Sriuba, archyvinė nuotrauka

Vilniaus darželiuose keisis mokėjimo maistą tvarka

(atnaujinta 08:28 2020.02.19)
Sostinės darželinukams, sergantiems tris dienas ir ilgiau, už maitinimą mokėti nereikės, o jei vaikas serga daugiau nei 10 dienų, Vaiko gerovės komisija gali paprašyti pateikti informaciją apie apsilankymo pas gydytoją faktą

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Nuo šiol, jei vaikas serga 3 ir daugiau darbo dienų, už maitinimą nereikės mokėti nė už vieną dieną. Apie tai praneša Vilniaus savivaldybė.

Taip Sostinės taryba sureagavo į tėvų pastabas dėl pernai gruodį nustatyto Mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas.

"Atsižvelgiant į tėvų lūkesčius ir siūlymus, buvo patobulinta mokesčio tvarka. Jei vaikas serga 3 ir daugiau darbo dienų, už maitinimą nereikės mokėti nė už vieną dieną. Taip pat, jei vaikas nelanko darželio dėl kitų priežasčių, neįvardytų tvarkoje, daugiau nei 3 darbo dienas, mokestis už maitinimą irgi nebus skaičiuojamas", — sako vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

jaunas ledo ritulininkas
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Pakeista sausio 1 d. įsigaliojusi nuostata, kad vaikui dėl ligos nelankant ugdymo įstaigos nemokėti už maitinimą galima tik nuo trečios dienos. Patvirtinus naują mokesčio tvarką, tėvai privalo informuoti ugdymo įstaigą jos nustatyta tvarka ir pateisinti dėl ligos nelankytas dienas per 3 darbo dienas nuo pirmos atvykimo po ligos dienos.

Taip pat, jei vaikas serga daugiau nei 10 kalendorinių dienų, darželio Vaiko gerovės komisija, įvertinusi aplinkybes ir poreikį, turi teisę paprašyti iš tėvų pateikti informaciją iš www.esveikata.lt svetainės apie apsilankymo pas gydytoją faktą.

Atkreiptinas dėmesys, kad jei vaikas dėl ligos ugdymo įstaigos nelankė tik vieną arba dvi darbo dienas, siekiant išvengti piktnaudžiavimo, kaip saugiklis lieka sprendimas skaičiuoti mokestį už tų dienų maitinimą.

Tegai:
Vilnius, vaikai
Dar šia tema
Mokslininkai išsiaiškino, kaip tėvo genų mutacija susijusi su vaiko autizmu
Keitė Midlton apsilankė vaikų centre Velse — video