Paukštis Klaipėdos uostamiesčio fone, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos uostas rekonstruojamas ES lėšas

(atnaujinta 09:52 2020.01.20)
Buvo pristatyti du projektai, kurie sumažins bangų poveikį laivų judėjimui uosto akvatorijoje ir pagilins laivybos kanalą iki 15 metrų

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuva ketina pagerinti eismo sąlygas Klaipėdos jūrų uoste Europos Sąjungos sąskaita, praneša Lietuvos susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

Į valstybinių projektų sąrašą įtrauktos dvi iniciatyvos, kurios sumažins bangų poveikį laivų judėjimui uoste ir pagilins laivybos kanalą iki 15 metrų. Taip pat planuojama imtis aplinkosaugos priemonių eismo saugumui pagerinti ir oro taršai sumažinti.

Planuojama gilinti laivybos kanalą taip, kad laivai, kurių grimzlė yra didesnė nei 13,4 metro, galėtų būti maksimaliai pakrauti iki 13,8 metro — tai leis panaudoti techninį laivų potencialą.

Tai taip pat palengvins transportavimą jūra, padidins tiekimo grandinės efektyvumą, sutrumpins prekių gabenimo laiką ir sumažins oro taršą.

Projekto vertė — 19,4 mln. eurų. Planuojama jį įgyvendinti iki 2022 metų kovo pabaigos.

Antrasis uždavinys — sumažinti bangų poveikį laivų judėjimui Klaipėdos uosto akvatorijoje dėl bangolaužių rekonstravimo. Atlikus numatytus darbus planuojama, kad dienų, kurių metu dėl oro sąlygų ilgesni kaip 250 metrų laivai negali patekti į uosto akvatoriją, skaičius bus mažesnis.

Projektas kainuos 57,4 milijono eurų, o darbus planuojama užbaigti iki 2023 metų antrojo ketvirčio.

Tegai:
lėšos, ES, Klaipėda
Dar šia tema
Susisiekimo ministerija papasakojo apie investicijas į Klaipėdos uostą
Žlugimo nesustabdyti: didžiausi Baltijos uostai prarado krovinius
Vilniaus senamiestis, archyvunė nuotrauka

Lietuvoje patvirtinta 13 naujų COVID-19 atvejų

(atnaujinta 10:42 2020.08.10)
Bendras COVD-19 skaičius siekia 2264. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Bendras skaičius siekia 2264. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670. Nuo infekcijos mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 128 įvežtiniai atvejai. Izoliacijoje šiuo metu yra 2910 žmonių. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 1364 ėminiai.

Penktadienį Lietuvos sveikatos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronaviruso plitimo mastai respublikoje kelia nerimą. Pasak jo, artimiausiu metu bus svarstomos papildomos infekcijos kontrolės priemonės.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Šventoji, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje įvertino, kiek žmonių savaitgalį lankėsi paplūdimiuose

(atnaujinta 09:36 2020.08.10)
Daugelis lietuvių užuot šią vasarą keliavę į užsienį pasirinko Lietuvos pajūrį ir ežerus. Pastebima, kad šį savaitgalį Dusios ežeras tapo labai populiarus tarp poilsiautojų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Gelbėtojų vertinimu, šį savaitgalį Lietuvos paplūdimiuose ilsėjosi apie 200 tūkst. žmonių, pranešė "Orai ir klimatas Lietuvoje" savo Facebook paskyroje.

Pasak gelbėtojų, akivaizdu, kad daug žmonių vietoje kelionių į užsienio kurortus rinkosi Lietuvos pajūrį arba didžiuosius ežerus.

Taip pat pabrėžiama, kad šeštadienį prie Dusios ežero žmonių irgi buvo tikriausiai daugiausia per visą šį sezoną.

Palanga
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prognozėmis, oro temperatūra pirmadienį ir antradienį bus aukšta.

Pirmadienį kai kur bus protarpiais lietus ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, jo greitis svyruos nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus 14–19 laipsnių, o dienos metu termometras pakils iki 26–31 laipsnio.

Antradienį lietaus tikimybė maža. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį jo greitis bus nuo 4 iki 9 metrų per sekundę, o dieną nuo 6 iki 11 metrų per sekundę.

Kai kuriose rytinėse vietose trečiadienį gali kristi protarpinis lietus. Numatomas šiaurės vėjo greitis nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus nuo devynių iki 14 laipsnių, Kuršių nerijoje numatoma apie 15 laipsnių. Dienos metu prognozuotojai prognozuoja 19–24 laipsnius šilumos.

Tegai:
orai, paplūdimiai, Lietuva
Dar šia tema
ULAC vadovas: ar teisinga dėl koronaviruso neįsileisti darbo jėgos iš trečiųjų šalių
Čaplinskas papasakojo ar reikia veido kaukių paplūdimyje
Nusistovėjus karštiems ir sausiems orams, "Grinda" drėkina Vilniaus gatvės