Piniginė žmogaus rankose, archyvinė nuotrauka

Lietuviai įvertino savo finansinę padėtį

(atnaujinta 13:46 2020.01.12)
Beveik pusė respublikos gyventojų mano, kad 2020 metais situacija pasikeis: kad padėtis pagerės, tikisi 18–45 metų amžiaus žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys didesnius atlyginimus ir gyvenantys didmiesčiuose

VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Tik ketvirtadalis lietuvių savo finansinę padėtį įvertino kaip gerą ar puikią. Tiek pat apklaustųjų ją įvardijo kaip blogą ar labai blogą, daugiau nei pusė respondentų ją laikė vidutiniška.

Tyrimo rezultatus pristatė turto valdymo įmonė "INVL Asset Management". Anot jos, panašios tendencijos išliko ir 2020 metų prognozėse.

Šiais metais 49 procentai apklaustų lietuvių nesitiki, kad pasikeis finansinė padėtis. Ketvirtadalis respondentų mano, kad situacija tikrai ar greičiausiai pagerės arba nepasikeis. Teigiamų tendencijų tikisi 18–45 metų respondentai, turintys aukštąjį išsilavinimą, didesnius atlyginimus ir gyvenantys dideliuose miestuose.

Apklausos metu lietuviai nurodė, dėl ko labiausiai jaudinasi. Daugiausia — dėl galimybės taupyti ateičiai, dėl galimybės įsigyti stambesnius pirkinius ir įmokų už būsto paskolą mokėjimo.

Kaip mažiausią problemą lietuviai įvardijo galimybę įsigyti būtiniausių prekių ir susimokėti už komunalines paslaugas. Pažymima, kad įmokos į pensijų fondą buvo mažiau nerimą keliančios.

Apklausą praėjusių metų gruodį atliko bendrovė "Spinter tyrimai". Joje dalyvavo 1003 respondentai nuo 18 iki 75 metų iš visos Lietuvos.

Statistikos departamento duomenimis, dirbančių piliečių skaičius nuo 2018 iki 2019 metų pabaigos padidėjo 2,1 proc. ir siekė 1,26 mln. Vidutinis bruto darbo užmokestis buvo 1317 eurų.

Kuriose ES šalyse gyvena laimingiausi žmonės
© Sputnik /
Kuriose ES šalyse gyvena laimingiausi žmonės
Tegai:
didmiestis, atlyginimai