Vilnius, archyvinė nuotrauka

Politologas: Lietuvos elitas daro verslą "Rusijos grėsmės"

(atnaujinta 16:59 2020.02.17)
Nacionalinis elitas privatizavo valstybę ir derasi su išorės žaidėjais siekdamas užtikrinti asmeninius interesus, mano politologas Semionas Uralovas

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Baltijos šalių elitas savo profesionaliu verslu pavertė "Rusijos grėsmės" pardavimą ir nuo pasitraukimo iš TSRS niekas nesikeičia, interviu Sputnik Lietuva pasakė portalo "SONAR 2050" vyriausiasis redaktorius, politologas Semionas Uralovas.

"Be to, jei pažvelgsime į demografinę situaciją, pamatysime, kad šis verslas paremtas tik elito interesais, nes piliečiai į tokią politiką reaguoja emigracija, tai yra, "balsuoja kojomis". Mano požiūriu, tai yra pats periferinis Baltijos valstybių vystymasis, kai nacionaliniai elitai privatizuoja valstybę, derasi su išorės žaidėjais, siekdami užtikrinti asmeninius interesus. Tai neturi nieko bendra su šalies plėtra. Tiesiog pasikartojančios strategijos, prasidėjusios dar nuo perestroikos", — pareiškė jis.

Anksčiau Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Amerikos kariuomenės dislokavimą savo šalyje ir Baltijos regione pavadino "stipriu Rusijos atgrasymo veiksniu". Lietuvos vadovas mano, kad be šios paramos nepavyktų efektyviai kovoti su "Rusijos grėsme".

Prezidentas pridūrė, kad neįsivaizduoja efektyvaus atgrasymo "be JAV dalyvavimo".

Tegai:
Lietuva, Gitanas Nausėda, "Rusijos grėsmė"
Dar šia tema
Kokiu tikslu Latvijos valdžia verčia šalį dideliu NATO poligonu?
Vakarų europiečių pasitikėjimas NATO smarkiai sumažėjo
JAV žiniasklaida papasakojo, kaip Vokietija "trukdo" NATO ginti Baltijos šalis