Astravo AE statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: situacijoje su Astravo AE Lietuva nori atkreipti į save dėmesį

(atnaujinta 08:54 2020.01.15)
Be to, šalis nori gauti pinigų iš Europos fondų ir jų sąskaita pagerinti savo finansinę padėtį, mano ekspertas Sergejus Kondratjevas

VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Černobylio tipo avarijos negali įvykti Astravo AE, nes ten naudojamas kitokio tipo reaktorius. Tačiau net jei tai atsitiks, sunku numatyti, kaip vystysis įvykiai, pabrėžė Rusijos energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas interviu Sputnik Lietuva.

"Todėl visa tai atrodo, pirma, kaip Lietuvos noras atkreipti į save dėmesį. Mes matome, kad Lietuva per pastaruosius keletą mėnesių apie Astravo AE sudaro daugiau informacinių pretekstų, nei, tiesą sakant, Baltarusija ar "Rosatom". Ir antra — tai, žinoma, noras gauti pinigų iš Europos fondų, nes projektai, kurie įgyvendinami Baltijos šalių teritorijose, dabar yra užstrigę, pavyzdžiui, ta pati "Rail Baltica". Ir norima gauti bent šiek tiek lėšų iš EK, siekiant pagerinti Lietuvos finansinę padėtį, na, ir, galimai duoti kokį nors darbą vietiniams rangovams, vietinei ekspertų bendruomenei", — sakė jis.

Priemonių rinkinys, skirtas pasirengti galimai Astravo AE avarijai, gali kainuoti apie milijardą eurų. Apie tai pranešė Lietuvos vidaus reikalų ministerijos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos skyriaus viršininkas Edgaras Geda.

Suma bus patikslinta iki 2020 metų liepos mėnesio.

Tegai:
Lietuva, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (261)
Dar šia tema
Spjauti ir pamiršti. Lietuva suprato Astravo AE klausimo baisumą
Ekspertas: Lietuvos kova su Astravo AE primena konvulsijas
Ekspertas: Lietuva "dreba nuo šalčio" dėl "energetinės nepriklausomybės" nuo Rusijos