Paukštiena, archyvinė nuotrauka

Dėl paukščių gripo į Lietuvą uždraustas paukštienos importas Ukrainos

(atnaujinta 10:17 2020.01.24)
Europos Komisija informavo visas ES šalių reguliavimo institucijas apie bet kokių paukštienos produktų importo draudimą

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Europos Komisija uždraudė šviežią paukštieną ir paukštienos produktus iš Ukrainos importuoti į Europos Sąjungą, praneša Lietuvos valstybinės veterinarijos ir maisto tarnybos (VMVT) spaudos tarnyba.

Europos Komisija oficialiai pranešė, kad 2020 metų sausio 19 dieną viename Ukrainos paukštyne buvo patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso protrūkis.

Apie šį draudimą buvo informuoti visi Europos Sąjungos pasienio veterinarijos postai ir valstybių narių atsakingos kontrolės institucijos.

Anksčiau apie paukščių gripo protrūkius buvo pranešta Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje. Viso 21 gripo protrūkis.

VMVT duomenimis, paukščių gripo protrūkiai per pastaruosius penkis mėnesius įvyko iš viso penkiose ES šalyse. Buvo sunaikinta daugiau kaip 393 tūkst. paukščių, o aplink ligos židinius buvo sukurtos stebėjimo zonos.

Šalių veterinarijos institucijos turėtų vykdyti griežtesnę kontrolę, siekdamos užtikrinti, kad visi naminiai paukščiai randasi uždarose patalpose ir kad paukščiai ar paukštienos produktai nebūtų importuojami iš draudžiamų zonų.

VMVT ir Žemės ūkio ministerija stebi situaciją ES šalyse ir laukinių paukščių migraciją, kad liga nepatektų į Lietuvą. VMVT taip pat sugriežtino kiaušinių ir paukštienos produktų iš ES šalių kontrolę.

Tegai:
Lietuva, paukštiena, importas, Ukraina, paukščių gripas
Dar šia tema
Paukščių gripas jau pasireiškė ir Slovakijoje
Lenkijoje užregistruotas dar vienas paukščių gripo protrūkis
ES toliau nustatomi paukščių gripo protrūkiai