Saulės baterijos,archyvinė nuotrauka

Namų šildymu skatinama naudoti "žaliąją" energiją, praneša Aplinkos ministerija

(atnaujinta 21:18 2020.02.08)
Tuo pačiu bus plečiamos galimybės modernizuojant daugiabučius įdiegti ir naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ne tik šildymui, bet ir elektrai gaminti

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Daugiabučių namų atnaujinimo programos pataisoms, kurios yra skirtos skatinti aplinkai nekenkiančių energijos šaltinių panaudojimą namams šildyti. Apie tai praneša Aplinkos ministerija.

Programos sąraše patikslinus valstybės remiamą eneginį efektyvųmą, nebus teikiama valstybės parama atnaujinti įrangai, kuri šilumai pagaminti naudoja iškastinį kurą (dujas).

Taip pat bus paremtas biokuro katilinių ar katilų šilumos energijai pagaminti, karštam vandeniui paruošti įrengimas arba keitimas, jei gyvenamasis daugiabutis nepatenka į savivaldybės šilumos ūkio specialiajame plane numatytą centralizuoto šilumos tiekimo teritoriją.

Tuo pačiu bus plečiamos galimybės modernizuojant daugiabučius įdiegti ir naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ne tik šildymui, bet ir elektrai gaminti.

Tegai:
šildymas, daugiabučiai namai, atsinaujinantys energijos šaltiniai, energija
Dar šia tema
Ekonomistas papasakojo, kam išleidžiamos ES lėšos Lietuvoje
Mėnulio halas: Lietuvoje užfiksuotas retas optinis reiškinys
Laikrodis

Lapkričio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:51 2020.11.24)
Avinų santykiuose su mylimu žmogumi laukia daugybė gteigiamų dalykų, todėl svarbu atsižvelgti į partnerio norus, Dvyniams labai tinkamas laikas kilti karjeros laiptais, Šauliams patariama nekonfliktuoti

Rytojus gali išprovokuoti išrankumą ir rūstumą, kurį bus sunkiau tramdyti nei įprastai. Dirginimas gali įsiplieskti nuo nulio, o nuo smulkių ginčų gali įsiplieskti smurtiniai ginčai. Nenustebkite, jei pastebėsite, kad daugelis rytoj yra užsiėmę santykių tvarkymu, bandydami pasiekti tiesą ir suprasti, kas teisus, o kas neteisus: toks elgesys yra gana tipiškas šiai dienai. Kad diena būtų produktyvi, žvaigždės pataria atsisakyti kitų bandymų įtraukti jus į diskusiją, o tuo labiau į ginčą. Geriausia daryti tai, kas apskritai nereikalauja bendravimo su kitais žmonėmis — būtent čia rytoj yra realios sėkmės galimybės.

Avinas (03.21-04.20) Dabar būsite kupini energijos ir galėsite realiai įvertinti esamą situaciją. Nesitikėkite pažadais iš šalies. Tačiau santykiuose su mylimu žmogumi jūsų laukia tik teigiamos emocijos. Vieniši šio ženklo atstovai gali tikėtis naujos perspektyvios pažinties.

Jautis (04.21-05.21) Laikykitės atokiau nuo žmonių, kurie siūlo užsidirbti pinigų nesąžiningai. Nuotaikinga veikla sukurs priešingai nei tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su didingų jausmų sfera.

Slaugytoja laiko švirkštą prieš vakcinaciją nuo koronaviruso, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Михал

Dvyniai (05.22-06.21) Taupykite savo energiją ir venkite stresinių situacijų. Turite apmąstyti profesines temas. Greičiausiai jums kils įdomių idėjų ir netikėtų atsakymų į seniai jus kamuojančius klausimus. Naujoms pažintims tai yra visiškai tinkamas laikotarpis.

Vėžys (06.22-07.22) Laikotarpis yra tinkamas aktyviems veiksmams. Atmosfera komandoje ir santykiai su valdžia taps laisvesni, o užduotys taps įdomios. Derybos, verslo susitikimai ir dokumentų pasirašymas turėtų vykti gerai. Venkite neigiamų emocijų ir pervargimo. Praleiskite daugiau laiko artimųjų kompanijoje.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar turite pakankamai energijos. Galite tapti bet kurios įmonės siela ir pakrauti kitus savo optimizmu. Tačiau yra pavojus, kad jums patiks magnetas pritraukti nesąžiningus žmones prie savęs, ir šiuo metu to reikia kruopščiai vengti. Turite skirti daugiau laiko savo sveikatai ir kūnui.

Mergelė (08.24-09.22) Stenkitės, kad jūsų kasdienybė būtų optimistiškesnė. Yra klaidų tikimybė, tačiau jas pastebėsite ir ištaisysite. Negalima įžeisti artimųjų savo neatidumu ar įniršio metamais žodžiais.

Svarstyklės (09.23-10.22) Galite pasirodyti esąs pernelyg emocingas žmogus ir sukelti daug rūpesčių ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Būkite atsargūs dėl naujų pažinčių. Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas namams, šeimai, šeimos ryšiams.

Skorpionas (10.23-11.21) Diena palanki pramoginiams renginiams, taip pat susitikimams, deryboms ir verslui. Jei nusprendėte apsilankyti kartu su savo sielos draugu, pasistenkite neatimti iš savo mylimo žmogaus dėmesio. Priešingu atveju jūsų elgesys taps pasipiktinimo šaltiniu.

Šaulys (11.22-12.21) Galimas nedidelis kivirčas su mylimu žmogumi ar vyresniu šeimos nariu. Šį nesutarimą sukels ne principų skirtumai, o paprasčiausias nenoras išklausyti vienas kito. Negailėkite gerų žodžių, dovanų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti nemažai kliūčių, kurias įveikti bus gana sunku. Susilaikykite nuo bet kokių pykčio ir agresijos apraiškų. Kai tik prarasite nuotaiką, iškart pajusite nesusipratimo ir susipriešinimo atmosferą.

Vandenis (01.21-02.19) Ši diena gali būti emociškai karšta. Jei nenorite pataisyti savo artimųjų ar kitų, pabandykite kontroliuoti savo žodžius ir emocijas. Taigi bus galima išvengti konfliktų ir jūsų reputacija nenukentės.

Žuvys (02.20-03.20) Svarbius dalykus geriau atidėti. Dabar galite būti nekompetentingi daugeliu klausimų arba tiesiog klysti savo įsitikinimuose. Pagrindinis dalykas yra negaišti laiko neigiamoms emocijoms. Draugų ir šeimos narių parama ir patikimi patarimai padės jums jaustis labiau pasitikintiems.

Tegai:
horoskopas
Cigarečių kontrabanda

Pasieniečiai sulaikė du kauniečius su 2500 pakelių cigarečių

(atnaujinta 19:24 2020.11.24)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Abu kauniečiai uždaryti į areštinę

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Pasieniečiai Kaune sulaikė du vietinius gyventojus, o automobilyje rado 2500 pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Penktadienį VSAT pareigūnai surengė operaciją Kaune. Iš pradžių pasieniečiai atvyko į vieną Kaune esančią gatvę, kur pastebėjo du vyrus, stovinčius prie automobilio "VW Passat". Jame pasieniečiai rado penkias dėžes, kuriose buvo 2500 pakelių cigarečių "NZ Gold", paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais.

50-mečio ir 70-mečio sulaikytų kauniečių gyvenamosiose patalpose tą pačią dieną pareigūnai atliko kratas. Jų metu pasieniečiai rado dar 116 pakelių cigarečių "NZ Gold", "Minsk Super Slim" ir "Fest" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Abu kauniečius pasieniečiai buvo uždarę į areštinę.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Kaunas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Prie sienos su Rusija sunaikinta karo laikų mina
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes nešusius kontrabandininkus