Baltarusijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

ES ir Baltarusija pasirašė vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimus

(atnaujinta 20:44 2020.01.11)
Vizų režimo supaprastinimo susitarimas leis Baltarusijos piliečiams lengviau gauti trumpalaikes vizas į Europos Sąjungą

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Europos Sąjunga ir Baltarusija pasirašė du susitarimus: vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos, pranešė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Jos teigimu, tai pagerins piliečių judumą ir padės plėtoti glaudesnius ES ir jos Rytų partnerystės kaimyninių šalių ryšius.

Vizų režimo supaprastinimo susitarimas leis Baltarusijos piliečiams lengviau gauti trumpalaikes vizas į Europos Sąjungą. Įsigaliojus susitarimui vizos mokestis bus sumažintas iki 35 eurų. Be to, bus nustatyta maksimali aptarnavimo mokesčio riba ir sutrumpintas terminas, per kurį konsulatai privalo priimti sprendimą dėl prašymo išduoti vizą.

Kelių kategorijų keliautojai, kaip kad žurnalistai, studentai ir oficialių delegacijų nariai, galės gauti vis ilgesnės trukmės daugkartines vizas ir jiems reikės pateikti mažiau kelionės tikslą įrodančių dokumentų.

Baltarusija vienašališkai jau ėmė taikyti priemones, leidžiančias ES piliečiams trumpam atvykti į Minską be vizų.

Pagrindinis ES ir Baltarusijos readmisijos susitarimo tikslas — remiantis abipusiškumo principu nustatyti saugaus ir tvarkingo neteisėtai ES arba Baltarusijoje gyvenančių asmenų grąžinimo procedūras, visapusiškai gerbiant jų teises pagal tarptautinę teisę.

Pasirašyti susitarimai bus pateikti Europos Parlamentui. Kai bus gautas jo pritarimas, ES Taryba galės oficialiai užbaigti abiejų susitarimų ratifikavimą. Tam reikės ir Baltarusijos nacionalinio susirinkimo pritarimo.

Susitarimai galėtų įsigalioti 2020 metų birželį — pirmą antro mėnesio po sudarymo dieną. Abu susitarimai įsigalios tą pačią dieną.

Tegai:
Europos Sąjunga, Baltarusija, viza
Dar šia tema
Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje atidarytas naujas kontrolės punktas "Kamennyj Log"
Pasienyje su Baltarusija dėl nutrūkusio elektros tiekimo sustojo eismas
Kačiukų žaidimai: pasieniečiai nufilmavo lūšių šeimynėlę pasienyje su Baltarusija
Kelias

Lietuvoje vairuotojai perspėjami apie pablogėjusį matomumą keliuose

(atnaujinta 09:22 2020.05.26)
Taip pat sinoptikai pažadėjo, kad antradienio dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima perkūnija

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių ir Panevėžio apskrityse eismo sąlygas sunkina rūkas, kai kuriose vietose matomumas siekia 250 metrų. Apie tai pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Respublikoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų.

Šiuo metu šalyje be kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 9 iki 14 laipsnių šilumos.

"Dviratininkams primename, kad pagal KET važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra, — tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu", — sakoma pranešime.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną kai kur pasirodys trumpas lietus, galima ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, nestiprus. Temperatūra sieks 17–22, Kuršių nerijoje 14–16 laipsnių šilumos.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orų prognozė
Dar šia tema
Meteorologai šią vasarą žada Baltijos šalių gyventojams keletą karščio bangų
Koronaviruso tyrimai

ULAC vadovas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą"

(atnaujinta 08:38 2020.05.26)
Specialistas pareiškė, kad tokį pažymėjimą sudaro duomenys apie serologinius tyrimus, PGR ar antigeno tyrimus ir informacija apie skiepus, kai jie bus prieinami

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą". Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Mobilusis koronaviruso tyrimo punktas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Specialistas papasakojo, kad Estija svarsto COVID-19 "imuninių pasų" diegimo idėją, nes turistai, ketinantys skristi į Kiprą birželio mėnesį, privalės pateikti pažymą apie neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą, kuris buvo atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 val. prieš skrydį. Anot jo, Lietuvoje yra keli startuoliai siūlantys elektroninių "imuninių pasų" igyvendinimo techninius sprendimus.

"Manyčiau, kad nereiktų laukti Estų patirties rezultatų ar PSO rekomendacijų, o tikslinga bendradarbiauti su Estais arba sukurti savo produktą. Tik siūlyčiau NE „imuninio paso“, o „COVID-19 paso“ (sertifikato) įdėją, kuri apimtų ne tik serologinių tyrimų, bet ir PGR ar antigeno tyrimų duomenis ir, žinoma, informaciją apie skiepus, kai jie bus prieinami", — parašė Čaplinskas.

Lietuvoje, naujausiais duomenimis, daugiau nei 1630 koronaviruso atvejų. Mirė 63 žmonės, o 1138 pacientai pasveiko. Iki gegužės 31 dienos respublikoje galioja karantino režimas, tačiau respublikos valdžia neatmeta galimybės jį pratęsti.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,3 milijono ligos atvejų, daugiau nei 342 tūkst. žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo apie galimybę užsikrėsti COVID-19 per plaukus
ULAC vadovas: COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus
ULAC vadovas: skiepai nuo tymų gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19
ULAC vadovas papasakojo apie sėkmingus mokslinius COVID-19 tyrimus su beždžionėmis
JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Rusijos nuolatinis atstovas: JAV yra beveik apsėsti "kišimusi į rinkimus"

(atnaujinta 09:30 2020.05.26)
Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešimus pavadino "paranojiškais" dėl Maskvos kišimosi į JAV reikalus, pažymėdamas, kad artėjant rinkimams Kremlius tikisi tokių "naujienų" padaugėjimo

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos nuolatinis atstovas tarptautinėse organizacijose Vienoje Michailas Uljanovas teigė, kad JAV beveik apsėstos "Rusijos kišimosi į rinkimus", rašo RIA Novosti.

JAV prezidentas Donaldas Trampas
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

"JAV beveik apsėstos" Rusijos intervencijos į Amerikos rinkimus. Tuo tarpu Vakarų analitikai apskaičiavo, kad tik Šaltojo karo laikais JAV atliko 64 slaptas ir šešias atviras operacijas, kad pakeistų nepageidaujamus režimus. Iš tikrųjų,"savo akyje rasto nepastebi", — "Twitter'yje" parašė Uljanovas.

Rusija anksčiau ne kartą neigė JAV kaltinimus dėl "kišimosi" į 2016 metų JAV Prezidento rinkimus. Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pranešimus pavadino "paranojiškais" dėl Maskvos kišimosi į JAV reikalus, pažymėdamas, kad artėjant rinkimams Kremlius tikisi tokių "naujienų" padaugėjimo.

Tegai:
rinkimai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Baidenas: Trampas bandys atidėti JAV prezidento rinkimus
Rusija priėmė įstatymą dėl balsavimo rinkimuose nuotoliniu būdu
Ieškokite moters: X faktorius JAV prezidento rinkimuose