Kūdikis, archyvinė nuotrauka

Vilniuje šiemet gimė 6,5 tūkst. kūdikių, tarp 121 dvynukų pora

(atnaujinta 00:25 2019.12.30)
Lietuvos sostinė išlieka vieninteliu miestu šalyje, kur gimstamumas yra didesnis už mirčių skaičių

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Gruodžio mėnesio duomenimis, 2019 metais sostinėje iš viso gimė 6 540 mažųjų vilniečių, praneša Vilniaus savivaldybė.

Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, iš viso Vilniuje įregistruoti 10 238 vaikai, iš jų 4 288 vaikai gimė užsienio šalyse. Palyginus su praėjusiais metais, įregistruotų gimimų skaičius sostinėje šiek tiek sumažėjo: 2018 ir 2017 metais buvo užregistruota po 11,3 tūkst. gimimų, 2016 — 11,5 tūkst., 2015 ir 2014 — po 10,5 tūkst. gimimų.

Šiais metais berniukų ir mergaičių skaičius beveik nesiskiria — įregistruoti 5447 berniukai ir 5381 mergaitė. Šiais metais pasaulį išvydo net 121 dvynukų pora.

Vilnius išlieka vieninteliu Lietuvoje miestu, kur gimstamumas yra didesnis už mirčių skaičių. Sostinėje gyvena 11 senolių, kuriems šiais metais sukako 100 metų.

Populiariausi ir įdomiausi vardai

Vilniuje šiemet mergaitėms suteikti šie populiariausi vardai: Sofija, Emilija, Amelija, Ieva, Adelė, Gabija, Ema, Gabrielė, Olivija bei Lėja. Populiariausi berniukų vardai: Jonas, Lukas, Benas, Dominykas, Jokūbas, Nojus, Adomas, Matas, Emilis ir Augustas.

Atvykę į Civilinės metrikacijos skyrių, tėveliai arba jaunavedžiai dažnai jaudinasi, ir iš to gimsta kuriozinės situacijos. Skyriaus darbuotojams šiemet labiausiai įsiminė linksmas įvykis, kai į skyrių atvyko tėvelis įregistruoti naujagimio vardo, ir iš didelio jaudulio suteikė savo antrajam vaikui pirmagimio vardą! Tiesa, kitą dieną tėveliui teko sugrįžti keisti vardo į kitą.

Civilinės metrikacijos skyrius primena, kad prašymus skyriui galima pateikti el. būdu per Metrikacijos elektroninių paslaugų informacinę sistemą (MEPIS).

Šiemet el. būdu buvo pateikta apie 50 proc. prašymų dėl naujagimio įregistravimo, apie 20 proc. dėl vardo, pavardės pakeitimo, apie 50 proc. dėl išrašų išdavimo.

Tegai:
gimstamumas, Vilnius, kūdikis
Dar šia tema
Reproduktologė pasakojo, kada moteriai geriau pagimdyti savo pirmąjį vaiką
Italijos filantropai paruošė dovanas Donbaso vaikams
"Vaikų bukinimas": Latvija palygino latvių švietimą su rusų
Vilniaus oro uostas

"Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę

(atnaujinta 08:29 2021.02.26)
Ankstesnis bendrovės valdybos pirmininkas Arijandas Šliupas atsistatydino šių metų vasario pradžioje

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Eglė Čiužaitė tapo Lietuvos oro uostų bendrovės valdybos pirmininke, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

VĮ Lietuvos oro uostų valdybos pirmininke Čiužaitė išrinkta iš esamų valdybos narių.

Šiuo metu LOU valdyboje yra trys nariai, vyksta dar dviejų narių atranka.

Naujas įmonės valdybos pirmininkas buvo renkamas vasario 1 d. atsistatydinus Arijandui Šliupui. Jo narystė įmonės valdyboje baigėsi vasario 5 d.

LOU valdo tris tarptautinius oro uostus – Vilniaus, Kauno bei Palangos – ir vysto koordinuotą jų veiklą.

Anksčiau bendrovė paskelbė apie struktūrinius pokyčius koronaviruso pandemijos ir su ja susijusios krizės metu. Kai kurie ankstyvos stadijos projektai bus sustabdyti, o nuo metų pradžios buvo planuojama centralizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų valdymą. Bendrovė nori grąžinti keleivių srautą iki tokio lygio, koks buvo iki pandemijos. Manoma, kad 2021 metais keleivių srautas pasieks 50 procentų praėjusių metų.

Tegai:
Lietuvos oro uostai
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus