Automobilis tuščioje Šanchajaus gatvėje

URM: į Kiniją vykstantiems lietuviams gali būti taikomas karantinas

(atnaujinta 09:40 2020.02.18)
Nuo vasario 14 dienos Kinijos valdžia ėmėsi šių priemonių užsieniečių ir iš kitų provincijų atvykusių gyventojų atžvilgiu, siekdama užkirsti kelią koronaviruso plitimui

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiniją, Pekine ir daugelyje šalies provincijų gali būti taikomas 14 dienų karantinas, perspėjo Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).

Kinijos valdžia ėmėsi šių priemonių nuo vasario 14 dienos siekdama užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija taip pat rekomenduoja laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją dėl spartaus koronaviruso plitimo. Prieš vykdami į Pekiną asmenys privalo iš anksto informuoti apie savo kelionės planus darbovietes ir valdžios institucijas, esančias Pekine ir jo priemiesčiuose.

Be to, Kinijos sostinėje ir jos priemiesčiuose ribojamas asmenų laisvas judėjimas mieste, viešose įstaigose sustiprinta kūno temperatūros patikra. Daugelyje miestų stabdomas viešasis transportas, įstaigų darbas, sutrikęs tarpmiestinis susisiekimas.

Esantiems šalyje rekomenduojama stebėti situaciją ir, padėčiai blogėjant, nelikti šalyje. Dėl griežtų Kinijos valdžios priemonių apriboti viruso plitimą gali kilti sunkumų išvykstant iš šalies. Žmonės, turintys ligos ar karščiavimo požymių, gali būti sulaikomi oro uostuose karantinui.

Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

Tegai:
koronavirusas, Užsienio reikalų ministerija, Lietuva, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (659)
Dar šia tema
Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukė gastroles Kinijoje dėl koronaviruso
Koronavirusas pakirto OPEC: Rusija skiriasi su karteliu
Europos Komisija papasakojo apie koronaviruso situaciją ES