MIA Rossija segodnia vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis ir portalo Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa

Rusijos žurnalistai ETPA papasakojo apie spaudimą Sputnik Estija žurnalistams

(atnaujinta 00:29 2020.01.29)
Anksčiau Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus, kuriuose jiems buvo grasinama baudžiamaisiais persekiojimais, jei jie nenutrauks darbo sutarčių

MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis ir portalo Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa atvyko į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesiją Strasbūre, kad iškeltų Rusijos žurnalistų Europoje spaudimo problemą.

Už žodžio laisvę — su geltonomis liemenėmis

Rusijos žurnalistai pasirodė prieš savo kolegas ETPA agentūros, apsivilkę Sputnik geltonos spalvos liemenes.

"Mūsų korporacinės spalvos yra geltona ir juoda. Aš suprantu, kad Prancūzijoje ši spalva sukelia tam tikras asociacijas, tačiau mes norime, kad šios liemenės būtų susijusios su nerimu dėl to, kiek šiandien parlamentarai yra pasirengę ginti vertybes, o ne konkrečius žmones, konkrečias normas kažkokiame konkrečiame įstatyme", — pabrėžė Kirilas Višinskis, kuris daugiau nei metus praleido Ukrainos kalėjime.

ETPA žiemos sesijoje buvo aptarinėjama Asamblėjos Kultūros, mokslo, švietimo ir žiniasklaidos komiteto ataskaita "Grėsmės žiniasklaidos laisvei ir žurnalistų saugumui Europoje", kurią parengė Didžiosios Britanijos atstovas lordas George'as Foulkes'as. Dokumente kai kurios šalys kaltinamos žurnalistų spaudimu ir bauginimu, taip pat ETPA raginama išspręsti smurto prieš žiniasklaidos darbuotojus problemą.

Anot Kirilo Višinskio, jis ir Jelena Čeryševa atsiliepė į Rusijos Federacijos delegacijos kvietimą "tam, kad svarbios rezoliucijos priėmimo išvakarėse būtų pranešta deputatams apie absoliučiai šiurkščius faktus, susijusius su požiūriu į Rusijos žurnalistus Europoje, ypač Europos Sąjungoje".

Šimtaprocentinė cenzūra Estijoje

Kirilas Višinskis pažymėjo, kad Rusijos žurnalistai kenčia nuo represijų Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir JK.

"Kalbama apie sistemingą kolegų iš Sputnik ar MIA "Rossija Segodnia" akreditacijos atėmimą, apie neįleidimą į renginius. Pastaruoju metu kalbama ir apie grasinimus ir baudžiamąjį persekiojimą, tik todėl, kad šie žmonės nusprendė pasirinkti redakciją, kurią pasirinko", — teigė MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius.

"Aš, kaip Sputnik Estija vadovė, manau, kad Estijoje vyksta visiškas neteisėtumas. Apie jokią žodžio laisvę europietiškoje šalyje — Estijoje — net ne kalbama, aš manau, kad galioja 100 proc. cenzūra, nors Estijoje, kaip ir bet kurioje Europos valstybėje, ji yra draudžiama", — pridūrė Jelena Čeryševa.

Sputnik Estija vadovė pabrėžė, kad valdžia į situaciją nereaguoja. Be to, nemaža dalis darbuotojų yra šios šalies piliečiai.

Глава Sputnik Эстония Елена Черышева и исполнительный директор МИА Россия сегодня Кирилл Вышинский во время пресс-конференции на полях сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы
© Sputnik / Доминик Бутен
MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis ir Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa

"Iš savo pusės padarysiu viską, kas įmanoma, su savo kolegomis, su Kirilu Višinskiu, su Rusijos parama, kad galėčiau kalbėti tarptautiniuose Europos renginiuose ir pranešti visiems, kam įmanoma, apie situaciją, kuri dabar vyksta Estijoje", — pabrėžė Čeryševa.

Kvietimas dialogui su valdžios institucijomis

Situacija su Sputnik Estija tampa chrestomatiniu pavyzdžiu, kaip elgiamasi su žurnalistais šioje šalyje, sakė Leonidas Sluckis, Rusijos delegacijos ETPA narys, Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

"Mes kalbame apie žurnalistų laisvę. Ir tai, kas atsitiko su Sputnik Estija, deja, jau tampa chrestomatiniu pavyzdžiu, kaip elgiamasi su žurnalistais šioje šalyje. Visų rūšių persekiojimas, tarp jų ir banko paslaugų Sputnik Estija darbuotojams tiekimo užblokavimas, šiuolaikinei Europai yra kažkas laukinio. Sunku būtų tai suvokti kaip pokštą, jei tai nebūtų tikrovė", — pareiškė jis.

Глава Sputnik Эстония Елена Черышева, председатель комитета Государственной Думы РФ по международным делам Леонид Слуцкий и исполнительный директор МИА Россия сегодня Кирилл Вышинский
© Sputnik / Доминик Бутен
Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa, Rusijos delegacijos ETPA narys Leonidas Sluckis ir MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis

Anksčiau Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti prieš juos baudžiamąją bylą, jei jie iki sausio 1 dienos nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia". Talinas pateisino savo veiksmus sankcijomis, kurias 2014 metų kovo mėnesį ES įvedė tam tikriems Rusijos fiziniams ir juridiniams asmenims, įskaitant Dmitrijų Kiseliovą, MIA "Rossija segodnia" generalinį direktorių.

Estijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Urmas Reinsalu RIA Novosti sakė, kad jo šalis vykdo ES sankcijų politiką ne prieš Sputnik, o atsižvelgdama į Kiseliovui nustatytas asmenines sankcijas.

Jelena Čeryševa ir Kirilas Višinskis Strasbūre taip pat susitiko su Europos Tarybos žmogaus teisių komisare Dunja Mijatovič. Jai buvo perduotas laiškas, kuriame aprašyta Sputnik Estija padėtis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją su Sputnik Estija, teigė, jog Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik, agentūrai veikiant kitose šalyse.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Dar šia tema
Estų nuomonė: Sputnik Estija veiklos sustabdymas — cenzūra
Lavrovas Sputnik Estija situaciją pavadino "ES reputacijos dėme"
Rusijos ambasada Estijoje ragina Taliną leisti Sputnik Estija tęsti darbą
Žydinčios alyvos, archyvinė nuotrauka

Birželio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:37 2020.06.04)
Žvaigždės sako, kad ši diena yra puiki atsikratyti žalingų įpročių. Nebijokite pradėti mokytis, tai niekada nevėlu

Avinas (03.21-04.20)

Nelabai tinkama diena dirbti, viskas, tiek nauji, tiek seni, pradėti ir atidėti dėl objektyvių priežasčių darbai negali būti sėkmingai baigti.

Jautis (04.21-05.21) 

Patariama visada kontroliuoti save, nereaguoti į išorinius dirgiklius, bet ypač šią dieną: reikia stebėti savo žodžius, kad neišsprūstų tai, dėl ko vėliau gali tekti gailėtis.

Dvyniai (05.22-06.21)

Diena nulems kito mėnesio darbo režimą: jei šiandien nuspręsite, kad galite nieko neveikti, tai ir likęs laikas praeis tuščiai.

Perone
© Фото : из личного архива Георга Валльнера

Vėžys (06.22-07.22)

Būtina atsisakyti naujų pažinčių, ypač internete: yra didelė rizika, kad už gražaus profilio paveikslėlio gali slėptis nesąžiningas žmogus, turintis piktų kėslų.

Liūtas (07.23-08.23)

Šią dieną turėsite puikią galimybę įsijausti į mėgstamą vaidmenį — tapti pavyzdžiu aplinkiniams žmonėms, pasistenkite jų nenuvilti.

Mergelė (08.24-09.22)

Nesikiškite į kitų žmonių pokalbius: jei neturite išsamių žinių apie situaciją, apie kurią žmonės diskutuoja, rizikuojate pasakyti ką nors netinkamo ir išprovokuoti nesusipratimą.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nepageidautina pradėti įgyvendinti naujus planus, jie vis tiek neatneš sėkmės, todėl geriau daryti dalykus, kurie dėl tam tikrų priežasčių šiandien liko neužbaigti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šią dieną teisingumas gali būti atkurtas visais lygmenimis, todėl, jei jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris buvo neteisingai nuskriaustas ar įskaudintas, patartina įsikišti į situaciją ir apginti jį.

Šaulys (11.22-12.21)

Neįsivelkite į ginčus su artimaisiais — pateikdami vis daugiau argumentų, kurie jums pasirodys įtikinantys, galite, to nepastebėję, rimtai įžeisti pašnekovą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Blogio jėga šią dieną yra tokia didžiulė, kad paskelbti jai karą yra nemalonus ir ginčytinas dalykas, geriau sustoti ir palaukti, kol aplinkinio pasaulio energija vėl taps teigiama.

Vandenis (01.21-02.19)

Labai tikėtina, kad žmogus, kuris kartą jus įžeidė, pagaliau gaus tai, ko nusipelno: priimkite tai be piktdžiugos, bet ramiai ir oriai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Bet kurios šios dienos finansinės operacijos gali sukelti nuostolių, todėl jos yra nepageidautinos, tačiau metas palankus ateities planams kurti.

Tegai:
horoskopas
Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

(atnaujinta 22:30 2020.06.04)
Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Šį savaitgalį sostinė alsuos itališka kultūra ir kvies Lietuvos gyventojus pasimėgauti tikromis atostogomis Italijoje visai čia pat — Vilniuje, rašoma miesto savivaldybės pranešime.

Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų.

Griausmingasis itališkas Venecijos karnavalas į Užupį lankytojus pakvies šeštadienio pavakarę. Tądien po atviru dangumi praeivius linksmins paslaptingi, ryškiais kostiumais ir tradicinėmis Venecijos kaukėmis pasidabinę personažai, pasirodymais džiugins šiuolaikinis cirkas ir "La Commedia dell'Arte", o Užupio gatvėse skambės gyvos kamerinės muzikos koncertai.

"Tai bus kostiumų, ryškių apdarų, meno ir muzikos kupinas renginys", — sako Kotryna Žilinskaitė, Venecijos karnavalą Užupyje sukursiančios menų organizacijos "Užiateka" vadovė.

Visi norintys lankytojai turės galimybę susikurti savo Venecijos karnavalo kaukę ir jungtis prie linksmybių. Vėliau tą patį šeštadienio vakarą restoranas "Užupio picerija" kvies paskanauti tikros itališkos picos ir skambant itališko džiazo bei fanko muzikai šokti po žvaigždėtu dangumi vakarėlyje "Musica di carnevale per amici e amore".

Šventė vyks ne tik Užupyje — mieste veiks septynios kultūros, pramogų, renginių erdvės, restoranai kvies vaišintis tradiciniais itališkais patiekalais, vyks jaukūs koncertai, netradicinės parodos bei ekskursijos, sugrįš lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai — "Gatvės muzikos diena" bei "Diner en Blanc". Detali renginio programa skelbiama svetainėje www.atostogosvilniuje.lt

Tegai:
karnavalas, Užupis, Vilnius
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai