Traktorius MTZ Belarus, archyvinė nuotrauka

ŽŪM: iki metų pabaigos ūkininkams bus išmokėta 545 mln. eurų paramos

(atnaujinta 23:34 2019.12.30)
Iš viso iki metų pabaigos ūkininkų sąskaitos pasipildys 447,5 mln. eurų tiesioginių išmokų ir 58,5 mln. eurų pagal su plotu susijusias KPP priemones

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Už šiais metais deklaruotus plotus ir turimus gyvulius iki gruodžio 31 dienos šalies ūkininkams iš viso bus išmokėta 545 mln. eurų paramos, praneša Žemės ūkio spaudos tarnyba.

Nuo spalio 16 dienos  iki lapkričio 30 dienos ūkininkams buvo pervesta 331 mln. eurų — šią sumą sudaro tiesioginės avansinės išmokos už 2019 metų deklaruotus plotus ir avansas paramos.

Nuo gruodžio 2 dienos pradėta mokėti pagrindinė tiesioginių išmokų dalis bei išmokos pagal kitas su plotu susijusias KPP priemones.

Kaip rašoma ministerijos pranešime, iš viso iki metų pabaigos ūkininkų sąskaitos pasipildys 447,5 mln. eurų (98 proc. Lietuvos finansinio voko) tiesioginių išmokų ir 58,5 mln. eurų pagal su plotu susijusias KPP priemones: ūkininkaujantys nederlingose žemėse — 44,5 mln. eurų, ekologinių ūkių valdytojai sulauks 6 mln. eurų, dalyvaujantys priemonės "Agrarinė aplinkosauga ir klimatas" veiklose — 5 mln. eurų, o ūkininkaujantys NATURA 2000 teritorijose pareiškėjai — 3 mln. eurų paramos.

Taip pat gruodį gyvulių laikytojams bus išmokėta 12 mln. eurų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų: už laikomus bulius — 8,7 mln. eurų, už karves žindenes — 3,1 mln. eurų, už ėriavedes — 127 tūkst. eurų.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau yra išmokėjusi kompensacijas nukentėjusiems nuo sausros ūkininkams: augalininkams — 4,2 mln. eurų, gyvulininkystės ir paukštininkystės sektoriaus atstovams — 4,1 mln. eurų.

Taip pat 4,4 mln. eurų išmokėta finansų disciplinos kompensavimo išmokų. Pieno gamintojai jau sulaukė 13,4 mln. eurų paramos, o išmokėtos atsietosios papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos sudaro 0,96 mln. eurų.

Tegai:
parama, Žemės ūkio ministerija, ūkininkas
Dar šia tema
"Lietuva, Tavo kaimas miršta": šalį apėmė ūkininkų protestų banga
Nausėda susitiko su protestuojančiais Lietuvos ūkininkais Briuselyje
Nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems ūkininkams skirtos kompensacijos