Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vis arčiau "pensininkų šalies": Lietuvos gyventojų vėl sumažėjo

(atnaujinta 13:28 2020.02.19)
Palyginti su sausio mėnesiu, nuolatinių Lietuvos gyventojų skaičius antrojo metų mėnesio pradžioje sumažėjo beveik tūkstančiu žmonių

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Vasario pradžioje Lietuvoje gyveno 2,793 mln. žmonių. Apie tai pranešė Statistikos departamentas.

Palyginti su sausio mėnesiu, šalies gyventojų skaičius sumažėjo 979 žmonėmis.

2020 metų pradžioje Lietuvos miestuose gyveno 1,882 mln. piliečių, kaimo vietovėse — 912,3 tūkst. Moterys sudarė 53,3 proc. visų gyventojų.

Praėjusiais metais iš Lietuvos išvyko 32,2 tūkst. žmonių. Kai kurie ekspertai mano, kad piliečiai išvyksta iš respublikos ieškodami geresnio gyvenimo kitose ES šalyse. Lietuvos vyriausybės vykdomos struktūrinės reformos taip pat gali paskatinti gyventojus emigruoti.

Pasak eksperto Aleksejaus Iljaševičiaus, ilgainiui net ukrainiečiai negalės pakeisti Lietuvos demografinės padėties.

Anksčiau "Luminor Lietuva" ekonomistas Žygimantas Mauricas pareiškė, kad jei ne emigracija, tai senatvės pensijos Lietuvoje galėtų būti apie 20 procentų didesnės. Jis pažymėjo, kad narystės ES metu šalis neteko 11,6 proc. savo gyventojų dėl piliečių išvykimo į užsienį.

Anot eksperto, laikui bėgant ES periferinės šalys, tokios kaip Lietuva, gali tapti skurdžiais ir nekonkurencingais "senelių namais".

Temos:
Emigracija Lietuvoje: priežastys, padariniai ir skaičiai (16)
Dar šia tema
Analitikas paneigė JT prognozes dėl Lietuvos gyventojų skaičiaus 2050 metais
Lietuvoje visus metus buvo registruota teigiama migracija
Politologas: Lietuvos elitas daro verslą iš "Rusijos grėsmės"