Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka

Lietuva pateikiama kaip technologijų, sveikatingumo ir ekologiškos gyvensenos šalis

(atnaujinta 15:09 2020.01.06)
Užsienyje gyvenantys Lietuvos profesionalai pabrėžė Lietuvos kaip erdvios, jaukios, žalios, draugiškos šeimai ir palankios talentams pritraukti šalies stiprybę

VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. Aukšta gyvenimo kokybė, Lietuvos kaip technologijų, sveikatingumo šalies potencialas, ekologiškas gyvensenos būdas, stiprus ryšys su gamta — tai pagrindinės Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuotos diskusijos metu išryškėjusios galimos Lietuvos pristatymo užsienyje kryptys, rašoma Vyriausybės pranešime.

"Nors Lietuva ir neturi instagraminių — ypatingo grožio gamtos objektų, tačiau pasaulis pradėjo vertinti paprastumą, prieinamumą ir kokybę. Taip galime apibūdinti tiek Lietuvos turizmą, tiek verslą. Svarbu toliau žengti inovacijų keliu ir pristatyti Lietuvą kaip technologijų ir startuolių erdvę, tačiau taip pat svarbu išlaikyti ekologiškos ir darnios šalies įvaizdį", — teigia Greta Petrošiūtė, tarptautinio profesionalų tinklo "Global Lithuanian Leaders" (GLL) tinklo atstovė.

Dirbtuvių iniciatoriai į diskusiją apie Lietuvos išskirtinumą ir galimas pozicionavimo kryptis užsienyje pakvietė GLL profesionalų tinklo narius.

Užsienyje gyvenantys Lietuvos profesionalai pabrėžė Lietuvos kaip erdvios, jaukios, žalios, draugiškos šeimai ir palankios talentams pritraukti šalies stiprybę.

Diskusijoje dalyvavę tarptautinio profesionalų tinklo GLL atstovai pabrėžė, kad "Lietuva — tai butikas", "Čia aukšta gyvenimo kokybė, įstatymų bazė, palanki vaikams auginti", "Lietuva kompaktiška, čia švaru, šalyje formuojasi ekologiškos gyvensenos įpročiai".

Jie taip pat išskyrė didelį Lietuvos kaip technologijų šalies potencialą. Dažnai buvo minimas mūsų šalies atvirumas talentams, lyderystė aukštųjų technologijų srityje, pasiekimai fintech srityje.

Tai penktoji diskusija, kurią inicijavo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupė. Keturios aukšto lygio ekspertų diskusijos rugsėjį ir spalį buvo surengtos Vyriausybės kanceliarijos užsakymu atliekant Lietuvos žinomumo ir reputacijos tikslinėse užsienio šalyse ir šalies gyventojų Lietuvos vertinimo tyrimą.

Surinkta medžiaga naudosis Lietuvos pristatymo užsienyje strategijos 2020–2030 metais rengėjai, kurių užduotis — išgryninti Lietuvos visuomenės vertybes ir komunikavimo kryptis, parengti komunikavimo apie Lietuvą gaires, strategijos įgyvendinimo veiksmų ir priemonių planą. 

Laimingiausios šalys
© Sputnik
Laimingiausios šalys
Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Lietuva tapo populiariausia tarp pabėgėlių šalimi Baltijos regione
Lietuva rado būdą, kaip išvengti finansų sistemos krizės
Lietuva nori pagerinti pabėgėlių gyvenimo sąlygas ES fondų lėšomis
Žalioji arbata, archyvinė nuotrauka

Nurodytos keturios mitybos taisyklės ilgesniam gyvenimui

(atnaujinta 21:31 2021.01.21)
Mitybos specialisto teigimu, keturių taisyklių laikymasis padidina ilgo gyvenimo galimybes

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Mitybos specialistas Markas Gilbertas pasikalbėjo su "Express" apie mitybos gaires, kurios gali pagerinti sveikatą ir prailginti gyvenimą.

Pirmasis žingsnis yra sumažinti bendrą kalorijų kiekį. Mažo kaloringumo dieta gali sulėtinti senėjimą ir apsaugoti nuo vėžio, diabeto ir Alzheimerio ligos, sakė ekspertas.

Ne mažiau svarbu yra vitamino D pusiausvyra organizme. Kaip paaiškino specialistas, šio vitamino kiekis organizme yra atvirkščiai proporcingas mirties rizikai.

"Vitaminas D yra glaudžiai susijęs su imunitetu ir padeda mūsų T ląstelių imuniniam atsakui", — paaiškino jis.

Gilbertas taip pat rekomendavo į dietą įtraukti uogas, nes jos gerina širdies būklę, stiprina imunitetą ir mažina kraujospūdį. Be to, uogos skatina normalią kraujotaką ir neleidžia kauptis cholesteroliui.

Norėdami sumažinti 2 tipo diabeto riziką, reguliariai gerkite žaliąją arbatą.

Visų keturių taisyklių laikymasis net per trumpą laiką žymiai pagerina bendrą žmogaus būklę, o ilgainiui tai žymiai padidina galimybę prailginti gyvenimą, apibendrino ekspertas.

Tegai:
sveikata, mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Ką daryti persivalgius ar apsinuodijus
Gydytoja įvardijo rytinius sveikatai pavojingus įpročius
Mokslininkai atrado naują vėžio susidarymo mechanizmą
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą

(atnaujinta 21:23 2021.01.21)
Iš viso rasta 152 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų, kurie buvo paslėpti po priedangos kroviniu — 19 tonų svogūnų

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Muitininkai sulaikė stambią nelegalių cigarečių siuntą. Apie tai pranešė Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Krovininis vilkikas "Daf", vairuojamas Rusijos piliečio, į Medininkų kelio postą atvažiavo sausio 8-ąją, apie 02:00. Vilkiko vairuotojas muitinės pareigūnams teigė tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežantis svogūnų krovinį.

Patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, muitininkams kilo įtarimų, kad po maišais su svogūnais slypi visai kitos prekės. Ir spėjimai pasitvirtino — vos nukrovus keletą maišų, paaiškėjo, kad jais užmaskuota rūkalų kontrabanda.

Krovos ir cigarečių skaičiavimo darbai kiek užtruko, iš viso pareigūnai vilkike rado 152 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "Fest", "Minsk" ir "NZ Gold". Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — daugiau nei 530 tūkst. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas suimtas dviem mėnesiams.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinė
Dar šia tema
Rentgenu patikrinę automobilio dugną muitininkai aptiko slaptavietes su cigaretėmis
Nufilmuota galima juodųjų ikrų kontrabanda iš Lietuvos
Lietuvos muitinė pernai sulaikė 600 tūkst. suklastotų prekių