Scena iš serialo Stranger Things 3 sezono, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida sužinojo apie "Netflix" planus filmuoti naują serialo sezoną Lietuvoje

(atnaujinta 11:04 2020.01.17)
Remiantis kai kuriais pranešimais, filmavimas gali vykti tose pačiose vietose, kur buvo filmuojamas sensacingas mini serialas "Černobylis"

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Serialo "Stranger Things" ketvirtojo sezono filmavimas, remiantis nepatvirtintais pranešimais, vyks Lietuvoje, praneša britų leidinys "The Daily Mail".

Anot žurnalisto Čarlzo Merfio, serialas bus filmuojamas tose vietose, kuriose buvo filmuojamas HBO mini serialas "Černobylis".

Pasak Merfio, ketvirtojo sezono filmavimas vyks ir kalėjime, tačiau komanda taip pat naudos tas vietas, kaip ir praėjusiais metais išleistame seriale.

Kol kas nėra aišku, kiek truks filmavimo procesas Lietuvoje, tačiau, kaip rašo laikraštis, greičiausiai jis bus susijęs su trečiojo sezono pabaiga, kai dings vienas pagrindinių herojų Džimas Hoperis, kurį vaidina Deividas Harboras.

Кадр из cериала Очень странные дела (Stranger Things ), 3-ий сезон
Scena iš serialo "Stranger Things" 3 sezono

Serialo veiksmas vyksta devintajame dešimtmetyje išgalvotame Amerikos mieste Hokinge. Telekinezės gebėjimų turinti mergina pabėga iš slaptos laboratorijos, o tuo pačiu berniukas dingsta keistu būdu. Motina, draugai ir vietinis šerifas imasi jo ieškoti.

Pirmojo sezono premjera įvyko 2016 metų vasarą. Antrasis buvo išleistas 2017 metų rudenį, o trečiasis — praėjusią vasarą. Tikimasi, kad ketvirtąjį sezoną žiūrovai galės pamatyti per ateinančius metus ar dvejus.

Mini serialo "Černobylis", pasakojančio apie 1986 metų Černobylio atominės elektrinės katastrofą ir gavusio "Auksinį gaublį", filmavimas Lietuvoje padarė ją populiaria turistų kelionių vieta.

Кадр из cериала Очень странные дела (Stranger Things ), 3-ий сезон
Scena iš serialo "Stranger Things" 3 sezono

Didžioji dalis Černobylio scenų buvo nufilmuotos Lietuvoje, ypač Vilniuje, Kaune ir Visagine. Pačią atominę elektrinę atstojo Ignalinos AE. Dėl serialo populiarumo Lietuva tapo labai populiari tarp turistų. Lietuvoje net pradėta siūlyti pažintines ekskursijas į tas vietas, kur buvo filmuojamas serialas.

Tegai:
filmavimas, Lietuva, serialas
Dar šia tema
Lietuvoje filmuotas "Černobylis" gavo 19 "Emmy" nominacijų
Lenkų režisierius atskleidė serialo "Černobylis" netikslumus
Balandžio 16-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 16-osios šventės

(atnaujinta 17:19 2021.04.15)
Šią dieną sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja

Balandžio 16-oji yra 106-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 259 dienos.

Šiandien saulė teka 06:18, leidžiasi 20:22, dienos ilgumas 14 val. 04 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Benediktas, Giedrius, Algedė, Kalikstas ir Ūdrys.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1794 metais Šiauliuose paskelbtas pirmasis Lietuvos kariuomenės sukilimo aktas.

1885 metais gimė Juozas Vaičkus, vienas lietuvių profesionaliojo teatro kūrėjų, aktorius, režisierius. Mirė 1935 m.

1948 metais mirė lietuvių muzikos klasikas, kompozitorius, profesorius Juozas Gruodis. Gimė 1884 m.

2007 metais Juozas Imbrasas išrinktas Vilniaus miesto meru.

Ši diena pasaulio istorijoje

1879 metais sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja.

1889 metais gimė anglų komikas Čarlis Čaplinas.

1906 metais baigti ryšio kabelio tarp JAV ir Kinijos tiesimo darbai.

1940 metais gimė Danijos karalienė Margaretė II.

1945 metais II pasaulinio karo metais JAV armija Vokietijoje įžengė į Niurnbergą.

1948 metais įkurta Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacija (OEEC).

1970 metais Prancūzijos Alpėse sniego nuošliauža užgriuvo vaikų sanatoriją, žuvo 72 žmonės.

1996 metais Britanijoje paskelbta apie princo Endriu ir Saros Fergiuson skyrybas.

2008 metais būdamas 90 metų nuo vėžio mirė Chaoso teorijos kūrėjas Edvardas Lorenzas, kuris atskleidė drugelio efektą — tai, kaip maži veiksmai gali nulemti didelius pokyčius.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vilniaus autobusai

Vilniaus autobusų parkas bus perkeltas 2023 metais

(atnaujinta 22:40 2021.04.15)
Pabrėžiama, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Verkių autobusų parkas, esantis Vilniuje, bus perkeltas 2023 metais. Apie tai savo Facebook paskyroje rašo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Ilgiau nei pusšimtį metų Verkių autobusų parke stovėdavo autobusai — teritorija, kažkada buvusi užmiestyje, dabar yra beveik centre. Bet ji uždara, nedraugiška miestui ir nekurianti vertės aplinkiniams gyventojams. Netrukus tai pasikeis. Autobusų parką iš čia iškelsime 2023-aisiais. Į kelias mažesnes vietas, iš kur patogiau pradėti ir pabaigti maršrutus", — rašo jis.

Jo teigimu, parkas bus perkeltas į kompaktiškesnes teritorijas, nes su naujais autobusais reikia mažiau erdvių jų remontui.

"Mes jau kuriame viziją, kalbame su aplinkiniais gyventojais ir verslais, kaip šią didžiulę 9 ha teritoriją paversti multifunkcine gyva ir stilinga miesto erdve — su viešosiomis paslaugomis, gyvenamaisiais namais ir viešosiomis erdvėmis", — teigia jis.

Meras pabrėžia, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę.

Tuo pačiu Šimašius teigia, kad Paupio kvartalui nuo idėjos iki įgyvendinimo prireikė beveik 20 metų, todėl tikisi, jog šiam prireiks mažiau.

Tegai:
Remigijus Šimašius, Vilnius, autobusai