Policija, archyvinė nuotrauka

Kaune girtas karys sukėlė avariją

(atnaujinta 10:52 2020.01.23)
Neblaivus Lietuvos kariuomenės karys atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusios moters automobilį, eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Kaune antradienio vakarą girtas kariuomenės karys sukėlė avariją, praneša Policijos departamentas.

Avarija įvyko apie 8 val. vakaro Kaune, Šarkuvos gatvėje. Automobilis "Audi", vairuojamas neblaivaus Lietuvos kariuomenės kario (g. 1976 m.), atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį automobilį "Mercedes Benz", kurį vairavo moteris (g. 1983 m.).

Incidentas įvyko kario ne tarnybos metu. Alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas 1,35 prom. girtumas.

Laimei, eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Tegai:
karys, policija, Kaunas
Dar šia tema
Visiškai girtas vairuotojas sukėlė avariją, kurioje žuvo keleivis
Raseiniuose girtas nepilnametis peiliu sužalojo neblaivų bendraamžį
Lietuvos policija parodė vaizdo įrašą apie tai, kaip gaudė girtą vairuotoją
Vakcina

Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo koronaviruso priemonių planas

(atnaujinta 17:21 2020.11.24)
Lietuva planuoja įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Gamintojams ruošiantis išleisti į rinką vakciną nuo COVID-19, Sveiktos apsaugos ministerija (SAM) parengė gyventojų vakcinacijos priemonių planą.

Pirmą šio plano užduotį — vakcinos atgabenimą į šalį ir jos tinkamą sandėliavimą — pavesta įgyvendinti Ekstremalių sveikatai situacijų centrui.

"Siekiant užtikrinti sklandų vakcinų tiekimo procesą ir atsižvelgiant į tai, jog gabenant vakcinas turi būti palaikomas tinkamas temperatūrinis režimas bei jo atsekamumas, transportavimo paslaugas siekiama įsigyti iš pačių vakcinos gamintojų. Planuojamos sudaryti sutartys su logistikos bendrovėmis, jeigu vakcinų gamintojai transportavimo paslaugų suteikti negalės", — rašoma pranešime.

Vakcinų sandėliavimui, užtikrinant itin žemos temperatūros palaikymą, pradėta šaldiklių pirkimo procedūra.

Siekiant tinkamai atlikti vakcinaciją ESSC organizuoja ir vakcinacijai reikalingų priemonių  pirkimą už daugiau nei 570 tūkst. eurų.

SAM priminė, kad Lietuva perka vakcinas kartu su kitomis ES valstybėmis. Išankstinės sutartys jau yra sudarytos su keturiomis farmacijos kompanijomis, kurios baigia klinikinius bandymus ir jau artimiausiais mėnesiais gali pateikti savo vakcinas registracijai.

Jeigu teigiamas vakcinos naudos ir rizikos santykis bus pagrįstas moksliniais įrodymais, Europos Komisija registruos šį vaistą iškart visose ES valstybėse per įmanomai trumpiausią laiką.

Lietuva planuoja įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Dar šia tema
Pagal COVID-19 testavimą Lietuva yra viena iš lyderių Europoje
Įrodyta, kad "Sputnik V" vakcina veiksminga daugiau nei 95 %
Lietuvos ekonomikos ateitis priklauso nuo Rusijos ir Baltarusijos, pareiškė ekspertas
Elektros perdavimo linijos

Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje atpigo 28 procentais

(atnaujinta 16:43 2020.11.24)
Didžiausią įtaką elektros energijos kainoms "NordPool" regione vis dar turėjo drėgni ir šilti orai

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Per praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje krito 28 proc. iki 33,77 Eur/MWh, praneša nepriklausomas energijos tiekėjas "Elektrum Lietuva".

Taip pat elektra atpigo ir kitose Baltijos šalyse. Estijoje jos kaina krito 29 proc. iki 33,27 Eur/MWh, Latvijoje 25 proc. — iki 33,74  Eur/MWh. "NordPool" biržoje elektros energijos kaina per savaitę krito nuo 4,63 Eur/MWh iki 2,10 Eur/MWh.

"Didžiausią įtaką elektros energijos kainoms "NordPool" regione vis dar turėjo drėgni ir šilti orai. Vėjo energijos gamyba buvo du kartus didesnė, palyginti su praėjusia savaite. Baltijos šalyse elektros energijos kainos sumažėjo dėl žemesnių kainų kaimyninėse prekybos vietose. Palyginti su praėjusia savaite elektros energijos suvartojimas Šiaurės regione išaugo iki 8 477 GWh, o gamybos apimtys kilo iki 8 586 GWh", — sakė elektros tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Lapkričio 16–22 dienomis elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse išaugo 1 proc. iki 560 GWh. Estijoje šis rodiklis kilo 3 proc. iki 172 GWh, Lietuvoje — 2 proc. iki 248 GWh.  Tuo tarpu Latvijoje suvartojimas krito 2 proc. iki 140 GWh.

Energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse palyginti su praėjusia savaite krito 4 proc. iki 307 GWh. Lietuvoje vienintelėje iš Baltijos šalių energijos gamyba išaugo 19 proc. iki 115 GWh.  Estijoje rodiklis krito 18 proc. iki 96 GWh, Latvijoje — 10 proc. iki 96 GWh.

Tegai:
elektra, Lietuva
Dar šia tema
Reguliuotojas Lietuvoje atmetė prekybos elektros energija metodiką dėl BelAE
O Kaliningradas juk šalia: gudrus Lietuvos būdas gauti energijos iš Rusijos Federacijos
Lietuvoje elektromobiliai tapo patrauklesni už dyzelinius automobilius
Donaldas Trampas

Trampas įsipareigoja pateikti ieškinį dėl falsifikacijos rinkimuose

(atnaujinta 18:45 2020.11.24)
Jis pakomentavo leidinio "Politico" ir "Seven Letter Insight" atliktos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad 79% Trampo šalininkų mano, kad rinkimai buvo "pavogti"

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį pažadėjo, kad netrukus bus iškelta didelė byla, kurioje paaiškės rinkimų sukčiavimo detalės.

"Netrukus bus pateiktas mūsų didžiulis ieškinys, atskleidžiantis smulkiausias detales apie visus rinkimų sukčiavimus ir dar daugiau. Apgaulingi rinkimai!" — rašė jis savo Twitter.

Jis pakomentavo leidinio "Politico" ir "Seven Letter Insight" atliktos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad 79% Trampo šalininkų mano, kad rinkimai buvo "pavogti".

"Jie 100% teisūs, bet mes kovojame iš visų jėgų", — pridūrė prezidentas.

Apklausa buvo atlikta 2020 metų lapkričio 10–19 dienomis. Dalyvavo 1500 rinkėjų visoje šalyje, paklaida yra 2,5%.

Anksčiau JAV federalinės vyriausybės Generalinių paslaugų biuras de facto pripažino demokratų kandidatą Džo Baideną rinkimų nugalėtoju ir paskelbė apie savo pasirengimą pradėti valdžios perdavimą. Trampas dar kartą atsisakė pripažinti pralaimėjimą rinkimuose, tačiau patvirtino, kad davė įsakymą "daryti tai, kas būtina", jog būtų įgyvendinti "originalūs protokolai" perduodant valdžią.

Donaldo Trampo advokatai jau pateikė ieškinius ginčydami balsų skaičiavimo procedūros teisėtumą ar rinkimų rezultatus, tačiau iki šiol nė viena iš pretenzijų nebuvo patenkinta.

Kito JAV prezidento inauguracija įvyks 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
prezidento rinkimai, JAV, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Kas trukdo amerikiečiams išvykti iš Afganistano
Antrą kartą žengti į atvirą dangų. Ar Baidenas grįš prie sutarčių su Rusija