Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos meras miške įkrito į duobę

(atnaujinta 14:21 2020.01.20)
Kaip pranešė politikas, jam teko pajausti, kas yra Achilo sausgyslė. Jį skubiai operavo miesto ligoninėje

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasivaikščiojimo miške metu įkrito į duobę. Apie tai politikas pranešė savo Facebook paskyroje.

"O aš vakar, jau vakaro tamsoje, aktyvaus pasivaikščiojimo metu gimtosiose pamiškėse, netikėtai "pagavau gudrią duobę" savo kelyje (kurios anksčiau ten nebuvo)", — pasakojo Grubliauskas.

Kaip pažymėjo Klaipėdos meras, sausgyslė neatlaikė, todėl prireikė skubios operacijos. Dabar politiko laukia gydymas ir, galimai, reabilitacija.

"Teks apriboti judėjimą. Saugokitės patys, o ir kitus pasaugokite taip pat, nes juk sveikata-brangiausias turtas", — rašė meras, pažadėdamas laikytis gydytojų rekomendacijų.

Tegai:
miškas, Vytautas Grubliauskas, Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdoje parodytas robotizuotas Klaipėdos uosto maketas
Dėl taršos įtarimai pareikšti trims asmenims ir pačiai įmonei "Grigeo"
Klaipėdos uostas rekonstruojamas už ES lėšas
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvos Vyriausybė apsvarstys galimybę įsigyti dar vieną vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 18:55 2020.11.30)
Koronaviruso plitimo valdymo komitetas patvirtino pirkimą. Manoma, kad jei respublika turės perteklių, tai juos pirks Gruzija

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvos vyriausybei bus pateiktas pasiūlymas sudaryti sutartį dėl vakcinos nuo COVID-19 pirkimo su bendrove "Moderna", spaudos konferencijoje pareiškė laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga.

Jis pažymėjo, kad tai jau šeštoji vakcina pagal išankstinio pirkimo sutartį.

"COVID valdymo komitete buvo pritarta šios vakcinos įsigijimui, trečiadienį Vyriausybės pasitarimui bus teikiamas toks sprendimas", — pasakė Veryga.

Pasak jo, Lietuva gali gauti apie 500 tūkstančių šios vakcinos dozių. Ministras taip pat papasakojo, kad vakcinos perteklių, jei tokių bus, gali pirkti Gruzija.

Lietuva praėjusią savaitę patvirtino 1,4 milijono vakcinos nuo koronaviruso dozių pirkimą iš farmacijos bendrovės "CureVac".

Prieš tai Lietuva priėmė sprendimą įsigyti 1,86 milijono koronaviruso vakcinos dozių iš farmacijos bendrovės "AstraZeneca", 1,24 milijono dozių iš "Janssen Pharmaceuticalica NV", 1,5 milijono dozių iš farmacijos kompanijų "Sanofi" ir "GSK" ir 1,24 milijono dozių iš "BioNTech" ir "Pfizer". Toks apimtis, pasak valdžios, reikalingas, kad paskiepytų 70 procentų šalies gyventojų.

Vilnius ketina įsigyti tiek dozių, kiek reikia vakcinuoti 70 procentų šalies gyventojų. Ekspertai mano, kad to pakaks kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Šiuo metu šalyje yra daugiau nei 61 tūkstantis atvejų, 46378 žmonės serga, o 14211 pacientų pasveiko. Mirčių skaičius išaugo iki 505.

Nuo lapkričio 7 dienos Lietuvoje galioja karantinas. Valdžia jį pratęsė iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 61,8 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Tegai:
Vyriausybė, vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje buvo suvaldyta tarša

(atnaujinta 15:29 2020.11.30)
Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai atlieka tyrimą, teršėjui gresia bauda nuo 3000 iki 6000 eurų

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Sekmadienį gautas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) pranešimą apie taršos incidentą ties 120 uosto krantine, praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Išsiliejusius teršalus užfiksavo KVJUD sumontuotas nuotolinis teršalų detektorius. Į įvykio vietą nuvykęs būdraujantis Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnas taršą patvirtino.

Vandens paviršiuje uosto akvatorijoje išsilieti spėjo nedidelis naftos teršalų kiekis — teršalai pasklido maždaug 20–30 kvadratinių metrų plote.

Pabrėžiama, kad laivas buvo aptvertas boninėmis užtvaromis. Atliekamas tyrimas, teršėjui gresia bauda nuo 3000 iki 6000 eurų.

Tegai:
Aplinkos apsaugos departamentas, Klaipėdos jūrų uostas
Dar šia tema
Jūrų uosto akvatorijoje nustatyta tarša naftos produktais
Būsimas aplinkos ministras turės išsaugoti Žuvinto turtus, pareiškė Nausėda
Daugiausia buitinių nuotekų pažeidimų pasitaiko nuošalesnėse kaimiškose vietovėse