Automobilio vairas, archyvinė nuotrauka

Šiemet bus galima anksčiau atgauti prarastą vairuotojo pažymėjimą

(atnaujinta 08:14 2020.01.05)
Susisiekimo ministerija tikisi, kad dėl to sumažės asmenų, kurie vairavo transporto priemones būdami neblaivūs, taip pat tokių incidentų pasikartojimas

VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Lietuvoje įsigaliojo nauja kovos su vairavimu išgėrus priemonė — antialkoholiniai variklio užraktai.

Pakeitimą inicijavo Susisiekimo ministerija. Manoma, kad įrengiant automobiliuose užraktus, sumažės žmonių, kurie vairuos neblaivūs, ir pakartotinių pažeidimų. Tai taip pat leis vairuotojams, praradusiems vairuotojo pažymėjimą dėl vairavimo neblaiviems, grąžinti dokumentą iki nustatyto termino pabaigos, jei jie sutiks vairuoti automobilį su užraktu.

Įrenginys neleis užvesti automobilio, kol vairuotojas neišlaikys alkoholio kiekio kraujyje tyrimo. Jei rodikliai viršijami, variklis neužsives.

Pakeitimai įsigaliojo 2020 metų sausio 1 dieną.

Lietuvoje antialkoholiniai variklio užraktai buvo naudojami ir anksčiau. Vilniaus, Kauno, Kauno rajono savivaldybėse keleiviai vežami maršrutiniais autobusais, kuriuose yra sumontuoti antialkoholiniai variklio užraktai. Be to, kai kurios krovinių ir keleivių vežimo įmonės savo transporto priemonėse savanoriškai įmontuoja šiuos užraktus.

Tegai:
Susisiekimo ministerija, Lietuva, neblaivūs vairuotojai, neblaivus vairavimas
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste startuoja "Kiss and Fly" sistema
"Regitra" pradeda išduoti tarptautinius vairuotojo pažymėjimus