Mokytojų protesto akcija Vilniuje

Blogiau tik Lietuvoje: Britanijos gyventojai nepatenkinti darbo įstatymais

(atnaujinta 10:40 2020.01.23)
Didžiosios Britanijos profesinės sąjungos sukritikavo vyriausybės pasiūlytas pataisas dėl griežtesnių streiko rengimo taisyklių

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. "Aslef" mašinistų profesinės sąjungos generalinis sekretorius Mikas Velanas (Mick Whelan) pasipiktino nauja konservatorių iniciatyva pakeisti streiko rengimo taisykles Didžiojoje Britanijoje, rašo "Morning Star".

Velanas piktinasi tuo, kad valdžia pasiūlė įpareigoti streikuojančius darbininkus teikti bent minimalias paslaugas. Jei jie atsisakys, tada akcijos bus paskelbtos neteisėtomis, o profesinės sąjungos gaus įspėjimus ir turės atlyginti nuostolius.

Aktyvistas iniciatyvą pavadino "drakoniška" priemone ir pareiškė, kad bet kokia prievarta streiko metu teikti net minimalias transportavimo paslaugas yra panaši į "vergiją".

Panašus pareiškimas buvo paskelbtas po gruodžio mėnesį įvykusios protesto akcijos, kai transporto, geležinkelio ir jūrų profesinių sąjungų nariai surengė 27 dienų protestą dėl saugumo traukiniuose klausimo.

"Aš kovoju su pačia priverstinio darbo dvasia, su bet kokia vergovės forma... O tai būtent tai, ką jie (valdžia — Sputnik) bando padaryti... Realybė yra tokia, kad tai nėra gerai žinomas faktas, bet tik Lietuvoje darbo įstatymai yra blogesni nei pas mus (Didžiojoje Britanijoje — Sputnik)", — pareiškė Velanas ir pažymėjo, kad politikai bando atimti iš piliečių teisę streikuoti.

Opozicinė Leiboristų partija taip pat sukritikavo konservatorių iniciatyvą.

Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, darbo sistemą Lietuvoje sukritikavo vietiniai politikai. Kaip savo Facebook paskyroje parašė Seimo narys Naglis Puteikis, Lietuvos privačiose įmonėse karaliauja "baisi šiuolaikinė vergija". Paskelbimo apie tai priežastimi, pasak Puteikio, tapo analitiko Vaidoto Koselio atlikta analizė. Joje teigiama, kad atlyginimai Lietuvoje "sustingę". Tuo tarpu Estijoje vidutinis atlyginimas jau yra pasiekęs 1170 eurų atskaičius mokesčius, tuo tarpu Lietuvoje jis siekia tik 817 eurų.

"Lietuva yra tobula šalis jei esi pasyvus, Lietuva yra tobula šalis jei esi iracionalus, Lietuva yra tobula šalis jei esi baikštus ir be idėjų, Lietuva yra tobula šalis jei esi visiškai be ambicijų, Lietuva — tai šalis be ambicijų", — parašė Puteikis.

Tegai:
protesto akcija, Didžioji Britanija, Lietuva
Dar šia tema
Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
Vergovė angliškai: kaip Didžiojoje Britanijoje prekiaujama latviais
Seimas neįgaliųjų darbinimo sistemą pavadino "XXI amžiaus vergove"
Latvijos parlamentaras paaiškino, kodėl JK reikia darbo migrantų iš Baltijos regiono
Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Karantinas iki Naujųjų metų: Lietuvoje planuojama griežtinti COVID-19 apribojimus

(atnaujinta 09:43 2020.12.05)
COVID-19 komitetas svarsto apie griežtesnius apribojimus, panašius į pavasario karantiną, nes koronaviruso padėtis valstybėje išlieka sunki

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Laikinai einantis Lietuvos sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelius Veryga atskleidė, kokių karantino sugriežtinimo priemonių bus siūloma imtis. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

Pasak Verygos, pirmadienį COVID-19 komitete bus sprendžiama dėl kur kas griežtesnio karantino Lietuvoje, nes "dabartinių priemonių nebeužtenka". Jis pabrėžia, kad jau aptarė šias priemones su laikinuoju premjeru Sauliumi Skverneliu.

"Šįkart, siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, siūlysime taikyti visose viešose vietose, prekybos ir paslaugų vietose, nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims", — rašo Veryga. 

Sugriežtintas karantinas turėtų įsigalioti nuo kito trečiadienio, t.y. gruodžio 9 dienos, o karantiną bus siūloma tęsti iki gruodžio 31 dienos

Vilniaus panorama
© Sputnik / Владислав Адамовский

Bus siūloma parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus: kai visas prekybos plotas yra iki 10 tūkst. kv. m., vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį kaip 15 kv.m. plotą, o kai  visas plotas yra virš 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį kaip 30 kv.m. plotą. 

Taip pat siūlysime visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 žmonės, o šeimoms — eiti tik po vieną. 

Tačiau Veryga rašo, kad neatmestinos ir griežtesnės alternatyvos. 

Pirmoji alternatyva — prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų būtų užtikrinamas visur vienodai 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos saugumo priemonės, vandant srautus, laikantis saugaus atstumo ir kt. 

"Antroji alternatyva. Ji — tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu. Draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla", — pabrėžia laikinasisi ministras.

Šiuo atveju apribojimai būtų taikomi parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose; internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.

Be to ministras pabrėžia, kad bus siūloma drausti lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas, išimčių nebetaikyti individualiems fizinio aktyvumo užsėmimams (liktų tik aušto meistriškumo sporto veikloms), valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, atsisakoma dalinio nuotolinio darbo.

Be to Veryga atkreipia dėmesį, kad teks griežtinti švietimo veiklas. O būtent bus pasiūlyta ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą vykdyti, užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus, o ugdymą mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdyti tik nuotoliniu būdu su tam tikromis išimtimis.

Neformalusis vaikų švietimas būtų vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.

O taip pat, pabrėžė ministras, jis pasirašė peracijų vadovo sprendimą, kuriuo nustatytas įpareigojimas kaukes dėvėti ir darbo vietose, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai žmogus patalpoje yra vienas.

Šiuo metu Lietuvoje galioja karantinas, jis buvo įvestas lapkričio 7 dieną, ir kol kas planuojama, kad tęsis iki gruodžio 17 dienos. Šią savaitę valdžia sugriežtino ribojančias priemones, kurios ypač paveikė prekybą. Žmonėms negalima buriuotis daugiau nei dviejų žmonių grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius.

Šeštadienio ryto duomenimis, Lietuvoje bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius siekia jau 72430. Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2848. Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 611.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, COVID-19, Aurelijus Veryga, karantinas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje pasiektas naujas COVID-19 atvejų per parą antirekordas

Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerijai pripažinus, kad karantinas neduoda norimų rezultatų, svarstoma galimybė vėl griežtinti karantiną bei grįžti prie pavasarį galiojusių apribojimų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2848 naujų koronaviruso atvejų, šeštadienio rytą pranešė Statistikos departamentas. Tai dar vienas liūdnas atvejų antirekordas. Iš viso šalyje nuo pandemijos pradžios buvo patvirtinti 72430 atvejai. 

Taip pat dėl COVID-19 praėjusią parą mirė dar 21 žmogus, o pasveiko 2424 žmonės. Dėl kitų priežasčių mirė 318 asmenų, užsikrėtusių COVID-19. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nuo infekcijos mirė 611 asmenys.

Šiuo metu Lietuvoje koronavirusu yra užsikrėtę 41225 žmonės. Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 12039. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1317637.

Šiuo metu karantinas šalyje galioja iki gruodžio 17 dienos, viešose vietose draudžiama buriuotis daugiau nei dviejų žmonių grupėmis, išskyrus vienos šeimos narius. Tačiau planuojama griežtinti karantiną, labiau ribojant prekybos vietų darbo sąlygas, bei pratęsti karantiną iki pat gruodžio 31 dienos.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dar vienas Seimo narys užsikrėtė koronavirusu
Mokslininkai įvardijo medžiagą, veiksmingą prieš COVID-19
Karantinas iki Naujųjų metų: Lietuvoje planuojama griežtinti COVID-19 apribojimus
Dujovežis Coral Fungia, archyvinė nuotrauka

Lietuva gavo pirmąją gruodį Rusijos SGD partiją

(atnaujinta 12:04 2020.12.05)
Dujovežis atvyko iš Vysocko uosto, iš kurio į Lietuvą pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Rusijos suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD).

Dujovežis "Coral Fungia", "Marinetraffic" portalo duomenimis, į Klaipėdos uostą įplaukė gruodžio 5 dieną 08:37 vietos laiku. Tačiau jis netoli uosto stovėjo nuo lapkričio 30 dienos. Tanklaivis šiuo metu yra prišvartuotas prie Klaipėdos SGD terminalo.

Laivas atvyko iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" gamykla. Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką "Coral Fungia" pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų.

Tai yra pirmoji Rusijos SGD partija gruodžio mėnesį. Artimiausiomis dienomis į Klaipėdos uostą turi įplaukti dar vienas tanklaivis iš Vysocko.

Šią savaitę į Lietuvą dar atvyko didelė suskystintų gamtinių dujų siunta iš JAV. Per visą Klaipėdos terminalo istoriją šis krovinys su Amerikos SGD tapo jubiliejiniu.

Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva nuosavą SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom dujų monopolio. Tačiau terminalas Lietuvai brangiai kainuoja, "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

Rusijos degalų atsargos tapo reguliariai pristatomos nuo praėjusio pavasario.

Interviu Sputnik Lietuva Igoris Juškovas, pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas, pažymėjo, kad Rusijos tiekimas yra pelningesnis dėl neatidėliotinų kainų ir trumpo pristatymo termino. Jis taip pat pažymėjo, kad SGD terminalas visada buvo politinis projektas.

Tegai:
Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD
Dar šia tema
Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
Ekspertas: Lietuva norėjo atsisakyti "Gazprom" dujų, tačiau gavo SGD iš "Novatek"
Lietuva gavo didelį SGD krovinį iš JAV