Telefonas merginos rankose, archyvinė nuotrauka

Specialistas papasakojo, kaip tinkamai įkrauti išmanųjį telefoną

(atnaujinta 15:15 2020.01.06)
Ekspertai rekomenduoja naudoti patentuotą įkroviklį arba gamintojo sertifikuotus įrenginius bei neleisti telefonui perkaisti, nepalikti jo tiesioginiuose saulės spinduliuose, nedėti po pagalve

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Ekspertas, Vokietijos bendrovės "BatterieIngenieure" direktorius Dominykas Šultė (Dominik Schulte) teigė, kad kraunant mobilųjį telefoną per naktį gali sutrumpėti akumuliatoriaus veikimo laikas, ypač jei taip daroma nuolat. Apie tai rašoma leidinyje "Business Insider".

Eksperto teigimu, taip pat nerekomenduojama toliau krauti telefoną, kai indikatorius rodo, jog akumuliatorius įkrautas 100 proc.

"Jei ketinate įkrauti telefoną 100 proc. ir palikti jį visiškai įkrautą ir krauti per naktį, tai turės neigiamos įtakos jo eksploatavimo laikui", — sakė jis.

Šultė mano, kad norint sutaupyti akumuliatoriaus resursus, reikia įkrauti išmanųjį telefoną iki 30–50 proc.

Liepos mėnesį "Roskachestvo" skaitmeninės ekspertizės centras teigė, kad niekas nėra apdraustas nuo tikimybės nusipirkti įtaisą su sugedusia baterija, tačiau prietaiso sprogimo ar gaisro galima išvengti.

Ekspertai rekomenduoja naudoti patentuotą įkroviklį arba gamintojo sertifikuotus įrenginius. Taip pat neleiskite prietaisui perkaisti, jo negalima palikti tiesioginiuose saulės spinduliuose ar dėti po pagalve.

Kaip pažymėta, įkrovimo metu neturėtumėte žaisti daug energijos reikalaujančių žaidimų ir atlikti "sudėtingų" procesų: tai gali sukelti dvigubą perkaitimą ir sutrumpinti akumuliatoriaus veikimo laiką.

Nurodoma, kad tai negalioja, kai telefonas visiškai įkrautas.

Tegai:
išmanusis telefonas
Dar šia tema
Mokslininkai papasakojo apie mobiliųjų telefonų keliamą pavojų sveikatai
Beveik pusė Lietuvos gyventojų susidūrė su telefoniniais ar elektroniniais sukčiais
"WhatsApp" nustos veikti senesniuose išmaniuosiuose telefonuose