Geležinkelis, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė neįprastai paslėptą kontrabandą Baltarusijos

(atnaujinta 15:14 2020.01.16)
Kontrabandinės cigaretės buvo slėptos traukiniu iš Baltarusijos gabentame pamatinių blokų krovinyje: supakuotos į geležinius "karstus" ir aplietos betonu

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Muitinės kriminalinė tarnyba informuoja, kad įvykdytas šiemet pirmas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas Lietuvos muitinėje, ketvirtadienį praneša VSAT spaudos tarnyba.

Antradienį, sausio 14 dieną, Kenos geležinkelio posto muitinės pareigūnams atrinkus patikrai vieną iš Baltarusijos atvažiavusio traukinio vagonų, didelių siurprizų nesitikėta. Vagonu buvo gabenamas vienos Baltarusijos statybinių medžiagų įmonės krovinys — 68 vnt. dviejų rūšių betoninių pamatinių blokų.

Сигареты контрабанда
Kontrabanda iš Baltarusijos

Pareigūnams įtarimų sukėlė krovinio svoris: pasvėrus du blokus, tarp mažesnio ir beveik dvigubai didesnio tebuvo vos apie 100 kg skirtumas.

Patikrinus detaliau (vieną iš blokų pragręžus) įtarimai, kad didesni blokai gali būti tuščiaviduriai, tik sustiprėjo.

Tačiau išardyti net ir vieną bloką nebuvo lengva: betono skaldymui teko panaudoti perforatorius, po to — pjauti geležinės armatūros karkasą, o tuomet susidurta su metaliniu "karstu", kuriame ir slypėjo cigarečių "Fest" kontrabanda.

Beje, nors metalinės dėžės kraštai buvo izoliuoti silikonu, dalis viduje buvusių rūkalų buvo peršlapę. Muitinės pareigūnai neabejoja, kad cigaretės buvo slepiamos dar blokų gamybos proceso metu, tiesiog užliejant metalines dėžes betonu.

Iš viso pamatiniuose blokuose rasta 30 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 106 tūkst. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Kaip pažymi pareigūnai, rūkalų kontrabanda pamatiniuose blokuose nėra visai naujas reiškinys — 2013 metų birželio 18 dieną Raigardo kelio poste muitinės kriminalistai sulaikė vilkiku iš Baltarusijos gabentą panašių blokų krovinį. Nors paprastai tokie blokai būna pilnaviduriai, šie buvo išlieti su tuščiomis ertmėmis, kurių kiekvienoje sutilpo maždaug 4 dėžės cigarečių. Iš viso tada rasta apie 79 tūkst. pakelių cigarečių.

Tegai:
traukinys, kontrabanda, Baltarusija
Dar šia tema
Muitinė: cigarečių kontrabanda į Lietuvą išaugo ketvirtadaliu
Kūčių naktį Lietuvos pasieniečiai sučiupo baltarusį su kontrabanda
Pasieniečiai aptiko automobilį "Lexus", pilną kontrabandinių cigarečių