Kaune streikuoja stadioną statantys turkai

Trys mėnesiai be atlyginimo: Kaune streikuoja stadioną statantys turkai

(atnaujinta 22:10 2020.01.03)
Dieną prieš stadioną statančios bendrovės "Kayi Construction" advokatas teigė, kad turkai neturi pagrindo protestuoti

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Gegužės 1-osios profesinė sąjunga, atstovaujanti streikuojančių Turkijos darbuotojų interesams, pareikalavo, kad Kauno savivaldybė pateiktų darbo sutarčių kopijas. Apie tai rašoma profesinės sąjungos puslapyje Facebook.

Poste teigiama, kad advokatas, atstovaujantis "Kayi Construction", žiniasklaidai teigė, kad turkai neturi pagrindo protestuoti.

Pasak advokato, pagal lietuviškas darbo sutartis "Kayi" bendrovė yra visiškai atsiskaičiusi su tais darbuotojais ir darbuotojai pretenzijų negali reikšti. Tačiau iki šiol turkų darbuotojai nesulaukia kontraktų kopijų.

Pažymėta, kad neaišku, pagal kokius įkainius dirbo Turkijos darbininkai pagal taip vadinamas lietuviškas sutartis ir tuo labiau, ar jiems buvo išversta ir paaiškinta visa atsiskaitymo tvarka. Patys darbuotojai teigia, kad jiems pirmus tris mėnesius iš viso nebuvo mokama.

"Ar kam nors teko girdėti, kad pagal Lietuvos darbo kodeksą darbuotojai pirmus tris mėnesius gali negauti atlygio? Kur darbuotojų kontraktai, Kauno savivaldybė?" — rašoma pranešime.

Bado streikas prasidėjo gruodžio 31 dienos popietę Kauno miesto sode priešais savivaldybę. Darbuotojai pareiškė esą pasirengę badauti, kol gaus visas išmokas.

Kaunas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot sąjungos, Kauno stadiono statybos konkursą laimėjusi bendrovė "Kayi Construction" kiekvienam darbuotojui skolinga nuo 7 000 iki 12 000 eurų.

Kaip pranešama profesinės sąjungos pranešime, prieš Kalėdas įmonės atstovai teigė, kad su darbuotojais yra visiškai atsiskaitę, tačiau nė vienas iš streikuojančių darbuotojų pinigų negavo. Pasak streikuotojų, kiekvienam iš jų įmonė siūlė mokėti tik po 500 eurų, tačiau darbuotojai su tokiomis sąlygomis nesutiko.

Anksčiau buvo pranešta, kad streikuotojai mano, kad bendrovės vadovybė nori, kad jie išvyktų iš Lietuvos, o konfliktas būtų išspręstas tiesiogiai Turkijoje. Tačiau darbuotojai nenori tokio įvykių posūkio, nes mano, kad tokiu atveju jie apskritai negalės pasiekti teisingumo.

Tegai:
bado streikas, streikas, Kaunas
Dar šia tema
Dėl streiko uždaromas Eifelio bokštas
Profsąjunga įvertino mokytojų atlyginimų augimą Lietuvoje
Klaipėdos apskrityje nuteistasis paskelbė bado streiką
Kiaulės

Lietuvoje pasakojo apie naujus AKM atvejus Europoje

(atnaujinta 21:50 2020.09.20)
Pačioje respublikoje per metus užfiksuoti tik trys viruso atvejai kiaulių ūkyse ir 168 atvejai laukinėje gamtoje

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Vokietijos, Lenkijos ir Rumunijos valdžia pranešė apie naujus afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejus, praneša Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) spaudos tarnyba.

Vokietijoje liga buvo patvirtinta penkioms rastoms šernų gaišenoms ir vienam sumedžiotam šernui. Visi atvejai registruoti Noicelės savivaldybės teritorijoje, kuri apie 4 km nutolusi nuo pasienio su Lenkija.

Nuo metų pradžios pačioje Lenkijoje kiaulių laikymo vietose iš viso jau patvirtinti 89 protrūkiai, tai yra dvigubai daugiau nei 2019 metais. VMVT duomenimis, paskutiniai židiniai užfiksuoti dviejose kiaulių laikymo vietose, įsikūrusiose Novotomisko ir Kaliskos regionuose. Jose atitinkamai buvo laikoma beveik 2 tūkst. ir 110 kiaulių.

Be to, AKM pasitaiko ir laukinėje gamtoje Lenkijoje. Šiais metais jau nustatyta beveik 3,2 tūkst. šio viruso atvejų tarp šernų.

Lietuvos departamentas taip pat papasakojo apie sidėtingą padėtį Rumunijoje. Ten užfiksuota daugiau kaip 670 AKM židinių, taip pat aptikta per 660 AKM užsikrėtusių šernų..

Lietuvoje šiais metais užregistruoti 3 AKM židiniai kiaulių laikymo vietose, laukinėje faunoje fiksuoti 168 atvejai.

Tegai:
Lietuva, Vokietija, Rumunija, Lenkija, Europa, afrikinis kiaulių maras (AKM)
Ruduo

Kokia šiandien diena: rugsėjo 21-osios šventės

(atnaujinta 20:59 2020.09.20)
Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia, be to, šią dieną minima Tarptautinė taikos diena, o katalikai mini Šv. Mato, apaštalo ir evangelisto, šventę

Rugsėjo 21-oji yra 264-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 265-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 101 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Matas, Mantvilas, Nijolė, Viskintė.

Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros — šilto sezono rudens metu — pradžia (tęsiasi iki 29 d.). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus.

Anot meteorologų, rugsėjo pabaigoje — spalio pradžioje į Lietuvą užklysta anticiklonas iš pietų, atnešdamas apie savaitę ar dvi saulėtų ir šiltų orų. Oras sušyla iki 20 laipsnių ir net daugiau. Tiesa, tokia bobų vasara būna ne kasmet, kas keleri metai.

Tarp gydytojų seksologų egzistuoja nuomonė, kad būtent bobų vasaros metu moterys patiria didžiausią seksualinį potraukį. Didžiausias potraukis vyrams kyla pavasarį.

Be to, Lietuvoje šią dieną minima Tarptautinė taikos diena.

Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja, paskelbusi šią šventę, rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus. Diena minima nuo 1981 metų.

Dar Lietuvoje šią dieną minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena.

Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Lietuvos Alzheimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m. Asociacija rūpinasi padėti neturtingiems šia liga sergantiems žmonėms, atkreipti visuomenės dėmesį į pirminius ligos požymius.

Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65–70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimų žmonių. Taigi, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji.

Pastebėjus pirminius ligos požymius — atminties sutrikimus, nuolatinį išsiblaškymą, patariama kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Rugsėjo 21 d. Katalikų Bažnyčios kalendoriuje pažymėta šv. Mato, apaštalo ir evangelisto, šventė. Pasak krikščionių tradicijos, Matas yra pirmosios Naujojo Testamento Evangelijos autorius. Prieš tai jis buvo muitininkas. Evangelijoje pagal Morkų ir Evangelijoje pagal Luką vadinamas Leviu.

Krikščioniškajame mene jo simbolis yra angelas.

Jį tarp apaštalų mini visi 4 evangelistai. Hebrajiškai jo vardas reiškia "Dievo dovana". Jėzus įžvelgė jame slypinčius talentus ir padovanojo jį visuotinei Bažnyčiai: fariziejų ir Rašto aiškintojų nekenčiamas muitininkas tapo vienu iš kertinių Bažnyčios akmenų.

Šventasis Matas yra bankininkų, buhalterių ir mokesčių rinkėjų globėjas.

Ši diena Lietuvos istorijoje                   

1935 metais Feliksas Vaitkus lėktuvu Lituanica II (Lockheed L-5B Vega) perskrido Atlanto vandenyną.

2004 metais Lietuvą sukrėtė nestiprus, bet jaučiamas žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo Karaliaučiaus krašte.

Ši diena pasaulio istorijoje

1792 metais per Didžiąją Prancūzijos Revoliuciją Nacionalinis Konventas paskelbė Prancūziją respublika (Pirmoji Prancūzijos respublika).

1866 metais gimė anglų rašytojas, pasaulinio garso mokslinės fantastinės literatūros kūrėjas Herbertas Džordžas Velsas. Žinomiausi jo kūriniai: "Laiko mašina" (1895 m.), "Nematomas žmogus" (1897 m.).

1934 metais gimė dainininkas Leonardas Koenas.

1947 metais gimė JAV rašytojas Stivenas Kingas.

Tegai:
katalikų bažnyčia, Lietuva, šventė, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai