Vilnius

Lietuvoje visus metus buvo registruota teigiama migracija

(atnaujinta 10:02 2020.02.12)
Sausio mėnesį į šalį atvyko 4050 žmonių, o išvyko 3422. Daugiau nei pusė atvykėlių — Lietuvos piliečiai

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje buvo registruota teigiama migracija, praneša Statistikos departamentas.

Sausio mėnesį į šalį atvyko 4050 žmonių, o 3422 išvyko. Pažymima, kad 56,2 proc. atvykusiųjų buvo Lietuvos piliečiai.

Teigiama migracija šalyje užfiksuota 12 mėnesių iš eilės. Paskutinį kartą emigracija viršijo imigraciją praėjusių metų sausį, kai į šalį atvyko 68 žmonėmis mažiau nei išvyko.

Nepaisant to, teigiamas migracijos rodiklis nepagerina Lietuvos demografinės padėties. Dauguma ekspertų prognozuoja tolesnį gyventojų skaičiaus mažėjimą.

Praėjusiais metais iš Lietuvos išvyko 32,2 tūkst. Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai palieka Baltijos šalį ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse. Lietuvos vyriausybės vykdomos struktūrinės reformos taip pat gali paskatinti gyventojus emigruoti.

Pasak eksperto Aleksejaus Iljaševičiaus, ilgainiui net ukrainiečiai negalės pakeisti Lietuvos demografinės padėties. Pavyzdžiui, nuo metų pradžios Vokietija supaprastino už ES ribų esančių piliečių užimtumą. Ekspertas daro prielaidą, kad po to daugelis Lenkijoje ir Lietuvoje dirbančių Ukrainos piliečių persikels į Vokietiją ieškodami didesnio atlyginimo.

Kaip pabrėžė Iljaševičius, ukrainiečių migrantų srautai į Lietuvą nutrūks, tačiau natūralus respublikos gyventojų mažėjimas vyks toliau.

Tegai:
gyventojų skaičius, migracija, Lietuva
Temos:
Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (16)
Dar šia tema
Pirmą kartą per 28 metus Lietuvos gyventojų skaičius šiek tiek padidėjo
Ukrainiečių antplūdis netrukdys Lietuvai "merdėti toliau", mano ekspertas
Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva pasmerkta "vilktis iš paskos" ES