Protestuotojai Irane, archyvinė nuotrauka

Lietuvos URM ragina lietuvius susilaikyti nuo kelionių į Iraką

(atnaujinta 12:43 2020.01.08)
Ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į visą Irako teritoriją, o į Irako Kurdistaną rekomenduojama keliauti tik esant būtinybei

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija paragino Lietuvos piliečius susilaikyti nuo kelionių į Iraką. Atitinkamas pranešimas skelbiamas ministerijos interneto svetainėje, keliautojams skirtos informacijos skyriuje.

Pranešime pažymima, kad po JAV operacijos tarptautiniame Bagdado oro uoste "saugumo situacija nėra stabili ir bet kuriuo metu gali pablogėti".

"Dėl padidėjusios įtampos šalyje saugumo situacija nėra stabili ir bet kuriuo metu gali pablogėti. Rekomenduojame susilaikyti nuo kelionių į visą Irako teritoriją. Į Irako Kurdistaną rekomenduojama keliauti tik esant būtinybei", — rašo URM Facebook paskyroje.

Sausio 3 d. JAV surengė tikslinę ataką prieš aukšto rango kariškių automobilių konvojų Bagdado apylinkėse.

Atakos metu žuvo Irano Kudso pajėgų vadas Kasemas Soleimanis ir keli aukšto rango Irako kariškiai. JAV įtaria juos surengus išpuolį prieš Amerikos ambasadą Bagdade gruodžio 31 dieną.

Irako užsienio reikalų ministerija pasmerkė Vašingtono veiksmus. Savo ruožtu Iranas kreipėsi į JT Saugumo Tarybą. Šalis pažadėjo atkeršyti už Soleimanio mirtį. Tuo tarpu Amerikos lyderis Donaldas Trampas šiuo atveju pažadėjo atakuoti 52 Irane esančius taikinius.

Rusijos užsienio reikalų ministerija aukritikavo JAV veiksmus, vadindama juos "avantiūriniais žingsniais".

Tegai:
Užsienio reikalų ministerija (URM), Irakas, Lietuva