Traktorius MTZ Belarus, archyvinė nuotrauka

ŽŪM: iki metų pabaigos ūkininkams bus išmokėta 545 mln. eurų paramos

(atnaujinta 23:34 2019.12.30)
Iš viso iki metų pabaigos ūkininkų sąskaitos pasipildys 447,5 mln. eurų tiesioginių išmokų ir 58,5 mln. eurų pagal su plotu susijusias KPP priemones

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Už šiais metais deklaruotus plotus ir turimus gyvulius iki gruodžio 31 dienos šalies ūkininkams iš viso bus išmokėta 545 mln. eurų paramos, praneša Žemės ūkio spaudos tarnyba.

Nuo spalio 16 dienos  iki lapkričio 30 dienos ūkininkams buvo pervesta 331 mln. eurų — šią sumą sudaro tiesioginės avansinės išmokos už 2019 metų deklaruotus plotus ir avansas paramos.

Nuo gruodžio 2 dienos pradėta mokėti pagrindinė tiesioginių išmokų dalis bei išmokos pagal kitas su plotu susijusias KPP priemones.

Kaip rašoma ministerijos pranešime, iš viso iki metų pabaigos ūkininkų sąskaitos pasipildys 447,5 mln. eurų (98 proc. Lietuvos finansinio voko) tiesioginių išmokų ir 58,5 mln. eurų pagal su plotu susijusias KPP priemones: ūkininkaujantys nederlingose žemėse — 44,5 mln. eurų, ekologinių ūkių valdytojai sulauks 6 mln. eurų, dalyvaujantys priemonės "Agrarinė aplinkosauga ir klimatas" veiklose — 5 mln. eurų, o ūkininkaujantys NATURA 2000 teritorijose pareiškėjai — 3 mln. eurų paramos.

Taip pat gruodį gyvulių laikytojams bus išmokėta 12 mln. eurų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų: už laikomus bulius — 8,7 mln. eurų, už karves žindenes — 3,1 mln. eurų, už ėriavedes — 127 tūkst. eurų.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau yra išmokėjusi kompensacijas nukentėjusiems nuo sausros ūkininkams: augalininkams — 4,2 mln. eurų, gyvulininkystės ir paukštininkystės sektoriaus atstovams — 4,1 mln. eurų.

Taip pat 4,4 mln. eurų išmokėta finansų disciplinos kompensavimo išmokų. Pieno gamintojai jau sulaukė 13,4 mln. eurų paramos, o išmokėtos atsietosios papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos sudaro 0,96 mln. eurų.

Tegai:
parama, Žemės ūkio ministerija, ūkininkas
Dar šia tema
"Lietuva, Tavo kaimas miršta": šalį apėmė ūkininkų protestų banga
Nausėda susitiko su protestuojančiais Lietuvos ūkininkais Briuselyje
Nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems ūkininkams skirtos kompensacijos
Akys, archyvinė nuotrauka

ULAC vadovas paaiškino, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis

(atnaujinta 12:23 2020.05.30)
Pasak profesoriaus, konjunktyvitas laikomas vienu iš dažnesnių užsikrėtimo virusais simptomų, COVID-19 irgi gali sukelti vadinamąją "raudonų akių" ligą

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pareiškė, kad COVID-19, kaip ir bet kuri viršutinių kvėpavimo takų liga, įskaitant peršalimą ir gripą, sukelti konjunktyvitą arba vadinamąją “raudonų akių” ligą (nes akių baltymai pasrūva krauju). Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Григорий Сысоев

"PSO konjunktyvitą laiko vienu iš dažnesnių užsikrėtimo virusais simptomų, tokių kaip kosulys, karščiavimas ir skonio ar kvapo pojūčių praradimas. Virusinis konjunktyvitas gali sukelti ašarojimą, akys atrodo tarsi pribertos smėlio", — rašo medikas.

Pasak jo, šis simptomas paprastai itin nesutrikdo regos, bet jei paveikiama virš vyzdžio ir rainelės (spalvota) akies dalis, vaizdas gali būti neryškus.

Vėliau Čaplinskas atsakė į klausimą, ar galima užsikrėsti COVID-19 per akis. Užtikrintai atsakyti dar negalima, bet biologinė tikimybė yra.

"Skaidrus audinys, padengiantis akies baltymą ir voko vidų, vadinamas jungine, gali būti užkrečiamas adenovirusais, susijusiais su peršalimo ligomis, ir herpes simplex virusu. Pasak tyrėjų, akies audinį gali užkrėsti ir SARS-CoV-2. Jei užkrėstas asmuo kosėdamas, čiaudėdamas ar net kalbėdamas, paskleidžia užkrato lašelius, jie gali paliesti akis ir patekti į nosies ertmę. Be to, žmonės dažnai trina ir liečia akis", — aiškina profesorius.

Toliau jis pridūrė, kad tyrimas, siekiant išsiaiškinti, ar SARS-CoV-2 galima užsikrėsti per akis, parodė, kad akies paviršių dengiančios ląstelės turi ACE2, prie kurio koronavirusas gali prisitvirtinti ir patekti į ląstelę. Be to, tyrėjai nustatė, kad akies paviršiaus ląstelės gamina ir TMPRSS2 — fermentą, kuris padeda virusui patekti į ląstelę.

Dviratininkai
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Virusas buvo aptiktas COVID-19 sergančių žmonių ašarose ir junginės tepinėlių mėginiuose. Akys ir ašaros ilgiau gali būti infekcijos šaltinis kitiems, apibendrino Čaplinskas.

Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Iki birželio 16 dienos Lietuvoje galioja karantino režimas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo apie sėkmingus mokslinius COVID-19 tyrimus su beždžionėmis
Čaplinskas nesutinka su NVSC teiginiu, kad Lietuvoje nedaug besimptomių atvejų
ULAC vadovas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą"
Ekspertas: Lietuva neturėtų skubėti įvesdama "COVID-19 pasus"
ULAC vadovas papasakojo, kokiomis sąlygomis baltarusiams gali atidaryti įvažiavimą
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas Lietuvoje: paskelbta apie dvi naujas mirtis

(atnaujinta 11:52 2020.05.30)
Per praėjusią parą ištirti daugiau nei 5300 ėminiai, nustatyti aštuoni nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje skaičius siekia 1670 žmonių, pranešama koronastop.lrv.lt tinklalapyje.

Šiuo metu sergančiųjų skaičius siekia 362, 434 žmonės laikosi saviizoliacijos.

Mirusiųjų skaičius per parą apsikeitė, dabar COVID-19 aukų Lietuvoje padidėjo iki 70 žmonių. Iš viso pasveikusiais laikomi 1229 žmonės. Per parą ištirti 5337 ėminiai.

Lietuvoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje