Vilniaus oro uostas

Televizijos kanalo "Zvezda" žurnalistė sulaikyta Vilniaus oro uoste

(atnaujinta 13:43 2020.01.31)
Mergina penktadienį atskrido į Lietuvą darbo reikalais, tačiau buvo nedelsiant sulaikyta sostinės oro uoste

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Televizijos kanalo "Zvezda" korespondentė Julija Šatilova buvo sulaikyta Vilniaus oro uoste, pranešama Sputnik Artimasis užsienis Telegram-kanale.

Lietuvoje žurnalistė planavo rengti reportažų ciklą apie respublikos piliečius, kurie persekiojami dėl "simpatijų" Rusijai, tačiau buvo sulaikyta penktadienį vos atvykusi.

Vėliau TV kanals "Zvezda" pareikalavo oficialių Lietuvos valdžios institucijų paaiškinimų dėl jų darbuotojos sulaikymo.

Rusijos ambasados atstovai atvyko į oro uostą išsiaiškinti įvykio aplinkybių. Paaiškėjo, kad Šatilova buvo sulaikyta pasų kontrolės metu, kai jai buvo pranešta, jog jos viza buvo atšaukta.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinė žurnalistei įteikė nutarimą, kuriame teigiama, kad Latvija panaikino jos Šengeno vizą 2019 metų gruodžio 3 dieną.

Документ от Службы охраны государственной границы, 31 января 2020 года
Valstybės sienos apsaugos tarnybos dokumentas, įteiktas 2020 metų sausio 31 dieną Julijai Šatilovai

Tai ne pirmas kartas, kai Rusijos žiniasklaidos žurnalistai sulaikomi Baltijos šalyse. Praėjusių metų gegužę Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas. Jis buvo apklaustas ir jam buvo įteiktas nutarimas, kad jam draudžiama atvykti į respubliką penkis metus. Praėjusią vasarą Rygoje buvo sulaikytas ir apklaustas Sputnik Latvija vyriausiasis redaktorius Valentinas Rožencovas. Abu žurnalistai yra Latvijos piliečiai.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova ne kartą komentavo Rusijos žiniasklaidos situaciją Baltijos šalyse. Ji pareiškė, kad žurnalistai yra persekiojami dėl istorinės tiesos.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Rusijos žiniasklaida, sulaikymas, Rusija, Lietuva, Vilniaus oro uostas
Dar šia tema
Čeryševa apie Sputnik situaciją: Estija kankina savo piliečius
Rusijos žurnalistai ETPA papasakojo apie spaudimą Sputnik Estija žurnalistams
"Rossija segodnia" ETPA: apie žurnalistų persekiojimą, kalėjimą ir tikėjimą šia profesija
Karvės

Žalio pieno pirkimo-pardavimo procese tęsiama nesąžiningų veiksmų prevencija

(atnaujinta 13:59 2020.08.09)
Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos veiklos priežiūra toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra tęsia ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Pabrėžiama, kad nuo 2020 metų liepos 1 dienos ji toliau vykdoma atliekant patikras, užtikrinat nesąžiningų veiksmų prevenciją žalio pieno pirkimo-pardavimo procese.

— Nors Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2020 m. vasario 6 d. pripažino, kad Pieno įstatymo priėmimo tvarka prieštarauja konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams, tačiau liko galioti Pieno įstatymo straipsniai, pagal kuriuos Agentūra toliau vykdo įstatyme nustatytų nesąžiningų veiksmų priežiūrą", — teigiama pranešime.

Pranešime teigiama, kad atnaujintoje Ūkio subjektų perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, veiklos priežiūros tvarkoje numatyta, jog agentūra, siekiant tinkamai užtikrinti kontrolę, didžiausią dėmesį skirs metodinei pagalbai, tiesioginiams ir netiesioginiams susitikimams, konsultacijoms su žalio pieno pirkėjais ir pardavėjais.

Tuo pačiu patikros bus atliekamos tikrinant einamuosius atsiskaitymus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą ir jų keitimą.

Tegai:
patikra, Žemės ūkio ministerija (ŽUM), karvės
Dar šia tema
Tyrimas atskleidė, kokią reikšmę sveikai gyvensenai teikia Lietuvos gyventojai
Prokuratūros ir teismai Lietuvoje galės dažniau skirti piniginį užstatą
Užfiksuotas dviejų amerikiečių orlaivių perėmimas rusiškuoju Su-27 — video
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą
Sprogimas Beirute

Žiniasklaida: Beirute, sprogimo vietoje uoste, liko 43 metrų gylio krateris  

(atnaujinta 14:00 2020.08.09)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Po sprogimo Libano sostinės Beiruto uoste susiformavo 43 metrų gylio krateris, praneša "Sky News Arabia", cituodamas šaltinius Libano saugumo agentūrose.

"Sprogimas Beiruto uoste paliko 43 metrų gylio kraterį", — sakoma kanalo Twitter pranešime.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė daugiau nei 150 žmonių, apie 6 tūkst. buvo sužeista.

Kelios šalys, įskaitant Izraelį ir Prancūziją, pasiūlė pagalbą Libanui, Rusija, Kataras ir Irakas išsiuntė lauko ligonines į Beirutą, o PSO pranešė, kad ji siunčia vaistus ir chirurgijos rinkinius į Libano sostinę aukoms gydyti. Anksčiau buvo pranešta, kad Italija savo lėktuvą atsiuntė teikdama humanitarinę pagalbą.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis
Beiruto pavyzdžiu: Klaipėda perspėjo apie pavojų sandėliuojant salietrą