Televizijos kanalo Zvezda žurnalistė Julija Šatilova

Latvijos kerštas: "Zvezda" žurnalistė papasakojo, kodėl jos neįleido į Lietuvą

(atnaujinta 19:13 2020.01.31)
Televizijos kanalo "Zvezda" korespondentė papasakojo apie nemalonų incidentą pasų kontrolės metu Vilniaus oro uoste

VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Išskirtiniame Sputnik Lietuva interviu televizijos kanalo "Zvezda" žurnalistė Julija Šatilova papasakojo apie sulaikymą Vilniaus oro uoste.

Šatilova į Lietuvą atskrido šį penktadienį. Vilniaus oro uoste paaiškėjo, kad Latvija panaikino jos Šengeno vizą 2019 metų gruodžio 3 dieną.

Pasak merginos, ji atskrido į Lietuvą parengti reportažų ciklą apie tai, kaip vietos valdžia "kovoja su žuvusių kareivių paminklais, neleisdama ieškoti ir perlaidoti Raudonosios armijos karių palaikų" . Pagrindu medžiagai tapo Sputnik Lietuva paskelbta asociacijos "Užmiršti kariai" vadovo Viktoro Orlovo interviu.

Pasų kontrolės Vilniuje metu žurnalistei buvo pranešta, kad jos Šengeno viza panaikinta.

"Muitininkas pasų kontrolės metu pasakė "jūs turite dar vieną problemą" ir nuėjo pasitarti... Aš turiu prancūzišką penkerių metų Šengeno vizą, gautą neseniai, gegužę. Aš net nepagalvojau, kad ji gali būti pradelsta, nes buvo neseniai gauta. Jie toliau pradėjo aiškintis ir pasakė, kad ją [vizą] Latvijoje panaikino gruodžio pradžioje", — pasakojo Šatilova.

Документ от Службы охраны государственной границы, 31 января 2020 года
Valstybės sienos apsaugos tarnybos dokumentas, 2020 metų sausio 31 dienos

Po to ją nusivedė į pusrūsio patalpą, kur žurnalistė praleido keletą valandų iki skrydžio atgal į Rusiją. Šatilova sakė, kad pasieniečiai su ja elgėsi normaliai, jokių precedentų nebuvo.

Be to, pasak žurnalistės, TV kanalas susisiekė su Rusijos ambasada ir pas ją atvyko diplomatinės atstovybės atstovas.

"Pagrindinė problema buvo ta, kad iš tikrųjų paaiškėjo, jog Latvija atgaline data atšaukė mano vizą iš Latvijos. Apie tai aš sužinojau pasų kontrolės metu. Gruodžio pradžioje jie panaikino vizą, o maždaug lapkričio pabaigoje aš iš Rygos rengiau reportažą apie eitynes su fakelais, apie SS legionierius, apie stiprėjantį nacionalizmą", — pridūrė ji.

Žurnalistė vizos panaikinimą pavadino "mažu Latvijos kerštu".

"Latvija, kaip paaiškėjo, gali surengti tokį nedidelį kerštą, iš tikrųjų apie tai neįspėjusi", — pasidalino ji mintimis.

"Aš nesitikėjau, kad tai įmanoma, jog galima tokiu panaikinti Šengeno vizą, kurios šalis net neišdavė. <...> Tikriausiai daugiau galimybių [Latvijai] atsakyti nėra. Man atrodo, kad tai nėra labai teisinga, net jei jie nesutinka su mūsų reportažų pozicija, manau, jog tai nėra išeitis. Mes daug kur dirbame, ir nieko panašaus nebūna. Pasirodo, kad tik Latvija tokiu būdu veikia. Daugiau niekas", — papasakojo Šatilova.

Korespondentė prisiminė, kad panašus incidentas jai nutiko anksčiau Estijoje, kai ji kartu su filmavimo komanda skrido rengti reportažą. Tačiau iš Estijos juos tuoj pat išsiuntė, bet vizų nepanaikino.

Anksčiau Sputnik Lietuva buvo paskelbtas interviu su karo istorijos asociacijos "Pamiršti kariai" vadovu Viktoru Orlovu. Jis sakė, kad Lietuvoje jiems nebuvo leista ieškoti ir perlaidoti Raudonosios armijos kareivių palaikų.

Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
žiniasklaida, Vilniaus oro uostas, Lietuva, Latvija
Dar šia tema
Televizijos kanalo "Zvezda" žurnalistė sulaikyta Vilniaus oro uoste
Žydinčios alyvos, archyvinė nuotrauka

Birželio 5 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:21 2020.06.04)
Žvaidždės sako, kad ši yra puiki diena atsikratyti žalingų įpročių. Nebijokite pradėti mokytis, tai niekada nevėlu

Avinas (03.21-04.20)

Nelabai tinkama diena dirbti, viskas, tiek nauji, tiek seni, pradėti ir atidėti dėl objektyvių priežasčių darbai negali būti sėkmingai baigti.

Jautis (04.21-05.21) 

Patariama visada kontroliuoti save, nereaguoti į išorinius dirgiklius, bet ypač šią dieną: reikia stebėti savo žodžius, kad neišsprūstų tai, dėl ko vėliau teks pasigailėti.

Dvyniai (05.22-06.21)

Diena nulems kito mėnesio darbo režimą: jei šiandien nuspręsite, kad galite nieko neveikti, tai ir likęs laikas praeis tuščiai.

Perone
© Фото : из личного архива Георга Валльнера

Vėžys (06.22-07.22)

Būtina atsisakyti naujų pažinčių, ypač internete: yra didelė rizika, kad už gražaus profilio paveikslėlio gali slėptis nesąžiningas žmogus, turintis piktų kėslų žmogus.

Liūtas (07.23-08.23)

Šią dieną turėsite puikią galimybę įsijausti į mėgstamą vaidmenį - tapti pavyzdžiu aplinkiniams žmonėms, pasistenkite jų nenuvilti.

Mergelė (08.24-09.22)

Nesikiškite į kitų žmonių pokalbius: jei neturite išsamių žinių apie situaciją, apie kurią žmonės diskutuoja, rizikuojate pasakyti ką nors netinkamo ir išprovokuoti nesusipratimą.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Nepageidautina pradėti įgyvendinti naujus planus, jie vis tiek neatneš sėkmės, todėl geriau daryti dalykus, kurie dėl tam tikrų priežasčių šiandien liko neužbaigti.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šią dieną teisingumas gali būti atkurtas visais lygmenimis, todėl, jei jūsų aplinkoje yra žmogus, kuris buvo neteisingai nuskriaustas ar įskaudintas, patartina įsikišti į situaciją ir apginti jį.

Šaulys (11.22-12.21)

Neįsivelkite į ginčus su artimaisiais - pateikdami vis daugiau argumentų, kurie jums pasirodys įtikinantys, galite, to nepastebėję, rimtai įžeisti pašnekovą.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Blogio jėga šią dieną yra tokia didžiulė, kad paskelbti jam karą yra nemalonus ir ginčytinas dalykas, geriau sustoti ir palaukti, kol aplinkinio pasaulio energija vėl taps teigiama.

Vandenis (01.21-02.19)

Labai tikėtina, kad žmogus, kuris kartą jus įžeidė, pagaliau gaus tai, ko nusipelno: priimkite tai be piktdžiugos, bet ramiai ir oriai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Bet kurios šios dienos finansinės operacijos gali sukelti nuostolių, todėl jos yra nepageidautinos, tačiau metas palankus ateities planams kurti.

Tegai:
horoskopas
Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

Vilniuje vyks spalvingas Užupio Venecijos karnavalas

(atnaujinta 17:29 2020.06.04)
Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Šį savaitgalį sostinė alsuos itališka kultūra ir kvies Lietuvos gyventojus pasimėgauti tikromis atostogomis Italijoje visai čia pat – Vilniuje., rašoma miesto savivaldybės pranešime.

Šventės metu šalia sostinės centro įsikūręs Užupio rajonas virs tikru Venecijos karnavalu ir pažers lankytojams dar neregėtų spalvų bei pramogų.

Griausmingasis itališkas Venecijos karnavalas į Užupį lankytojus pakvies šeštadienio pavakarę. Tądien po atviru dangumi praeivius linksmins paslaptingi, ryškiais kostiumais ir tradicinėmis Venecijos kaukėmis pasidabinę personažai, pasirodymais džiugins šiuolaikinis cirkas ir "La Commedia dell’Arte", o Užupio gatvėse skambės gyvos kamerinės muzikos koncertai.

"Tai bus kostiumų, ryškių apdarų, meno ir muzikos kupinas renginys", – sako Kotryna Žilinskaitė, Venecijos karnavalą Užupyje sukursiančios menų organizacijos "Užiateka" vadovė.

Visi norintys lankytojai turės galimybę susikurti savo Venecijos karnavalo kaukę ir jungtis prie linksmybių. Vėliau tą patį šeštadienio vakarą restoranas „Užupio picerija“ kvies paskanauti tikros itališkos picos ir skambant itališko džiazo bei fanko muzikai šokti po žvaigždėtu dangumi vakarėlyje "Musica di carnevale per amici e amore".

Šventė vyks ne tik Užupyje – mieste veiks septynios kultūros, pramogų, renginių erdvės, restoranai kvies vaišintis tradiciniais itališkais patiekalais, vyks jaukūs koncertai, netradicinės parodos bei ekskursijos, sugrįš lankytojų pamėgti tradiciniai renginiai – "Gatvės muzikos diena" bei "Diner en Blanc". Detali renginio programa skelbiama svetainėje www.atostogosvilniuje.lt

Tegai:
karnavalas, Užupis, Vilnius