Keleiviai oro uosto duty free parduotuvėje, archyvinė nuotrauka

Vilniaus oro uoste bus statomas naujas išvykimo terminalas

(atnaujinta 21:55 2020.01.03)
Pastačius naują terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas — dvigubai

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Vilniaus oro uostas numatė statyti naująjį dviaukštį keleivių išvykimo terminalo modulį šiaurinėje oro uosto dalyje, rašoma oro uosto pranešime.

Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas dvigubai — nuo 1200 iki 2400 keleivių per valandą.

Kartu su naujojo terminalo statyba bus vykdoma ir priešais Vilniaus oro uostą esančių transporto prieigų pertvarka: bus atnaujinti inžineriniai tinklai, keičiama danga, įrengtos stoginės ir kuriama nauja, žymiai pralaidesnė transporto schema. Visiems šiems darbams įgyvendinti Vilniaus oro uostas jau paskelbė viešąjį pirkimą ir šiuo metu dairosi tinkamiausio partnerio.

Naujasis keleivių išvykimo terminalas įsiterps tarp dabartinio ir šiuo metu statomo VIP terminalo su konferencijų centru.

Naujasis terminalas bus dviejų aukštų pastatas, kurio pirmajame aukšte, kaip planuojama, veiks keleivių registracijos erdvė su savitarnos galimybėmis, bus įrengtos bendros viešos erdvės, kavinės, taip pat ir kitos komercinės zonos bei skrydžių kompanijų ofisai.

Pastato centre projektuojami techniniai plotai — bagažo patikros ir rūšiavimo, inžinerinių sistemų patalpos. Antrajame aukšte ketinama įkurti jaukią saugumo patikros zoną ir išvykimo vartus Šengeno šalių keleiviams. Su dabartiniu keleivių terminalu naujasis bus sujungtas erdvia galerija, kuri užtikrins patogų susisiekimą tarp terminalų.

Pasak Vilniaus oro uosto vadovo Dainiaus Čiuplio, naujojo terminalo statybos yra vienas iš oro uosto rekonstrukcijos etapų. Ir jis būtinas, siekiant aptarnauti augančius keleivių srautus, gerinti keleivių patirtį ir didinti oro uosto pajėgumus.

"Jau dabar Vilniaus oro uostas yra pasiekęs turimas pajėgumų ribas ir kasmet aptarnaujame vis daugiau keleivių, taigi plėtra mums ir keleiviams yra būtina ir labai svarbi", — sako Čiuplys.

Vilniaus oro uostas naujojo terminalo statybų rangovą viešojo pirkimo būdu planuoja išsirinkti iki 2020 metų vidurio ir iškart pradėti darbus. Baigus rangos darbus, naujasis terminalas keleivius galėtų priimti jau 2022 metų antroje pusėje.

Tegai:
oro uostas, Vilnius
Dar šia tema
"AirBaltic" įvedė naują apribojimą keleiviams
"Wizz Air" pradės skrydžius iš Vilniaus į Jerevaną
Turizmo ekspertai sudarė kelionių po Europą taisyklių sąrašą