Temidė, archyvinė nuotrauka

Apeliacinis teismas atmetė nuteistojo dėl "šnipinėjimo Rusijos naudai" skundą

(atnaujinta 13:50 2020.01.17)
Remiantis verdiktu, nuosprendis įsigaliojo. Klaipėdiečio Romano Šešelio gynyba gali kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Romano Šešelio, kuriam Klaipėdos apygardos teismas anksčiau skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę už tariamą "šnipinėjimą Rusijos naudai", skundą, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos apeliacinio teismo atstovę spaudai Vilmą Budėnienę.

Šis nuosprendis įsigalioja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas kasaciniu skundu Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Šešelis praėjusių metų balandžio pradžioje buvo nuteistas septynerių metų laisvės atėmimo bausme.

Klaipėdos gyventojas kaltinamas tariamai rinkęs informaciją "Rusijos specialiosioms tarnyboms" 2015-2017 metais. Tai duomenys apie NATO karo laivus, bendrovę "Klaipėdos nafta" ir kitus objektus. Tyrimo metu nustatyta, kad Rusijos žvalgyba gavo informaciją iš Šešelio.

Maskva ne kartą pažymėjo, kad Lietuvoje pažeidžiami pagrindiniai teisingumo principai ir nesilaikoma tarptautinės ir Lietuvos vidaus baudžiamosios teisės normų. Taip pat Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Lietuvoje "norint įtikti vidaus politinei konjunktūrai" didėja "policijos savivalė" prieš rusakalbius Lietuvos gyventojus.

Komentuodamas Šešelio bylą, Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad Vilnius tęsia savo "šnipų manijos" temą, kurioje Rusija ir jos specialiosios tarnybos — pagrindinė "grėsmė".

Tegai:
Rusija, šnipinėjimas, Lietuva, teismas, apeliacija
Dar šia tema
Kauno apygardos teismas pratęsė Paleckio suėmimą dar 3 mėnesiams
Skvernelis papasakojo apie ilgo Paleckio arešto priežastis