Žvejyba, archyvinė nuotrauka

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją bus galima žvejoti nemokamai

(atnaujinta 08:55 2020.02.19)
Nuo šiol keturias dienas per metus nemokamai bus galima žvejoti visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama ir kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Aplinkos apsaugos ministerija nustatė dar dvi dienas per metus, kai žvejoti bus galima nemokamai — vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, ir kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Tomis dienomis žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, galima visuose valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą (išnuomotuose telkiniuose) bei į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žūklės plotą (neišnuomotuose telkiniuose) ir kuriuose neorganizuota limituota žvejyba, taip pat Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose (išskyrus Krokų lankos botaninį-zoologinį draustinį).

Tačiau žvejybai vandens telkiniuose, kuriuose organizuota limituota žvejyba, privačiuose vandens telkiniuose bei jūroje ir tomis dienomis reikalingi mėgėjų žvejybos leidimai.

Iki šiol žvejoti be mėgėjų žvejybos leidimo buvo galima Mindaugo karūnavimo dieną, liepos šeštąją, ir per Žolinę, rugpjūčio 15-ąją.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika taip pat registravo Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisas, kurias priėmus teisę nemokamai žvejoti turėtų asmenys ne iki 16 metų, kaip dabar, bet iki pilnametystės — 18 metų.

Tegai:
žvejyba
Dar šia tema
Ar verta gaudyti stintas? Žvejai papasakojo, kuo gresia Baltijos jūros tarša
Įsigalioja draudimas žvejoti lydekas
Rokiškio rajone žvejui paskyrė baudą už nelegalią žvejybą
Rusijos žvejybos traleris nuskendo Baltijos jūroje
Lietuvos policija

Utenos policininkai ne tarnybos metu sulaikė neblaivų vairuotoją

(atnaujinta 21:03 2020.06.05)
Iš kaimo išvažiavęs automobilis pavojingai vinguriavo po kelią, o sustojus, jo vairuotojas ir keleivis bandė "susitarti" su pareigūnais dėl incidento sureguliavimo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ne tarnybos metu pareigūnai, atsidūrę tinkamu laiku tinkamoje vie­to­je, sugebėjo užkirsti kelią ga­­limoms skaudžioms pasekmėms, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Birželio 1-ąją, apie 14:00, asmeniniu automobiliu važiuojant Utenos miesto aplinkkeliu, Utenos apskrities VPK Operatyvaus valdymo skyriaus vyresniajam specialistui ir Kelių patrulių būrio vyriausiajai patrulei prieš pat jų automobilį, sudarydamas avarinę situaciją, iš Joneliškio kaimo išsuko "Audi" automobilis.

Pareigūnai stebėjo, kaip automobilis vinguriavo po kelią, kartkartėmis nuvažiuodamas į kelkraštį, ir įtarę, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pranešė policijai. Važiuojant Kupiškio gatve, "Audi" vairuotojas dėl neaiškių priežasčių pasuko į kelkraštį ir sustojo priešais kelkraštyje stovėjusią sunkiasvorio automobilio priekabą.

Pareigūnai sustojo greta ir pastebėjo, kad vairuotojas yra akivaizdžiai neblaivus. Vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis pradėjo reikšti pretenzijas: "Kokia čia jūs proga prikibot, kas jūs tokie". Pareigūnams prisistačius, kad jie yra policininkai, keleivis užsiminė, kad galima "susitarti", vairuotojas taip pat puolė taisyti padėtį ir žadėjo kviestis dukrą.

"Derybas" nutraukė atvykę Utenos apskrities policijos pareigūnai, kurie ir perėmė vairuotoją, keleivį ir automobilį. Sulaikytam vairuotojui (gimusiam 1969 metais), gyvenančiam Utenos rajone, buvo nustatytas 2,64 promilių girtumas.

Policija pažymi, kad faktai patvirtina, jog ne vienas eismo įvykis, pasibaigęs nekaltų žmonių skaudžiais sužalojimais ar mir­timi, buvo sukeltas būtent neblaivių vairuotojų, ir ragina gyventojus būti atsakingus, nesėsti prie vairo neblaiviems ir nerizikuoti savo bei kitų sveikata ir gyvybe.

Tegai:
neblaivus vairavimas, Utena, policija, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone neblaivus vairuotojas mirtinai partrenkė motociklininką
Vilniuje už neblaivų vairavimą sulaikytas FNTT pareigūnas
Jurbarko rajone neblaivus vyras trenkė policininkui
Kiaulpienė

Birželio 6 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:40 2020.06.05)
Diena bus palanki darbui. Komercinės veiklos požiūriu bus ypač sėkminga pirmoji jos pusė. Šiuo metu net žmonės, kurie anksčiau nepastebėjo savyje ypatingų verslumo galimybių, galės sudaryti pelningus sandorius

Vėliau bus galima pereiti prie ne tokių pelningų, bet įdomesnių kūrybiškumo ir savirealizacijos požiūriu projektų.

Bus galimybė susivienyti su bendraminčiais, padėti sunkioje padėtyje atsidūrusiems žmonėms.

Neatmetami maži šeimos nesutarimai, tačiau vargu ar jie bus rimti. Abipusė simpatija ir noras išlaikyti taiką bei gerus santykius padės rasti bendrą kalbą, išvengti kivirčų ir įžeidimų.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj diena susiklostys sėkmingai, jei daugiau dėmesio skirsite savo planams ir svarbiems reikalams, o ne trumpalaikiams norams, kurių bus daug. Bus labai sunku susikaupti darbui ir nesiblaškyti. Tačiau jei jums tai pavyks, galėsite parodyti savo profesionalumą ir nepadaryti klaidų, kurios galėtų sukelti rimtų nuostolių.

Neatmetama nesutarimų su kolegomis ir verslo partneriais galimybė. Stenkitės kuo ramiau ginti savo požiūrį, nepasiduokite provokacijoms. Tiek darbe, tiek namuose geriau susilaikyti nuo griežtų teiginių ir pagiežingų pastabų.

Тоннель метро в Кельне, архивное фото
© CC0 / Pixabay
Avinams rytojus susiklostys sėkmingai, jei daugiau dėmesio jie skirs savo planams ir svarbiems reikalams, o ne trumpalaikiams norams

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj bus palanki diena. Daug kas jums pavyks geriau, nei buvo galima tikėtis. Jūs nebijosite sulaužyti taisykles ir tradicijas, dažniau nei įprastai peržengsite savo baimes. Eksperimentai bus sėkmingi, o konkurentus paliksite toli už nugaros.

Galimos įdomios pažintys, romantiškų istorijų pradžia. Jūs sugebėsite daugeliui padaryti neišdildomą įspūdį.

Galite aptarti bet kokius svarbius klausimus. Jie gali būti susiję tiek su darbu, tiek su asmeniniais santykiais; abiem atvejais didelė tikimybė rasti tinkamą sprendimą.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj jūs būsite energingi, pasiruošę veikti ryžtingai, neatsitrauksite, jei pakeliui atsiras kliūčių. Šis požiūris leis pasiekti sėkmės daugeliuose reikaluose.

Tačiau kartais jūs galite padaryti klaidų. Paprastai jos gali būti susijusios su tuo, kad skubate, nepastebite detalių, kurios gali būti svarbios. Verta įsiklausyti į senų draugų patarimus.

Diena tinkama imtis iniciatyvos asmeniniuose santykiuose, prisipažinti apie savo jausmus. Galite būti visiškai atviri su tais, kurie jums brangūs. Galimos malonios staigmenos ir netikėtos dovanos.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj prognozuojama nerami diena. Jūs galite dažniau nerimauti ir jaudintis nei įprastai, galite į savo širdį prisiimti dalykų, kurie nėra verti dėmesio. Aplinkiniai žmonės bandys kištis į jūsų reikalus. Kartais tai stipriai erzins, ir tik jūsų mandagumas leis išvengti kivirčų.

Stenkitės nepainioti asmeninių ir dalykinių santykių. Neatsižvelkite į savo simpatijas ir antipatijas spręsdami darbo užduotis.

Galimi finansiniai sunkumai. Akivaizdu, kad jie bus laikini, tačiau kai kuriuos pirkimus ir planuojamas išlaidas vis tiek teks atidėti.

Мост в городе, архивное фото
Vėžiams rytoj patariama stengtis nepainioti asmeninių ir dalykinių santykių

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj pirmąją dienos pusę stenkitės būti santūresni bendraudami. Yra pavojus pasakyti per daug.

Galimi konfliktai ir ginčai; dažniausiai jie bus susiję su darbu ar verslu. Kasdieniniai darbai reikalaus dėmesio. Į juos žiūrėkite rimtai, stenkitės nieko nepalikti likimo valiai.

Kuo arčiau vakaras, tuo lengviau bus išspręsti daugelį klausimų. Gali atsirasti naujų idėjų. Prireiks šiek tiek laiko, kol kiti galės jas suprasti ir deramai įvertinti.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj diena vargu ar atneš netikėtų įvykių ar rimtų pokyčių. Galima grįžti prie anksčiau pradėtų darbų, įgyvendinti senus planus. Šią dieną jums padės žmonės, kuriuos gerai pažįstate. Jie neužduos nereikalingų klausimų, elgsis santūriai ir korektiškai.

Svarbu nepriimti sprendimų skubotai. Prieš darydami išvadas, pabandykite surinkti kuo daugiau informacijos. Nevertinkite nepažįstamų žmonių pagal gandus ir užuominas.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj prognozuojama gera diena. Ji tiks spręsti senas problemas, visų pirma, santykiuose su kitais. Pavyzdžiui, galima pabandyti rasti bendrą kalbą su žmonėmis, su kuriais anksčiau nebendravote. Taip pat bus galimybė išspręsti senus konfliktus ir paversti priešus sąjungininkais.

Šią dieną jums gerai seksis spręsti darbo klausimus. Dažniau nei įprastai jums prireiks atkaklumo. Anksčiau gautos žinios bus naudingos. Nesidrovėkite dalintis jomis su kitais.

Панорама Гонконга, архивное фото
Svarstyklėms rytoj gerai seksis spręsti darbo klausimus

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj nepasiduokite ir stenkitės neatsisakyti savo tikslų. Šią dieną atkaklumas yra būtinas sėkmei. Yra pavojus prarasti įtakingų žmonių palaikymą. Tačiau ir be jų galėsite puikiai apsieiti.

Galimi sėkmingi sutapimai. Jūs rasite būdą, kaip juos panaudoti savo naudai ir tuo pačiu nuginkluoti senus nedraugus.

Antroji dienos pusė suteiks galimybę įgyvendinti tai, ką jau seniai sumanėte. Gali būti, kad teks pažeisti kai kurias visuotinai priimtas taisykles. Būkite ryžtingi, kitaip vargu ar pasieksite norimą rezultatą.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj dienos pradžioje gali būti sunku rasti bendrą kalbą su aplinkiniais. Atrodys, kad jie per daug nori iš jūsų. Gindami savo interesus, galite pasielgti labai griežtai, įžeisti žmogų, kuris jums brangus. Santūrumas ir savikontrolė padės išvengti daugybės nemalonių akimirkų.

Antroji dienos pusė bus sėkmingesnė. Ji suteiks galimybę ištaisyti anksčiau padarytas klaidas ir gauti atsakymus į daugelį svarbių klausimų. Galimi sėkmingi sutapimai, malonūs netikėtumai ir geros naujienos, taip pat susitikimai, kurie jus labai pradžiugins.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj diena praeis ramiai ir nekels nereikalingų rūpesčių, jei jūs patys nepradėsite kurti sau problemų. Neskubėkite priimti sprendimų, stenkitės neprisirišti prie jokių įsipareigojimų, jei kyla net menkiausia abejonė, kad galite juos įvykdyti.

Neatmetamos ir nedidelės klaidos. Jei laiku jos nebus pašalintos, jos gali sukelti rimtų sunkumų. Todėl būkite atsargūs. Geriau vengti ginčų, o jei jie kyla, stenkitės diskusiją palaikyti kiek įmanoma konstruktyviau.

Свет сквозь колонны костела
Ožiaragiams rytoj patariama vengti ginčų

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj kad ir ką planuotumėte, atminkite: norėdami pasiekti norimą rezultatą, turėsite įdėti daug pastangų. Todėl nesitikėkite lengvų pergalių ir nebūkite tingūs. Daugybė situacijų, iškilusių šią dieną, primins tas, kurios ne kartą susiklostė praeityje. Gali būti, kad tai, ko išmokote anksčiau, bus naudinga.

Dalintis savo abejonėmis, jausmais ir rūpesčiais verta tik su pačiais artimiausiais; kiti žmonės vargu ar sugebės jus teisingai suprasti.

Dienos pabaigoje galimos netikėtos malonios naujienos ir įdomūs pasiūlymai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj jūsų laukia nerami, įvykių kupina ir įdomi diena. Ji gerai tiks imtis naujų darbų: jūs sugebėsite greitai išsiaiškinti, suprasti, ką reikia padaryti, kad greičiau pasiektumėte savo tikslus. Gerai vyks susitikimai. Vargu, ar kas nors sugebės atsispirti jūsų žavesiui, taigi, galėsite lengvai susirasti naujų sąjungininkų.

Galimos pinigų įplaukos, dovanos ir staigmenos.

Antrajai dienos pusei galima suplanuoti apsipirkimą: bus galimybė įsigyti sėkmingus pirkinius.

Луна, романтика, архивное фото
Žuvų rytoj laukia įvykių kupina ir įdomi diena
Tegai:
horoskopas
Keitė Midlton

Žiaurūs žaidimai: Keitė Midlton sukrėsta artimo draugo išdavystės

(atnaujinta 20:55 2020.06.05)
Kembridžo hercogienė negali susitaikyti su skandalingo straipsnio leidinyje "Tatler" publikavimu, nes žurnalui vadovauja asmuo, kuriuo ji pasitikėjo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nelabai gerai nusiteikusi: hercogienė negali atleisti artimo žmogaus išdavystės.

Midlton pasisakė prieš britų leidinį "Tatler", kuris su nuoroda į patikimą šaltinį atskleidė ne pačias maloniausias hercogienės ir jos artimųjų gyvenimo detales. Be to, karalienės favoritė susidūrė su stipriu spaudos atkirčiu, kuris ją pastatė į Megan Markl vietą. Bet įdomiausia laukė ateityje.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", Midlton iki šiol negali atsigauti po sukrėtimo, nes "Tatler" vyriausiasis redaktorius yra jos ilgametis draugas Ričardas Denenas (Richard Dennen).

Keitė ir Ričardas kartu studijavo universitete ir keletą metų buvo kaimynais. Kai būsimoji hercogienė ir karalienės anūkas padarė pertrauką santykiuose, būtent Denenas ją paguodė bendroje kelionėje į Prancūziją. Be to, redaktorius ne kartą dalinosi asmeninėmis nuotraukomis su Midlton ir šoko per karališkąsias vestuves 2011 metais.

Anot insaiderių, Midlton jaučiasi išduota, nes tikri draugai vargu ar atskleistų jos paslaptis, o juo labiau leistų spausdinti asmeninę informaciją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus