Siri, archyvinė nuotrauka

Balso asistentė "Siri" supainiojo Lietuvos himną su TSRS himnu

(atnaujinta 09:16 2020.01.18)
Manoma, kad klaidą sukėlė sistemos sąveikos su "Spotify" srautinio interneto paslauga sutrikimas

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Vietoj Lietuvos himno Amerikos kompanijos "Apple" balso asistentė "Siri" įjungė TSRS himną, kurį atlieka Rusijos armijos Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblis. Apie tai praneša "InoTV", remdamasis "The Times".

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Estijos ir Latvijos gyventojai skundėsi dėl klaidos. Be to, buvęs Estijos vadovas Toomas Hendrik Ilves atkreipė dėmesį į šią problemą.

"Sveika, Siri, pasakyk "Apple", kad kai tavęs prašo surasti labiausiai išsivysčiusios šalies himną (kalbant apie skaitmenines technologijas), grojamas totalitarinės šalies, kuri nustojo egzistuoti prieš 28 metus, kai jūsų geriausias produktas buvo "Macintosh Classic II", himnas", — praneša "InoTV" cituodamas Ilveso įrašą Twitter.

Pažymima, kad tai ne pirmas toks nesėkmės atvejis. Anksčiau Suomijos gyventojas vietoje savo šalies himno išgirdo Iggy Popo ir Danger Mouse atliktą kriminalinio trilerio "Gold" garso takelį.

Manoma, kad klaida įvyko dėl "Siri" sąveikos su "Spotify" srautinio interneto paslauga sutrikimo.

Požiūris į TSRS Baltijos šalyse

Baltijos šalių politinis elitas reguliariai skelbia kovą su "sovietinės okupacijos" padariniais ir reikalauja atlyginti "žalą".

Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad trijų Baltijos šalių prisijungimas prie Tarybų Sąjungos 1940 metais atitiko tuo metu galiojusią tarptautinę teisę ir todėl negalėjo būti laikomas "okupacija".

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad tarp valstybių nebuvo vykdomos karinės operacijos, o sovietų kariuomenė atvyko į šalių teritoriją, susitarusi su vietos valdžia ir gavusi jų sutikimą. Taip pat Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nacionalinės valdžios institucijos veikė visą sovietmetį.

Tegai:
Baltijos šalys, Lietuva, Siri, TSRS
Dar šia tema
ŽvaIgybininkas: po karo TSRS padėjo atkurti Lenkiją
Moksleivis — smaugikas: jauniausio TSRS maniako istorija