Grigeo

Dėl taršos įtarimai pareikšti trims asmenims ir pačiai įmonei "Grigeo"

(atnaujinta 08:15 2020.01.19)
Anksčiau paaiškėjo, kad įmonė leido nuotekas į Kuršių marias. Bendrovės veiksmai padarė didelę žalą aplinkai

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pareikšti įtarimai dėl galimos Kuršių marių taršos, praneša Generalinė prokuratūra.

Surengtoje spaudos konferencijoje ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė nurodė, kad įtarimai dokumentų klastojimu ir gamtos teršimu pareikšti įmonei "Grigeo Klaipėda", buvusiam jos vadovui, valyklos vadovui, vienam operatoriui ir pačiai įmonei. Skersinskytė  pažymėjo, kad įtariamųjų ratas gali didėti.

Taip pat prokuratūra turi įrodymų, kad nuotekos  iš "Grigeo Klaipėda" į Kuršių marias buvo išleidžiamos neteisėtu vamzdžiu. Įmonės vadovybė jį vadina "teisėtu avariniu vamzdžiu".

Tam, kad būtų galima užtikrinti galimo civilinio ieškinio dėl padarytos žalos patenkinimą, buvo priimtas sprendimas pusei metų areštuoti įmonės "Grigeo Klaipėda" nekilnojamąjį turtą Dumpių kaime ir Nemuno g. 2, Klaipėdoje.

Pažymėta, kad įmonei uždrausta parduoti ar įkeisti šį turtą, tačiau nėra uždrausta šio turto naudoti.

Praeitą savaitę paaiškėjo, kad bendrovė "Grigeo Klaipėda" leido nuotekas į kanalą, vedantį į Kuršių marias.

Bendrovės veiksmai padarė didelę žalą aplinkai. Teisėsaugos institucijos atlieka ikiteisminį tyrimą.

Tegai:
Kuršių marios, Grigeo
Dar šia tema
Nausėda rinkimų metu iš "Grigeo" gautus 4000 eurų paaukojo taršos tyrimams
"Keiskime politiką": Vilniuje vyko piketas prieš "Grigeo"
Areštuotas "Grigeo Klaipėda" turtas
Kelias, archyvinė nuotrauka

Lietuvos keliuose įrengs 112 naujų vidutinio greičio matuoklių

(atnaujinta 18:25 2020.08.13)
Naujieji matuokliai matuos ne tik greitį, bet ir tikrins techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 112 (56 ruožų) vidutinio greičio matavimo sistemų (VGMS) įrengimo valstybinės reikšmės keliuose, pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Sutartis, kurios vertė 1,9 mln. eurų, sudaryta su UAB "Fima". Minėtus VGMS planuojama įrengti per 7 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo.

Naujieji matuokliai matuos ne tik greitį, bet ir tikrins techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t.t.

Šiuo metu, pagal anksčiau pasirašytas sutartis, valstybinės reikšmės keliuose jau įrenginėjama 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių ir 100 VGMS (50 ruožų).

Greičio matuoklių įrengimo vietos nustatomos atsižvelgus į kriterijus, nustatytus Kelių direkcijos parengtose greičio matuoklių įrengimo eiliškumo nustatymo metodikose. Vieni svarbiausių kriterijų yra vidutinis metinis paros eismo intensyvumas ir eismo įvykių skaičius. Momentinio ir vidutinio greičio matuoklių prioritetinę eilę sudaro pagal nustatytus kriterijus atrinkti valstybinės reikšmės kelių ruožai, kuriuose eismo saugos požiūriu tikslingiausia būtų diegti greičio kontrolės sistemas.

Metų pradžioje Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikė 50 VGMS, kurie greitį matavo 25-iuose ruožuose.

Tegai:
vidutinio greičio matuokliai, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD)
Dar šia tema
Kelyje Vilnius–Kaunas bus įrengtos greičio valdymo ir saugaus eismo įspėjimo sistemos
Naikinama viena iš intensyviausiai naudojamų geležinkelio pervažų Lietuvoje
Miškas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija: atliktas miškų sanitarinės būklės patikrinimas

(atnaujinta 14:18 2020.08.13)
Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Valstybinė miškų tarnyba liepos mėnesį atliko miškų sanitarinės būklės patikrinimą, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu.

Dėl kitų 16 atvejų pradėta administracinių nusižengimų teisena dėl Miško sanitarinės apsaugos reikalavimų pažeidimų.

"VĮ Valstybinių miškų urėdijoje buvo atlikta 3 objektų (girininkijų) stebėsena. 2 atvejais nurodyta prievolė vykdyti Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punktų reikalavimus", —  teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad medžių džiūvimo priežastys nustatytos 3 atvejais valstybiniuose miškuose, 2 atvejais — privačiuose miškuose.

Pranešama, kad miško savininkams, naudotojams, valdytojams pateiktos rekomendacijos dėl Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punkto reikalavimų vykdymo.

Tegai:
patikrinimas, miškas, Aplinkos ministerija
Dar šia tema
Internete paskelbtas vaizdo įrašas apie Amazonėje siautėjusius gaisrus
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena