Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniuje nustatytas dar vienas taršos plastiku šaltinis

(atnaujinta 12:30 2020.01.23)
Tikėtina, kad taip kai kurios Vilniaus įmonės atsikrato atliekų, Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Vilniuje nustatytas dar vienas atvejis, kai smulkinto plastiko atliekos buvo išleidžiamos į nuotekų tinklus. Apie tai praneša "Vilniaus vandenys".

Ketvirtadienį "Vilniaus vandenų" darbuotojai taršos neleistinomis atliekomis atvejį nustatė nuotekų šulinyje, šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos, Žemuosiuose Paneriuose.

"Daroma prielaida, kad įmonė (ar įmonės) taip gali atsikratyti atliekų, po to, kai aplinkosaugininkai viešai paskelbė apie jų patikrinimus", — rašoma pranešime.

Taip pat tikėtina, kad plastiko atliekomis atsikratoma, Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis.

Anksčiau pranešta apie taršos šaltinį, kuris smulkinto plastiko dalelėmis teršė "Vilniaus vandenų" nuotekų tinklą, valyklą ir Neries upę. Priimtas sprendimas užblokuoti galimo teršėjo nuotekų patekimą į "Vilniaus vandenims" priklausantį tinklą, siekiant sustabdyti plastiko dalelių tekėjimą į Vilniaus nuotekų valyklą.

Pranešama, kad dėl techninių Vilniaus nuotekų valyklos galimybių plastiko dalelės nebuvo pašalintos ir dalis jų pateko į aplinką. Ateityje "Vilniaus vandenys" pažadėjo sustiprinti įmonių kontrolę, o ypač tų, iš kurių atiteka taršesnės nuotekos.

Bendrovė toliau bendradarbiauja su aplinkosauga, o dėl pirmojo aplinkos teršimo atliekomis atvejo kreipėsi į prokuratūrą. 

Tegai:
plastikas, aplinkos tarša, Vilnius
Dar šia tema
Nausėda rinkimų metu iš "Grigeo" gautus 4000 eurų paaukojo taršos tyrimams
Ar verta gaudyti stintas? Žvejai papasakojo, kuo gresia Baltijos jūros tarša
Dėl taršos įtarimai pareikšti trims asmenims ir pačiai įmonei "Grigeo"
Kėdainių pramoniniame rajone rastas nelegalus nuotekų išleistuvas
Katinėlis pievoje, archyvinė nuotrauka

Gegužės 29 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:45 2020.05.28)
Rytoj turėsite visas galimybes išspręsti bet kurį klausimą. Išvados, kurias priimsite, išsiskirs dideliu nuodugniu ir apgalvotu dalyku

Rytą pradėkite gaivinančiu dušu, susitvarkykite, o tada visa diena bus kupina gerų emocijų. Apskritai, rytoj geriau neapleisti to, kas susiję su higiena ir švara. Žinoma, nereikėtų eiti per toli, tačiau atminkite, kad švara yra svarbiausia raktas į sveikatą, o ypač šią dieną. Apskritai, diena yra ypač palanki sudėtingiems klausimams spręsti.

Avinas ( 03.21-04.20) Diena yra palanki daugeliu atžvilgių, todėl kurkite planus, įgyvendinkite drąsias idėjas ir neabejokite sėkme. Darbe stenkitės laikytis patogaus ritmo, neleiskite kolegoms jūsų skubinti Aplinkos pakeitimas bus naudingas. Jūsų laukia malonūs susitikimai, nuostabios akimirkos geroje kompanijoje.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Jautis (04.21-05.21) Dabar gyvenimo kelyje jūsų gali laukti testas, kurį turėsite išlaikyti. Ir daug kas priklausys nuo to, kaip susidorosite su šia užduotimi. Neieškokite pagalbos iš žmonių, kuriais per daug nepasitikite. Būtent jie šiuo metu gali sumaišyti jūsų kortas.

Dvyniai (05.22-06.21) Profesinėje srityje dabar viskas vyks pagal tvarkaraštį. Stenkitės daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, dažniau pabūti gryname ore, ypač jums patinkančių žmonių kompanijoje. Meilėje jūsų laukia tik malonios emocijos. 

Vėžys (06.22-07.22) Galite išdėstyti rimčiausius atvejus, kurių ilgą laiką nenorėjote imtis. Jei kas nors jūsų paprašys patarimo ar pagalbos (ne finansinės), neatsukite nugaros nebent, žinoma, tai bus jūsų galioje ir kompetencijoje. Būkite atsargūs su pinigais — laikykite savo piniginę su savimi.

Liūtas(07.23-08.23) Diena pareikalaus didžiulių išlaidų — tiek fizinių, tiek emocinių. Viską, kas vyksta, laikykite gyvenimo egzaminu. Laisvomis minutėmis stenkitės daryti malonius dalykus, kurie leistų atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo rūpesčių. Beje: atsidursite ant labai malonių įvykių slenksčio.

Mergelė (08.24-09.22) Turėsite didžiulį jėgų ir energijos kiekį, todėl negaiškite brangaus laiko, bet spręskite klausimus, kurie anksčiau atrodė sunkūs. Dabar viskas turėtų pasiteisinti. Leiskite sau apsipirkti. Leiskite sau įsigyti dalykų, apie kuriuos jau seniai svajojote.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tikėtina, kad jūsų laukia permainos į gerąją pusę profesinėje srityje. Galima reklama. Pradėkite ruoštis maloniems pokyčiams ir surinkite reikiamą informaciją. Meilės reikaluose šiame etape gali būti antras vėjas. O kai kurie gali rasti savo meilę.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena gali pasirodyti sėkminga, jei nepradėsite įsitraukti į ginčus su artimaisiais. Rūpinkitės viešaisiais reikalais ar tuo, kas įdomu. Galite nuveikti daug ir pajusite pasididžiavimo savimi jausmą. Atminkite: dabar beveik viskas priklauso nuo jūsų.

Šaulys (11.22-12.21) Nors ši diena bus kupina šurmulio, negalima sakyti, kad ji bus tuščia. Turėsite laiko išspręsti svarbias problemas su nedidelėmis problemomis. Nekonfliktuokite su viršininkais. Geriau bus, jei jūsų keliai nesusikirs.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Jei dabar jums lemta susitikti su gražiu priešingos lyties žmogumi, neskubėkite būti nuoširdūs ir pakvieskite jį apsilankyti į svečius. Netrukus suprasite, kad tai nėra jūsų sielos draugas. Tačiau deryboms, verslo dokumentų pasirašymui ir svarbiems susitikimams ši diena yra gana sėkminga.

Vandenis (01.21-02.19) Dalykai meilės fronte gali pasikeisti. Labai greitai jūs patys pastebėsite pokyčius, kurie pradės vykti sieloje ir sąmonėje. Nors tai nereiškia, kad sutiksite naują partnerį, jei jūsų širdis jau bus užimta. 

Žuvys (02.20-03.20) Šią dieną gali tekti pasirinkti tarp "juodos" ir "baltos". Jei dvejojate ir negalite žengti svarbaus žingsnio, tada kurį laiką atidėkite sprendimą arba pasitarkite su tais, kuriais pasitikite.

Tegai:
horoskopas
VSAT

Gabenant kontrabandą įkliuvo du pareigūnai ir mikroautobuso vairuotojas

(atnaujinta 16:59 2020.05.28)
VSAT toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir piktnaudžiavimo tarnyba

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Varėnos rajono pasieniečiai sulaikė Varėnos gyventoją gabenusį 40 tūkst. kontrabandinių cigarečių, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai Varėnos rajono Krokšlio kaimo ribose patikrinti stabdė mikroautobusą "VW Transporter" lietuviškais numeriais. Ši vieta yra maždaug už 3 km nuo sienos su Baltarusija

Vairuotojas nepakluso teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams ir padidinęs greitį pradėjo važiuoti Rudnios kaimo link. Pasieniečiai panaudojo priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį "ežį", bei iš ginklo "Winchester Defender" į mikroautobusą iššovė dujinį užtaisą, pramušusį jo langą.

Mikroautobusą žvyrkeliu Krokšlys — Rudnia pasieniečiai dar vijosi apie 3 kilometrus, kol "VW Transporter" vairuotojas nesuvaldė transporto priemonės ir nuvažiavo nuo kelio. Jį galėjo paveikti akis graužusios dujos. Be to, dviejų priekinių ratų padangos buvo pradurtos "ežio".

Sulaikytasis pasirodė esantis 43-ejų Varėnos gyventojas. Automobilyje jis gabeno 40 000 pakelių cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Capital QS", pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.

Betęsiant tyrimą pasieniečiai  taip pat sulaikė 33-ejų ir 36-erių Aleksandro Barausko užkardos pasieniečius. Jiems buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dėl padėjimo gabenti akcizines prekes. Tiek vairuotojas, tiek pareigūnai buvo uždaryti į areštinę.

Ketvirtadienį teismo sprendimu Varėnos gyventojas buvo suimtas mėnesiui, o abu pasieniečiai— 10 dienų.

VSAT toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir piktnaudžiavimo tarnyba.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Pasieniečiai sulaikė kontrabandininką ir 10 tūkst. pakelių cigarečių
Sulaikytas eismo įvykį sukėlęs ir bandęs pasprukti latvis
Pasieniečiai sulaikė cigaretes krovusį varėniškį