Antanas Guoga, archyvinė nuotrauka

Guoga patarė lietuviams imti pavyzdį Australijos gyventojų

(atnaujinta 10:02 2020.01.10)
Politikas papasakojo, kaip australai gamtos kataklizmų akivaizdoje susivienija ir padeda vieni kitiems

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Buvęs Europos Parlamento narys, politikas ir verslininkas Antanas Guoga patarė lietuviams imti pavyzdį iš Australijos gyventojų, kurie darniai gesina miško gaisrus. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

Guoga papasakojo, kad jis su šeima atvyko į Sidnėjų ir kad augdamas čia matė, kaip kontinentas nuolat kentė nuo miškų gaisrų, tačiau nelaimės akivaizdoje žmonės visada buvo vieningi.

Šiuo metu Australijoje dėl natūraliai kilusių gaisrų jau sudegė milijonai hektarų žemės, per pastaruosius mėnesius žuvo 17 žmonių ir sunaikinta tūkstančiai namų. Kai kuriose vietose gaisrai yra tokie intensyvūs, o dūmai tokie tankūs, kad jų nebeįmanoma gesinti iš oro. 

Guoga teigė, kad šiemet vien savanorių gaisrininkų susitelkė 75 tūkstančiai, ir nors jau yra žuvusių, dar daugiau žmonių prisijungia gesinti gaisrus.

"Mums, Lietuvoje, yra ko pasimokyti, kaip aukotis ir padėti kitiems žmonėms, gamtai. Visi gali įdėti kad ir truputį pastangų padėti vienas kitam, nelaukdami ko nors iš valdžios. Galim paklaust, ar seniau matytam kaimynui nereikia kokios pagalbos, paskambinti artimam ar tolimam giminaičiui kad ir be priežasties, paaukoti kad ir nedaug pajamų kilniam tikslui", — parašė jis.

Guoga pažymėjo, kad dalis lietuvių taip daro kasdien, tačiau susivienyti turi visa šalis.

Anksčiau Alytuje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis po gaisro padangų perdirbimo įmonėje. Gaisrui lokalizuoti buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos. Situaciją aštrino ir tai, kad ugniagesiai Lietuvoje negauna pinigų, kuriuos jiems žadėjo vyriausybė. Gelbėtojams, kaip galėjo, padėjo miestiečiai. Miesto savivaldybė atidarė paramos lėšų sąskaitą padariniams likviduoti ir tam, kad ugniagesiams gelbėtojams būtų skirtos premijos. Vėliau 289 ugniagesiai, tarp kurių buvo vienas savanoris, ekskavatorininkai bei 7 departamento darbuotojai — visi gavo po 590 eurų. 30 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantų gaus po 100 eurų, 6 dėstytojai po 176,76 eurų.

Tegai:
Lietuva, lietuviai, Austrija, Antanas Guoga
Dar šia tema
Australijos premjeras prisipažįsta, kad klydo išėjęs atostogų per gaisrus šalyje
Ugniagesiai Australijoje nufilmavo vaizdo įrašą iš miško gaisro epicentro
Australijoje išgelbėta upės krante įstrigusi koala
Тесты на коронавирус, архивное фото

COVID-19 statistika Lietuvoje: vos keturi atvejai per parą, jau 65 mirtys

(atnaujinta 10:31 2020.05.26)
Anksčiau Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad karantiną valstybėje planuojamą pratęsti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Per vakar, gegužės 25 dieną, Lietuvoje nustatyti tik 4 nauji koronaviruso atvejai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Santaros klinikos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Iš viso Lietuvoje užsikrėtimų skaičius siekia 1639. COVID-19 Lietuvoje serga 401 asmuo, o pasveikusiųjų skaičius jau siekia 1165 žmonių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 65 asmenys. Vakar buvo skelbiama apie 63 mirtis.

Izoliacijoje šiuo metu yra 478 asmenys.

Iš viso Lietuvoje per dieną buvo ištirta 5169 mėginiai, nuo pat epidemijos pradžios valstybėje buvo atlikti 275 058 tyrimai, iš kurių 89 282 — mobiliuose punktuose.

Iki gegužės 31 dienos šalyje galioja karantino režimas, tačiau valdžia planuoja jį pratęsti su minimaliais apribojimais. Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,3 milijono ligos atvejų, daugiau nei 342 tūkstančiai žmonių mirė.

Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
© Sputnik /
Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Geležinkelio pervaža

Šiaulių rajone traukinys mirtinai partrenkė moterį

(atnaujinta 09:59 2020.05.26)
Pažymima, kad incidentas įvyko pervažoje dienos metu, žuvusi moteris buvo 60–70 metų amžiaus

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių rajone keleivinis traukinys partrenkė ir mirtinai sužalojo moterį, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko pirmadienį, gegužės 25 dieną, apie 14:00 Toločių kaime. Anot policijos pranešimo, pervažoje keleivinis traukinys partrenkė ir mirtinai sužalojo apie 60–70 metų amžiaus nenustatytos tapatybės moterį.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Panevėžyje, Smėlynės pervažoje, traukinys kliudė vyrą. Nelaimės metu vyras buvo bėgių viduryje, todėl išgyveno. Atvykus ugniagesiams, vyras gulėjo pervažoje po stovinčio traukinio vagonu, jis prispaustas nebuvo. Nukentėjusysis buvo perduotas medikams ir paguldytas į Panevėžio Respublikinės ligoninės reanimacijos skyrių.

Tegai:
traukinys, Šiaulių rajonas, Lietuva
Dar šia tema
Raseinių rajone traukinys partrenkė ant geležinkelio buvusias avis
Lenkijoje traukinys partrenkė automobilį su neblaiviais ukrainiečiais
Rytų Lietuvoje keleivinis traukinys partrenkė žmogų

Paskelbti reti priešlaivinių orlaivių Tu-142M3 skrydžių kadrai

(atnaujinta 10:14 2020.05.26)
Oro įgulos įveikė devynis tūkstančius kilometrų. Skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinės teisės

Ramiojo vandenyno laivyno priešlaiviniai lėktuvai Tu-142M3 baigė planuojamą skrydį virš neutralių Ramiojo vandenyno vandenų. Vaizdo įrašą YouTube kanale paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Skrydis truko 12 valandų, orlaivių įgulos įveikė devynis tūkstančius kilometrų.

Kaip pabrėžiama Rusijos kariniame departamente, skrydis buvo vykdomas griežtai laikantis tarptautinės teisės.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, orlaivis, Rusija
Dar šia tema
Su-57 bandymai baigti: kada Rusijos oro pajėgos priims pirmuosius 76 naikintuvus
Šėtoniškas ginklas: Rusija turi kai ką sukaupusi "orbitiniam bombardavimui"
Nufilmuotas bombonešių Tu-22M3 skrydis virš Juodosios jūros