Darbo stalas, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kurioje Baltijos šalyje dažniausiai naudojamasi internetu

(atnaujinta 09:54 2020.01.29)
Europos statistikos agentūra nustatė, kad dažniausiai vartotojai siunčia el. laiškus ir ieško informacijos apie prekes ir paslaugas

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Tarp Baltijos šalių, Lietuvoje mažiausiai naudojamasi internetu, praneša "Eurostatas". Tyrimas atliktas tarp 16–74 metų žmonių.

Lietuvoje 82 procentai gyventojų naudojasi internetu. Kaimyninėje Latvijoje — 86 proc., Estijoje — 90 proc. gyventojų naudojasi internetu.

Количество пользователей интернета в ЕС
© Photo : Еurostat
Interneto vartotojų skaičius ES

Nuo 2007 metų šis rodiklis Lietuvoje išaugo beveik dvigubai — tuo metu internetu naudojosi mažiau nei pusė gyventojų (49 proc.).

Vidutinis interneto vartotojų skaičius Europos Sąjungoje — 87 procentai. Pastebima, kad žmonių skaičius žiniatinklyje auga — 2007 metais. Jis sudarė 57 procentus ES gyventojų skaičiaus.

Didžiausias interneto vartotojų procentas — tarp Švedijos gyventojų (98 procentai). Po jos — Danija (97 procentai) ir Liuksemburgas (96 procentai).

Mažiausiai visų gyventojų internetu naudojasi Bulgarijoje — tik 68 proc., Rumunijoje — 74 proc., Portugalijoje — 75 proc. Reikėtų pažymėti, kad 2007 metais Rumunijoje šis skaičius buvo 24 procentai, o Portugalijoje — 40 procentų.

Чем жители ЕС занимаются в интернете
© Photo : Eurostat
Kuo ES gyventojai užsiima internete

Tyrimo metu "Eurostatas" taip pat atskleidė, kodėl ES gyventojai dažniausiai naudojasi internetu. Populiariausias atliekamas veiksmas yra el. laiškų siuntimas (75 proc.), informacijos apie prekes ir paslaugas paieška 68 proc., momentinių pranešimų siuntimas — 67 proc.

Gana daug žmonių internetu naudojasi, norėdami skaityti naujienas internete. Šią kategoriją sudaro 63 proc.

Daugelis žmonių taip pat naudojasi internetine bankininkyste (58 proc.), naršo po socialinius tinklus (57 proc.), ieško informacijos apie sveikatą (55 proc.), klausosi muzikos (53 proc.) ir daro garso ir vaizdo skambučius (52 proc.).

Prieiga prie interneto ES šalyse
© Sputnik /
Prieiga prie interneto ES šalyse
Tegai:
Eurostatas, Lietuva, Baltijos šalys, ES, internetas
Dar šia tema
Lietuva tapo antilydere ES pagal kalinių skaičių
Lietuva tapo penkta ES reitingo gale pagal "žaliosios energijos" dalį transporte