Laboratorija, archyvinė nuotrauka

SAM: Kinijos grįžęs lietuvis koronavirusu neserga

(atnaujinta 12:46 2020.02.18)
Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikto tyrimo atsakymas parodė, kad į Kauno klinikinę ligoninę atvežtas vyras neserga nauja liga

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Pirmadienį į Kauno klinikinę ligoninę atvykęs Kinijoje lankęsis vyras, kuriam buvo pakilusi temperatūra, koronavirusu neserga, antradienį praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Vasario 17 dieną iš Alytaus į Kauno klinikinę ligoninę greitosios pagalbos automobiliu atvežtas karščiuojantis asmuo, neseniai lankęsis Kinijoje. Pažymėta, kad kitų klinikinių požymių, leidžiančių įtarti koronaviruso atvejį, nebuvo.

SAM žiniomis, asmuo dar oro uoste buvo informuotas apie atsargumo priemones, jo būklė buvo nuolat stebima. Sukarščiavus asmuo kreipėsi bendruoju pagalbos telefonu ir buvo pristatytas į gydymo įstaigą, kur izoliuotas ir tiriama sveikatos būklė.

Vasario 18 dieną gautas Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikto tyrimo dėl koronaviruso atsakymas, kuris rodo, kad į ligoninę vasario iš Alytaus atvežtas asmuo koronavirusu neserga.

"Tai reiškia, kad užsikrėtusiųjų naujuoju virusu šalyje nėra", — tikina ministerija.

Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

Naujausiais duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje viršijo 72,4 tūkst. žmonių, 1868 mirė, daugiau nei 12 tūkst. pasveiko. Iš viso pasaulyje užsikrėtė 43,3 tūkst. žmonių, mirė 1874.

Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, Sveikatos apsaugos ministerija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (972)
Dar šia tema
Europos Komisija papasakojo apie koronaviruso situaciją ES
Koronavirusas pakirto OPEC: Rusija skiriasi su karteliu
Užsikrėtę daugiau kaip 72 000 žmonių: koronavirusas Kinijoje nemažina tempų