Kelias, archyvinė nuotrauka

Draudikai papasakojo apie universalių padangų pavojų

(atnaujinta 08:33 2020.02.19)
Tomis žiemos dienomis, kai kelio danga yra apsnigta ar apledijusi, šalies didmiesčiuose piko valandomis smulkių eismo įvykių skaičius išauga net iki 2 kartų

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Ekspertai vieningai sutinka, kad iškritęs sniegas ar po naktinio šaltuko susiformavęs plikledis kelia pavojų tiems vairuotojams, kurie į kelius išriedėjo pasirinkę universalias padangas.

Draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis pažymi, kad kadangi žiemos Lietuvoje tampa nebe tokios atšiaurios, prie naujo klimato taikosi ir vairuotojai — daugelis jų vėl renkasi universalias padangas.

"Kai kam jos atrodo optimalus sprendimas, padedantis išvengti papildomų išlaidų, sutaupyti laiko, prarasto keičiant padangas kas sezoną. Tačiau esant slidžiam keliui ar sningant, universalios padangos kelia riziką daugelyje situacijų — manevruojant prisnigtame kieme, bandant įvažiuoti į apledėjusį kalną, norint suvaldyti automobilį kelio vingyje ar sustabdyti prieš kliūtį", — perspėja Žiukelis.

Pasak eksperto, tomis žiemos dienomis, kai kelio danga yra apsnigta ar apledijusi, šalies didmiesčiuose piko valandomis susiformuoja didžiulės spūstys, o dienos avaringumas išauga net iki 2 kartų.

"Žinoma, nepaisant oro sąlygų važiuoti techniškai tvarkingomis ir Kelių eismo taisyklių reikalavimus atitinkančiomis universaliomis padangomis, kurių protektoriaus gylis yra ne mažesnis nei 3 mm, nėra joks nusikaltimas, ir patekus į eismo įvykį jų naudotojams galioja tokia pat draudimo apsauga. Visgi nėra protinga dėl padangų tinkamumo rizikuoti savo bei kitų eismo dalyvių sveikata bei gyvybėmis", — sako Žiukelis.

Eksperto teigimu, padangas reiktų rinktis išmaniai, atsižvelgti ne tik į tai, kaip dažnai ir kokiais keliais vairuojama, bet ir į turimo automobilio technines galimybes. Be to, jei būtinai norima naudoti universalias padangas, jas reiktų išsamiai apžiūrėti prieš kiekvieną sezoną.

"Universalios padangos žiemą, esant minusinei temperatūrai, gali būti saugiai eksploatuojamos tik visiškai nuvalytomis gatvėmis ir tik geru oru, o esant blogoms oro sąlygoms vairuotojas turi galimybę palikti automobilį namuose", — sako BTA specialistas.

Universalios padangos yra minkštesnio mišinio, tad šiltuoju metų sezonu greičiau nusidėvi, todėl žiemos metu dažnai tampa nebetinkamos. Sausuoju metų laiku jos sukelia daugiau triukšmo nei vasarinės. Be to, naudojant universalias padangas sudeginama daugiau degalų.

"Dalis vairuotojų, norėdami apsisaugoti nuo eismo įvykių žiemą vietoj paprastų žieminių padangų renkasi dygliuotas padangas, pasižyminčias puikiu sukibimu ant ledo. Jos išties tinkamos užmiestyje, kur didelė dalis kelių nėra asfaltuoti ir dažnai valomi, reikia įveikti purvinų pliurzių bei sniego provėžas. Visgi mieste tai ne visuomet yra optimalus pasirinkimas — važiuojant gerai nuvalytu asfaltu geriausia rinktis įprastas žiemines padangas", — teigia Žiukelis.

Tegai:
vairuotojai, draudikai
Dar šia tema
Siūloma greitosios medicininės pagalbos automobiliams mieste leisti važiuoti "A" juosta
Vilniuje, Ozo kvartale, keičiasi automobilių stovėjimo tvarka
Siūloma suteikti savivaldybėms teisę išvežti neleistinose vietose paliktas mašinas
Ukrainoje autobuso vairuotojas buvo atleistas dėl serialo rusų kalba
Lietuvos ir Latvijos siena

Latviai rado būdą keliauti pas kaimynus nesilaikant privalomo karantino

(atnaujinta 20:10 2020.11.30)
Panašiai elgiasi ne tik latviai, bet ir lietuviai, kurie keliauja į Latviją ir nenori joje ilgai apsistoti

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Latviai, nenorintys laikytis karantino po apsilankymo Lietuvoje, išrado būdą apeiti šį apribojimą, rašo Sputnik Latvija su nuoroda į laikraščio "Kurzemes Vārds" pastebėjimus.

Šis metodas yra gana paprastas ir efektyvus, nors ir nevienareiksmiškas, tačiau vis gi tai yra rimtas pažeidimas, ir jis nėra vertas tokios rizikos. Tačiau vis gi yra tokių žmonių, kurie, nepaisant renginio rizikingumo, kerta sieną. Pavyzdžiui, vienas automegėjas leidiniui pasakojo, kad norint įvažiuoti į Lietuvą ir grįžti į Latviją nesilaikant karantino, prieš kelionę reikia išjungti mobilųjį telefoną, iš jo išėmus akumuliatorių, arba iš viso palikti telefoną namuose. Be to, vyras patarė nenaudoti banko kortelės Lietuvoje, o iš anksto išimti grynuosius pinigus iš bankomatų Latvijos teritorijoje.

Automegėjas pažymėjo, kad taip pat svarbu patikrinti pasieniečių buvimą kelyje, tokiems tikslams jis visada su savimi turi žiūroną. Jei kelias laisvas, tada jis važiuoja. Įvažiuojant į Lietuvą iš Latvijos karantinas nereikalingas, todėl galima netrukdomai kirsti sieną ta kryptimi.

Anksčiau Latvijos Ligų prevencijos ir kontrolės centras savo Facebook paskyroje paskelbė šalių, iš kurių atvykus būtina 10 dienų saviizoliacija, šiame sąraše yra ir Lietuva.

Tegai:
Latvija, Lietuva, karantinas, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Иней на деревьях, архивное фото

Gruodžio 1 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:08 2020.11.30)
Gruodžio 1 dienos horoskopas pataria Avinams ir Mergelėms vengti rizikos su pinigais susijusiose veiklose, Dvyniams — nekurti didelio masto planų, Vėžiams — įsiklausyti į senų pažįstamų patarimus, Liūtams — parengti veiksmų planą ir jo laikytis

Dienos pradžia bus įtempta ir sunki. Tai bus laikas, kai žmonės gali nenorėdami pakenkti sau ir kitiems. Net tie, kas paprastai turi retą savitvardą, šiuo metu negalės kontroliuoti savo emocijų. Gali būti prisimenamos senos patirtys ir nuoskaudai, bus labai sunku sutelkti dėmesį į dabartį.

Tačiau antrąją dienos pusę dėmesio pareikalaus nesunkūs kasdieniai darbai. Praktinių užduočių sprendimas daugeliui padės atgauti ramybę ir į viską pažvelgti optimistiškiau. Vakaras tinkamas bendrauti su artimaisiais, aptarti šeimos reikalus.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj bus sėkminga. Bendravimas su aplinkiniais žmonėmis bus malonus ir naudingas. Bus šansas susipažinti su žmonėmis, kurių dėka jūsų gyvenimas netrukus pradės keistis į gerąją pusę. Jūs galite patikti daugeliui beveik nedadami jokių pastangų. Pakanka elgtis natūraliai ir ramiai, kad padarytumėte geriausią įspūdį.

Venkite rizikos su pinigais susijusiose veiklose, ir neskubėkite apsipirkti: rizikuosite per daug išleisti kažkam nereikalingam. Atidžiai stebėkite savo daiktus ir dokumentus, yra pavojus pamesti ką nors svarbaus.

Jautis (04.21-05.21) 

Dienos pradžia bus sunki. Jūs būsite linkę per daug jaudintis dėl to, ko negalite pakeisti, eikvokite psichines jėgas. Kiti negalės suprasti jūsų jausmų priežasties, o tai trukdys bendrauti.

Daugelis darbų užtruks ilgiau nei įprastai, vien todėl, kad negalėsite susikaupti į juos dėmesį.

Antroji dienos pusė bus daug ramesnė ir vaisingesnė. Tai geriausias laikas užbaigti anksčiau pradėtus darbus. Bus galimybė gauti atsakymus į keletą svarbių klausimų.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj prognozuojama sudėtinga diena su įtemptu emociniu fonu. Geriau nekurti didelio masto planų: vargu ar pavyks juos visus įgyvendinti, o jei neturėsite laiko ką nors padaryti, liksite labai nepatenkinti savimi.

Kalėdinis Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Geriau atidėti svarbius dalykinius susitikimus, ypač su žmonėmis, kurių gerai nepažįstate. Gali būti sunku rasti bendrą kalbą su mylimu žmogumi, kuris dabar yra kritiškai musiteikęs jūsų atžvilgiu. Turėkite omenyje: pokalbiuose geriau negrįžti prie nemalonių praeities įvykių. Bet labai naudinga aptarti ateitį ir kurti bendrus planus.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj diena bus kupina puikių idėjų ir naujų planų. Greitai judėsite į priekį, tačiau kartais taip skubėsite siekti savo tikslų, kad galite praleisti ką nors svarbaus. Verta įsiklausyti į senų pažįstamų patarimus, kurie puikiai žino jūsų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Galimos pinigų įplaukos, įskaitant netikėtus, taip pat dovanos.

Diena tinkama studijų pradžiai. Vargu ar tai, ką sužinosite, bus jums naudinga iš karto, tačiau vėliau tai tikrai pravers. Vakaras žada įdomių pažinčių tiems, kas vyks į kai kuriuos viešuosius renginius.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj prognozuojama nerami diena. Dažnai jūs patys nesuprasite, kur yra nerimo priežastis, trukdanti susikaupti ir padaryti viską, ką reikia padaryti. Bus pavojus pamiršti ką nors svarbaus, nuvilti žmones, kurie jumis tikėjosi. Bus lengviau, jei iš anksto parengsite veiksmų planą ir bandysite jo laikytis net ir smulkmenose.

Situacija pamažu keisis į gerąją pusę, vakaras žada būti ramesnis ir malonesnis nei rytas. Tiek dalykiniai, tiek asmeniniai susitikimai verta planuoti antrajai dienos pusei: šiuo metu daug lengviau rasti bendrą kalbą su aplinkiniais.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj bus sunku sukaupti mintis. Gali atrodyti, ypač ryte, kad šią dieną jūsų nelauks niekas, išskyrus rūpesčius ir nerimus. Su malonumu sutelktumėte dėmesį į darbus, tačiau nuolat teks atitrūkti, o dažniausiai — kad išspręstumėte kitų žmonių problemas, kurios jums visiškai neįdomios. Aplinkiniai žmonės dažniau nei paprastai kreipsis į jus su prašymais, tačiau jie neskubės padėkoti už paslaugas.

Antrąją dienos pusę bus galimybė įgyvendinti kažkokį seną planą, idėją, kuri jums labai patinka. Po to nuotaika pastebimai pagerės. Nepageidautina aptarti su finansais, dideliais pirkimais ir investicijomis susijusius klausimus.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj rytas bus gana nemalonus. Turėsite daug galvoti apie problemas, ne tik apie savo, bet ir apie kitų žmonių, o galimybė kuo nors nudžiuginti save ir artimuosius vargu ar atsiras. Be to, kai kuriems šio ženklo atstovams bus primintos anksčiau padarytos klaidos, ir ženklo atstovai turės išleisti daug energijos joms ištaisyti. Po to reikalai klostysis daug geriau, jums pasiseks.

Kalėdinės dekoracijos
© Sputnik / Виталий Белоусов

Antrąją dienos pusę greičiausiai bus gauta naudingos informacijos. Atkreipkite dėmesį į detales, kurios atrodo nesvarbios; vėliau jos galės suvaidinti svarbų vaidmenį.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj prognozuojama nelengva diena. Dažnai jaudinsitės ir nerimausite daugiau nei įprasta, imkite į širdį tai, ko anksčiau paprasčiausiai nepastebėtumėte. Tuo gali pasinaudoti jūsų nedraugai: daug lengviau nugalėti tą, kuris prarado ramybę.

Galimi finansiniai nuostoliai, ir dažnai jų priežastis — jūsų noras kuo greičiau išspręsti visus klausimus, nesigilinant į detales ir nešvaistant laiko įvairių variantų tyrinėjimui. Gerai, jei šalia bus žmogus, kuris sugebės jums padėti patarimais. Nedvejodami užduokite klausimus tiems, kurie žino daugiau nei jūs.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj dieną susiklostys gana palankiai, bet jūs per daug jaudinsitės dėl smulkmenų. Tame nebūtų nieko blogo, jei nebūtų rizikos praleisti ką nors svarbaus, per daug dėmesio skyrus nerimams. Stenkitės atidžiai stebėti viską, kas vyksta aplink, atsižvelgti į kitų patirtį ir išanalizuoti jų klaidas.

Bus galimybė sėkmingai išspręsti pastaruoju metu jums nerimą keliančius finansinius klausimus. Kai kurie Šauliai gaus viliojančius verslo pasiūlymus arba ras naują pajamų šaltinį.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj bus nelengva. Neturėsite harmonijoje su savimi ir dažniau nei įprastai neteisingai suprasite aplinkinius, net ir įprasčiausiuose jų komentaruose rasite kažko įžeidžiančio sau. Labiausiai įspūdingi Ožiaragiai gali ginčytis su senais draugais, įžeisti tuos, kuriuos myli.

Darbe kils sunkumų: įprasti metodai neleis pasiekti norimo rezultato, reikės sugalvoti ką nors naujo, o jūsų vaizduotė šią dieną jus nuvils. Pagalvokite, su kuo galite pasitarti ar bent jau ramiai aptarti susiklosčiusią situaciją. Tai pasirodys netikėtai naudinga, padės į daugelį dalykų pažvelgti naujai.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj ryte stenkitės nesinervinti. Tai bus sunku, nes situacija kartkartėmis bus nebekontroliuojama, teks keisti planus, daryti tai, ko nesinori.

Bet viskas, kas nutiks, kad ir kaip būtų keista, jums tikrai bus naudinga. Mažiausiai išmoksite to, kas netrukus pravers. Teigiamų tendencijų įtaka palaipsniui didės, ir reikaluose viskas gerės.

Vakaras žada malonių staigmenų ir gerų sutapimų, o svarbiausia — galimybę ištaisyti klaidą, dėl kurios pastaruoju metu gailėjotės.

Žuvys (02.20-03.20) 

Nors gali kilti tam tikrų sunkumų, ši diena bus gana sėkminga. Jūs nepasiduosite, jei kelyje bus kliūčių, ir elgsitės teisingai. Bus galimybė pasiekti daug, tačiau tam reikės nepajudinamo pasitikėjimo savimi.

Galimi nesutarimai šeimoje, ginčai su draugais. Deja, šią dieną net patys artimiausi žmonės kartais jus neteisingai supras. Būkite kantrūs, pabandykite ramiai išaiškinti situaciją. Geriau apsieiti be užuominų ir nebaigtų pasakymų, net apie nemaloniausius dalykus sakyti tiesiogiai.

Tegai:
horoskopas
Maiklas Džeksonas

Buvusi Maiklo Džeksono žmona papasakojo apie jo santykius su vaikais

(atnaujinta 11:57 2020.11.30)
Anot jos, muzikantas padarė viską, kad vaikai būtų laimingi ir sveiki, o pati į tai neinvestavo: sauskelnių nekeitė kūdikiams ir vidurnaktį dėl jų neatsikėlė, net būdama šalia

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Buvusi popmuzikos žvaigždės Maiklo Džeksono žmona Debbie Rowe papasakojo apie jo santykius su vaikais. Moters teigimu, jis bandė vykdyti visas tėvų pareigas, kol ji nenorėjo būti mama. Ją cituoja "The Mirror".

Debbie Rowe jam pagimdė du vaikus — Princą ir Peris Džeksonus. "Aš tai padariau, kad jis taptų tėvu, o ne tam, kad tapčiau mama", — prisipažino moteris.

Anot jos, muzikantas padarė viską, kad vaikai būtų laimingi ir sveiki, o pati į tai neinvestavo: sauskelnių nekeitė kūdikiams ir vidurnaktį dėl jų neatsikėlė, net būdama šalia.

Po Paris gimimo pora išsiskyrė 1999 metais. Vykdydama susitarimą Debbie Rowe savo buvusiam vyrui suteikė vaiko globos teises.

Pirmoji dainininko žmona Lisa-Marie Presley taip pat prisipažino nenorinti turėti vaikų. Būtent tai tapo kliūtimi porai, kuri negalėjo rasti kompromiso šiuo klausimu ir išsiskyrė.

Maiklas Džeksonas — amerikiečių dainininkas, turintis neoficialų "Pop karaliaus" titulą. Džeksonas mirė 2009 metais būdamas 50 metų. Jis turėjo tris vaikus: Princą Maiklą Džeksoną I, Peris Katerin Maikl Džekson ir Princą Maiklą Džeksoną II.

Tegai:
vaikai, Maiklas Džeksonas