Pekinas

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukė gastroles Kinijoje dėl koronaviruso

(atnaujinta 16:36 2020.02.17)
Režisierius Martynas Budraitis teigė, kad teatras negali rizikuoti darbuotojų sveikata, atsižvelgiant į viruso plitimo greitį ir mastą

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) paskelbė atšaukiantis mėnesio trukmės gastroles po Kiniją dėl koronaviruso epidemijos. Apie tai pranešė teatro spaudos tarnyba.

Buvo manoma, kad LNDT trupė rodys spektaklį "Lokis", kurį režisavo Lukašas Tvarkovskis. Spektaklis turėjo vykti penkiuose Kinijos miestuose, kai kurie bilietai jau buvo išpirkti.

"Sprendimas atšaukti gastroles buvo priimtas kartu su gastrolių organizatoriais Kinijoje", — sakoma pranešime.

"Lokis" spektaklio gastrolės buvo koordinuojamas daugiau nei metus, Lietuvos nacionalinio dramos teatro komanda turėjo vykti į Kiniją balandžio pabaigoje ir grįžti gegužės pabaigoje.

"Tai didelis turas. Kinams jau esame pristatę spektaklius "Didvyrių aikštė", "Katedra", "Tartiufas", "Chaosas", "Mūsų klasė", dabar norėjome parodyti visai kitokį sceninį darbą, tačiau, atsižvelgiant į koronaviruso plitimo greitį ir mastą, negalime rizikuoti savo darbuotojų sveikata", — sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius padidėjo iki 1 770, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 70 tūkst.

Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
Lietuva, Kinija, teatras, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Lietuvos bankas: kitąmet šalies ekonomika augs lėčiau
Ekspertas papasakojo, kiek Kinijos ekonomika praranda dėl koronaviruso
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 14:42 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržvių iš paprastos angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių sriuba, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, mėsą", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelyno, kuris naudingas sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastos angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelyno iš daržovių", — parekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Sunkvežimiai

Kaliningrado valdžia dėl sunkvežimių eilių pasienyje kreipėsi į RF ambasadą Lietuvoje

(atnaujinta 19:59 2021.03.03)
Agentūroje pabrėžta apie banguotą pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Kaliningrado valdžia kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje su prašymu prisidėti sprendžiant problemas, susijusias su sunkvežimių eilėmis prie Lietuvos ir Rusijos sienos, pranešė Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnyba su nuoroda į tarptautinių ir tarpregioninių ryšių agentūros vadovę Alą Ivanovą.

Agentūros duomenimis, nuo vasario 26 dienos pranešamai apie dideles sunkvežimių eiles, kurios kaupėsi prie įvažiavimo į Kaliningrado sritį automobilių patikros punkte Černyševskojė iš Lietuvos.

"Vyriausybė kreipėsi į Rusijos ambasadą Vilniuje tam, kad mūsų kolegos įsitrauktų į jų sprendimą neetatinių situacijų atveju. Verta priminti, kad šią situaciją iš dalies lėmė tai, kad Lietuvos pusė vis dar atideda eismą Dubkų pasienio punkte", — sakė Ivanova.

Anot jos, atidarius šį punktą, transporto srautai galėtų būti perorientuoti ir sumažėtų eilės, pagreitėtų krovinių pristatymas. Rusijos pusėje automobilių patikros punktas yra paruoštas naudoti, dabar tikimasi, kad visi statybos darbai bus baigti Lietuvos pusėje.

Ivanova pažymėjo, kad, atsižvelgdama į situaciją Černyševskio pasienio punkte, Kaliningrado valdžia organizavo operatyvinę sąveiką su muitine ir FSB pasienio tarnyba Rusijos pusėje. Agentūra pabrėžė banguotą pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Kaliningrado srities muitinės duomenimis, vasario 25 - kovo 3 dienomis per regiono muitinės postus tiek Rusijos- Lietuvos, tiek Rusijos-Lenkijos pasienio ruožuose, į sritį pateko 2,4 tūkst. sunkvežimių, išvyko beveik 2,6 tūkst.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Kaliningrado sritis