Kyšis, archyvinė nuotrauka

Kyšį pasiūliusiam zoologijos sodo darbuotojui teks sumokėti 9 000 eurų baudą

(atnaujinta 16:55 2020.02.17)
Teismas vyrą pripažino kaltu dėl papirkimo ir iš pradžių skyrė jam 13 500 eurų baudą, tačiau kaltinamajam pripažinus savo kaltę, teismas baudą sumažino

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuvos zoologijos sodo darbuotojas pripažintas kaltu dėl bandymo papirkti aplinkos ministro patarėją. Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą, Lietuvos zoologijos sodo darbuotoją pripažino kaltu dėl papirkimo ir skyrė jam 13 500 eurų baudą, skelbia Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) spaudos tarnyba.

Tačiau kaltinamasis pripažino savo kaltę ir teismas baudžiamuoju įsakymu baudą sumažino trečdaliu iki 9 000 eurų.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo papirkimo buvo pradėtas STT gavus aplinkos ministro patarėjos pranešimą. Tyrimo duomenimis, Zoologijos sodo darbuotojas P. B., kurio pareigos prilyginamos valstybės tarnautojui, per kelis kartus pasiūlė 8 000 eurų vertės kyšį aplinkos ministro patarėjai ir dalį kyšio davė. Neteisėtu atlygiu buvo siekiama patarėjos palankumo rengiant Zoologijos sodo pašarų pirkimo, nurašymo ir inventorizacijos dokumentų patikrinimo išvadą.

P. B. taip pat siekė papirkti aplinkos ministro patarėją už pageidaujamą jos neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, kad ji, kaip Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atstovė, sudarytų sąlygas vienai statybos įmonei tęsti darbus Lietuvos zoologijos sode ir apie galimus statybos darbų pažeidimus neperduotų informacijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

Kaltinamasis sutiko sumokėti teismo jam skirtą baudą.

Tegai:
kyšininkavimas, kyšis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), zoologijos sodas
Dar šia tema
Rusijos pilietis prisidarė rimtų nemalonumų dėl vos kelių pakelių cigarečių
Lietuva pagerino rodiklius pasauliniame kovos su korupcija reitinge
Koronaviruso testas

LMSU profesorius: tikėtina, kad bus matomas nuosaikus COVID-19 atvejų augimas

(atnaujinta 11:33 2020.08.09)
Jo teigimu, koronaviruso atvejų nesumažėjo ir nebuvo žymaus šuolio, kokį buvo galima pamatyti kovo pabaigoje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Liepos 30 dieną LMSU profesorius Mindaugas Stankūnas rašė, apie COVID-19 situaciją Lietuvoje ir galimus artimos perspektyvos scenarijus teigdamas, kad atvejai aktyviai mažės. Apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

"Labiausiai tikėtina, kad artimiausiu metu mes matysime nuosaikų COVID-19 atvejų augimą. Galime spėti, kad sekančios savaitės pabaigoje (jei išliks dabartinės tendencijos ir nebus naujų protrūkių bei būsime išlaikę "Jūros šventės" egzaminą) mes galime turėti +/- 420 aktyvių COVID-19 atvejų. Jei mano spėjimai pasitvirtintų, sakyčiau, kad įvertinus visas aplinkybes, tai būtų neblogas rezultatas Lietuvai", —  teigė jis.

Profesorius teigė, kad jo spėjimai pasitvirtino tik iš dalies. Jo teigimu, atvejų nesumažėjo ir nebuvo žymaus šuolio, kokį buvo galima pamatyti kovo pabaigoje. Tuo pačių jis pažymėjo, kad šios dienos duomenimis, Lietuvoje COVID-19 serga 469 asmenys, o tai daugiau nei buvo spėta (apie 420 atvejų).

"Dar prieš tris savaites pradėjau kalbėti apie Lietuvoje besiformuojantį "antrąjį pikiuką", kuris atrodo nusprendė užaugti ir gana greitai. Nuo praeitos savaitės pabaigos stebime gerokai intensyvesnį atvejų augimą, kur atrodo lyg virusas būtų "įjungęs aukštesnę pavarą".

Jo teigimu, šalyje beveik pasiektas didžiausias koronaviruso atvejų skaičius ir priminė, kad pirmąjį piką su 1048 atvejais Lietuva buvo pasiekusi 2020 balandžio 20 dieną ir pridūrė, jog paskutinis panašus vienos dienos atvejų skaičius (35 atvejai) buvo nustatyti 10 dieną.

Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms — 2231, Sergančių žmonių skaičius — 469.

2885 žmonių yra izoliacijoje. Nuo birželio 1 dienos nustatyta 123 įvežtinių atvejų.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mokslininkai sužinojo apie galingą imuninį atsaką į koronavirusą
Profesorius pareiškė, kad Lietuvą jau pasiekė antrasis COVID-19 pikas
Koronaviruso testai

Šalyje per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis

(atnaujinta 12:37 2020.08.09)
Pranešime teigiama, kad beveik visi užsikrėtę asmenys jaučia simptomus. Besimtome ligos forma serga tik 3 iš šią dieną patvirtintų asmenų

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Per vakar parą šalyje patvirtintas 21 koronaviruso infekcijos atvejis, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Bendras patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius respublikoje nuo pandemijos pradžios yra 2252 žmonės, šiuo metu 489 serga ir 1670 pasveiko.

Mirčių skaičius išliko toks pats — 81 žmogus.

Pažymima, kad 14 registruoti Kauno apskrityje, 5 — Vilniaus, 2 — Utenos. Trys iš šių atvejų yra įvežtiniai — asmenys grįžo iš Prancūzijos, Baltarusijos, Anglijos, likusieji susirgo po kontakto su užsikrėtusiais.

Pranešime teigiama, kad beveik visi užsikrėtę asmenys jaučia simptomus. Besimtome ligos forma serga tik 3 iš šią dieną patvirtintų asmenų. 10 praėjusią parą patvirtintų atvejų siejami su jau tiriamais židiniais. Penkių susirgusių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Pažymima, kad nemaža dalis asmenų virusu užsikrėtė nuo sergančių artimųjų arba kolegų, kai kurie jų — lankydamiesi viešuose renginiuose.  

Du iš Kaune patvirtintų atvejų yra susiję su ekskursija "Išlaužas Tauragė", su kuria iš viso jau siejama 13 atvejų.

Pabrėžiama, kad vienas asmuo yra įmonės "Kauno autobusai" susirgusio darbuotojo šeimos narys, dar vienas atvejis, registruotas Kaune, susijęs su stalo teniso turnyru (tai jau trečiasis su šiuo objektu susijęs atvejis). Vienas užsikrėtęs asmuo teigė, kad lankėsi cirko pasirodyme Kaune. COVID-19 patvirtintas ir dviem Kauno filharmonijos choristams, kurie buvo izoliacijoje. Vienas asmuo susirgo grįžęs iš Prancūzijos.

"Iš penkių Vilniaus apskrityje nustatytų atvejų trys yra siejami su jau žinomais židiniais — virusas nustatytas dar dviem Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojams.

Šiuo metu aktyviai atliekamas visų darbuotojų ištyrimas. Vienam asmeniui liga nustatyta grįžus iš Baltarusijos, vieno asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios", — teigiama pranešime.

Pranešime rašoma, kad vienas iš dviejų Utenoje nustatytų atvejų — įvežtinis (asmuo grįžo iš Anglijos), kitas atvejis siejamas su jau registruotu protrūkiu.

Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Turkija, Lenkija, Kipras: Lietuva atnaujino COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
Ekologas įvertino Geitso žodžius apie "nelaimę, blogesnę nei koronaviruso pandemija"