančioms šeimoms

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Jau apie dešimt metų daugybė laiškų, skirtų Kalėdų Seneliui, paslaptingai atkeliauja į vieną iš Manhatano butų. Tačiau jų autorių norai nelieka be atsako, praneša NTD.

Džimas Glaubas, ilgą laiką gyvenęs šiame bute, įkūrė labdaros fondą, kuris įgyvendina šias kalėdines svajones ir padeda rajone esančioms sunkumų patiriančioms šeimoms.

Šis Manhatano butas, esantis adresu 22nd West Street, yra toli nuo Šiaurės ašigalio. Bet būtent čia jau beveik dešimt metų kiekvieną gruodį ateina šimtai laiškų, skirtų Kalėdų Seneliui.

Kokia tai keista adreso klaida, kol kas slypi paslaptis — tačiau ji tapo paskata daugeliui gerų darbų. Kai laiškai tik pradėjo atkeliauti šiuo adresu, šiame bute gyveno Džimas Glaubas. Jis sako, kad šiuos laiškus siuntė skurdžios rajono šeimos. Žmonės prašė žaislų, šiltų drabužių ir būtiniausių daiktų.

2010 metais atėjo tiek daug laiškų, kad Džimas nusprendė veikti. Taip gimė labdaros organizacija "Stebuklas 22-ojoje gatvėje". Tiesą sakant, tai yra portalas, kuriame visi gali registruotis kaip "Kalėdų elfai". Taip pat čia galima paaukoti pinigų.

Labdaros organizacijos įkūrėjas Džimas Glaubas sako, kad taip žmonės gali patirti dovanojimo džiaugsmą. Pasak Glaubo, labdaroje dalyvaujantys žmonės bando išplėsti savo būties ribas, duoti ką nors kitiems — ir tai yra nepaprastas jausmas. Jie priima laišką, įgyvendina šeimos norą — ir juos apima nepakartojami pojūčiai, pažymi labdaros organizacijos įkūrėjas.

Džimas jau seniai negyvena šiuo adresu. Dabar butą nuomojasi Meredith McKernan, ji dirba modeliu. Dabar ji išima laiškus iš pašto dėžutės ir perduoda juos Džimui.

"Labai malonu matyti, kad Niujorke yra daugybė šeimų, kurios nori padėti šiems žmonėms, nori padėti tiems, kuriems to reikia. Tai labai gražu", — sako Meredith.

Praėjusiais metais šiuo adresu buvo išsiųsta apie 500 laiškų. Kiek jų bus šiemet, dar reikės suskaičiuoti.

Tegai:
labdara, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Šventėms pasiruošta! Pasaulio miestai belaukdami kalėdinio stebuklo
Rumšiškės kviečia į Kalėdinio Blukio deginimą, kad atsikratytų negerovių
Paskelbtas parduotuvių darbo laikas per Kalėdas ir Naujuosius metus
Lietuvos prezidentas pasveikino gyventojus su šv. Kalėdomis
Tarptautinė alaus diena, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 7-osios šventės

(atnaujinta 17:55 2020.08.06)
Nuo rugpjūčio 7 dienos iki metų galo lieka 146 dienos, šia dieną švenčiama Tarptautinė alaus diena

Rugpjūčio 7 yra 219-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 220-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 146 dienos.

Tarptautinė alaus diena

Pirmą rugpjūčio penktadienį švenčiama Tarptautinė alaus diena. Nuo 2007 m. ji pradėta švęsti JAV, Kalifornijoje, Santa Kruzo baruose. Vėliau išplito po visą pasaulį. Šią dieną visi alaus mėgėjai kviečiami iškelti alaus bokalą su draugais.

Alus — vienas seniausių alkoholinių gėrimų. Jis gaminamas rauginant mieles ir miežius arba kviečius (kartais ryžius). Išgauti geresniam skoniui naudojami papildomi prieskoniai – apyniai, medus, kartais net uogos ir vaisiai. Alaus stiprumas – 2,5-12% alkoholio tūrio.

Liepos 18 dieną švenčiama Tarptautinė aludarių diena. Ji skirta alaus gamintojams, tądien rengiamos alaus ragavimo ir vertinimo varžybos.

Ši diena istorijoje

1259 metais Mindaugas dovanojo Vokiečių ordinui visą Žemaitiją, Skalvą ir didžiąją dalį Jotvos (Dainavos). Istorijos eigoje Žemaitiją savo priešams net kelis kartus užrašė ne tik Mindaugas, bet ir Vytautas. Tačiau  tik Skalva ir Dainava ilgam išnyko iš Lietuvos žemėlapių. Žemaitija, kuri per daugelį šimtmečių buvo bene labiausiai strateginiais sumetimais atiduodama ar niokojama svetimšalių kariuomenių, iki dabar išlaikė savo išskirtinumą ir unikalumą.

Šią dieną 1861 metais Vilniuje įvyko didelė demonstracija prieš caro valdžią dėl Lenkijos ir Lietuvos laisvės, dėl Žečpospolitos atkūrimo.

1992 metais Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga akredituota prie Jungtinių Tautų.

2004 metų rugpjūčio 7 dieną Gdanske Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai —  Valdas Adamkus ir Aleksandras Kvasnevskis (Aleksander Kwasniewski) — aptarė bendro abiejų šalių elektros tilto bei geležinkelio tiesimo, automobilių magistralės "Via Baltica" tiesimo bei Lietuvos lenkų ir Lenkijos lietuvių probleminius klausimus.

1945 metais — SSRS paskelbė karą Japonijai, tačiau ši po savaitės kapituliavo.

Šią dieną vardadienius švenčia Donatas, Kajetonas, Sikstas, Drąsutis, Jogailė, Klaudija, Jogilė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Muilo burbulai, archyvinė nuotrauka

Rugpjūčio 7 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

8
(atnaujinta 18:44 2020.08.06)
Rytoj, rugpjūčio 7 dieną, Avinui su neigiamomis mintimis, kurios šią dieną persekioja, reikia kovoti su aktyviais veiksmais, o Mergelei derėtų atsisakyti bet kokių finansinių operacijų

Diena, kai suaktyvėja tamsiosios jėgos.

Visų pirma, šiuo metu suaktyvėja energetiniai vampyrai, kurie per kivirčus, viešus skandalus ir provokacijas bando gauti energijos. Jei įtariate, kad kas noes linkęs į destrukciją, šiandien geriau vengti su juo bendrauti. Depresinė būsena, baimės, abejonės savimi, taip pat daugeliui būdingi baziniai instinktai — pasididžiavimas, pavydas ir pyktis gali lietis per kraštus.

Avinas (21.03 - 20.04)


Su neigiamomis mintimis, kurios šią dieną persekioja, reikia kovoti su aktyviais veiksmais — ir kuo daugiau dalykų planuoji, tuo geriau.

Jautis (21.04 - 21.05)
Bendravimas, kurio sieks kiti, telefoniniai pokalbiai ir susirašinėjimas neatneš jokios naudos, bet atims laiką ir energiją.

Dvyniai (22.05–21.06)
Svarbiausias dalykas bendraujant su artimaisiais yra valdyti emocijas, kitaip yra didelė tikimybė, kad jie jums atsakys tuo pačiu, ir tada nepavyks išvengti konflikto.

Vėžys (22.06–22.07)
Kilus ginčui, mylimasis gali jums per daug pasakyti - neturėtumėte atsižvelgti į jo žodžius į širdį, jis norėjo jus įskaudinti skausmingiau, bet iš tikrųjų jis to nemano.

Liūtas (23.07–21.08)
Gali būti greito ir lengvo uždarbio pasiūlymas, su kuriuo į jus kreipsis nepažįstamas žmogus – nesutikite nedvejodami, greičiausiai, jis nebus toks pelningas.

Mergelė (08.24–09.23)
Šią dieną būtina atsisakyti bet kokių – net ir nereikšmingiausių – finansinių operacijų: yra didelė klaidos tikimybė, kuri pakenks visam reikalui.

Svarstyklės (24.09–23.10)
Jūs neturėtumėte imtis savikritikos – šiandien vietoj naudos tai atneš tik žalą, arba, veikiau, rimtą smūgį į savęs vertinimą, todėl geriau nerizikuoti dėl savo būklės.

Skorpionas (24.10–22.11)
Energetiniai vampyrai gali surengti provokacijas norėdami sulaukti jūsų reakcijos – neturėtumėte sekti jų pavyzdžiu, geriau nekreipti dėmesio į jų agresyvius išpuolius.

Šaulys (23.11–21.12)


Nepageidautina su kažkuo pasidalyti savo profesinėmis idėjomis – jos gali būti pagrobtos iš jūsų ir pateiktos kaip jų pačių, ir niekas neatšaukė tokio dalyko kaip pikta akis.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)
Dėl to, kad neįmanoma objektyviai įvertinti visų veiksnių – tiek teigiamų, tiek neigiamų – bet koks šią dieną priimtas sprendimas gali pasirodyti neteisingas, todėl geriau nuo jo susilaikyti.

Vandenis (21.01–18.02)
Gali būti, kad jūsų gyvenime gali atsirasti žmogus iš praeities, su kuriuo kadaise buvote užmezgęs artimus santykius: neturėtumėte dėti ypatingų vilčių į šį susitikimą, greičiausiai jos nepasiteisins.

Žuvys (19.02 - 20.03)
Reikės atkreipti dėmesį į senyvo amžiaus giminaičius – šią dieną labiau nei bet kada to reikės, todėl turėtumėte jiems skirti laiko. 

8
Tegai:
horoskopas