Šventinis stalas

Vardan figūros: kaip nepersivalgyti švenčiant Naujuosius metus

(atnaujinta 10:32 2019.12.31)
Sputnik dalinasi paprastomis rekomendacijomis, kurios padės po šventinės nakties jaustis geriau

Kaip sutikti Naujuosius metus be komplikacijų organizmui? Patarimai, kuriais pasinaudoję nepriaugsite poros kilogramų per šventinę naktį, pateikti specialioje Sputnik medžiagoje.

1 etapas — parengiamasis

Akivaizdus faktas: norint nepersivalgyti prie šventinio stalo, reikia prie jo sėsti ne alkanam. Likus porai valandų iki šventės, suvalgykite ką nors, kas suteiktų sotumo jausmą. Prie tokių "pagalbininkų" galima priskirti brokolius, grikius ir virtą vištieną. Būtent jie virškinami ilgiau nei kiti produktai.

2 etapas — porcinis

Kartą ir visiems laikams atsitraukite nuo lėkštės "be matmenų" formato — kitaip rizikuojate nepastebėti, kiek suvalgysite per vieną vakarą. Padėkite ant lėkštės kelis "naujametinius skanėstus", suvalgykite juos ir pamirškite.

3 etapas — spalvinis

Teorija, kad patiekalų spalva gali tiesiogiai paveikti jūsų apetitą, iš tikrųjų egzistuoja. Pavyzdžiui, jūs tikrai suvalgysite mažiau iš ryškiai mėlynų ar raudonų lėkščių nei iš "patrauklių" baltų.

4 etapas — nemaišymas

Naujųjų metų meniu sukuriamas ne tam, kad jūs galėtumėte per naktį suvalgyti viską — nuo baltosios mišrainės iki sumuštinių su žuvimi. Pagrindinė šeimininkės užduotis — pradžiuginti visus surinkusius. Taigi, nuspręskite, ko norėtumėte, ir nemaišykite visko vienoje lėkštėje: riebios kiaulienos, skrudintos kalakutienos ir jūros gėrybių. Akivaizdu, kad po tokios "baltymų dozės" jausitės, švelniai tariant, nekaip.

5 etapas — atsipalaidavimas

Negalvokite daug apie maistą. Atminkite, kad kuo daugiau koncentruositės į tai, tuo labiau norėsite suvalgyti dar. Mėgaukitės nuoširdžiu pokalbiu ir tuo, kas vyksta — būtent šias akimirkas jūs prisiminsite po kelerių metų, o ne tą baltosios mišrainės dubenėlį.

Ir svarbiausia: atminkite, kad šventinis Naujųjų metų stalas nėra vienintelė proga valgyti ateinančiais metais. Linksmų švenčių!

Tegai:
Naujieji metai
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
Įtikti Baltajai Metalinei Žiurkei: kaip apsirengti Naujiesiems 2020 metams
Nauji 2020-ieji: ko tikėtis iš Baltosios Žiurkės metų
Gydytojai pasakojo, kaip taisyklingai vartoti alkoholį verslo vakarėliuose
Kaip pasiruošti Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Kaip papuošti namus Kalėdoms ir Naujiesiems metams
Gyva ar dirbtinė: kurią Kalėdų eglutę pasirinkti
Nauja irklavimo bazė Kaune, nuotrauka iš įvykio vietos

Kaunas atidaro naują irklavimo bazę: vyks nemokomas koncertas ant vandens

(atnaujinta 19:24 2020.07.08)
Ketvirtadienį kauniečiai kviečiami iš arčiau apžvelgti naująją Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" irklavimo bazę ir atšvęsti jos atidarymą

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Kaune, Lampėdžio ežero pakrantėje, atidaroma nauja irklavimo bazė, praneša miesto savivaldybė. 

Lampėdžio ežero pakrantėje per dvejus metus iškilusi nauja, viena moderniausių Europoje Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" irklavimo bazė atvers duris jau liepos 9-ąją, 19 valandą.

Atidarymo koncertas

Atidarymo ceremonija kauniečius pasitiks simboliškai — iš vandens. Žiūrovai koncertą galės stebėti tik atplaukę nuosavu bei nuomotu vandens transportu — valtimis, baidarėmis — ar tingiai besiirstydami po ežerą ant pripučiamo plaukimo rato. Neturint nuosavos valties ar baidarės, pastarąją bus galima išsinuomoti krante. 

Nuo 19 val. publiką pasitiks scenoje virš vandens įsikūręs didžėjus. 20 val. prasidės iškilminga atidarymo ceremonija simboliškai pakeliant naujutėlaičio elingo vartus.

Гребная база в Каунасе
Nauja irklavimo bazė Kaune

Šventinį vakarą vainikuos ir per Lampėdžio ežerą nuvilnys Monikos Pundziūtės-Moniqué su grupe gyvai atliekamos dainos. Koncertas ant vandens kauniečiams ir visiems miesto svečiams nemokamas.

Kauno miestas į naujo vandens sporto centro statybas investavo 3 mln. eurų. Vyriausybės finansavimas siekia 2 mln. eurų ir bus panaudotas likusiam itin svarbiam darbui — irklavimo trasos gilinimui, kad 2 km ilgio tiesioji atitiktų pačius aukščiausius standartus.

Tegai:
nemokamas koncertas, koncertas, Kaunas
Dar šia tema
Kaune Marių ir Palemono gatvių geležinkelio pervažą pakeitė požeminis tunelis
"Kauno energija" mažina šilumos kainą
Ne "viso gero", o "iki pasimatymo" — kauniečiai atsisveikino su Šarūnu Jasikevičiumi
Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 9-osios šventės

(atnaujinta 19:20 2020.07.08)
Šiandien, liepos 9 dieną, savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika

Liepos 9 yra 190-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. O kadangi 2020-ieji yra keliamieji metai, liepos 9-oji yra 191-a metų diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 175 dienos.

Ši diena istorijoje

1384 metų liepos 9 dieną Vytautas susitaikė su Jogaila, sudegino tris kryžiuočių pilis ir grįžęs į Lietuvą atgavo dalį savo tėvonijos. Tiesa, po penkerių metų jis vėl bėgo pas kryžiuočius, vėl buvo pakrikštytas, o vėliau vėl juos išdavė.

1988 metais šią dieną Vilniaus Vingio parke vyko daugiatūkstantinis Sąjūdžio mitingas, kuriame buvo pasitikti 19-osios TSKP konferencijos delegatai.

2002 metais prezidentas Valdas Adamkus už indėlį į tarptautinio dialogo bei taikos plėtrą apdovanotas Rusijos visuomeninio fondo apdovanojimu — šv. Apaštalo Andriejaus žvaigžde. O po septynerių metų, 2009 metais, teatro ir kino aktorius Donatas Banionis ir dirigentas, profesorius Saulius Sondeckis apdovanoti Rusijos Garbės ordinais.

Katalikai šią dieną mini Šv. Augustiną Džao Žongą, kunigą, ir jo draugus — Kinijos kankinius. Popiežius Jonas Paulius II juos kanonizavo 2000 metų spalio 1 dieną.

Šią dieną savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai