Londonas

Londonas pakeis reikalavimus užsieniečiams, norintiems dirbti Britanijoje

(atnaujinta 17:42 2020.02.19)
Pažymima, kad 70 procentų dabartinės darbo jėgos iš ES Britanijoje neatitinka reikalavimų, kurie bus keliami kvalifikuotiems specialistams, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po "Brexit"

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po "Brexit" Didžioji Britanija beveik nepaliks galimybių dirbti šalyje žemos kvalifikacijos užsieniečiams, o kvalifikuotiems įves papildomas sąlygas vizai gauti: darbo pasiūlymo buvimą ir anglų kalbos žinias, praneša RIA Novosti su nuoroda į Britanijos vidaus reikalų ministerijos pranešimą.

Trečiadienį VRM paskelbė savo planus sukurti naują balais grindžiamą imigracijos sistemą. Šie planai iš esmės sutampa su tuo, ką valdžios atstovai jau sakė anksčiau. Pereinamasis laikotarpis po "Brexit" baigsis šių metų pabaigoje.

"Naujoji sistema, kuri įsigalios 2021 metų sausio 1 dieną, panaikins judėjimo laisvę, gražins sienų kontrolę ir atkurs visuomenės pasitikėjimą. Sistemoje tam tikri įgūdžiai, kvalifikacija, atlyginimai ir profesijos gaus balus, ir vizos bus išduodamos tik tiems, kas surinks pakankamą balų skaičių", — teigiama VRM pranešime.

"Balų sistema sukurta siekiant pritraukti į Britaniją reikalingus talentus. Kvalifikuoti darbuotojai, kad gautų teisę dirbti šalyje, turės atitikti keletą kriterijų, turėti tam tikrus įgūdžius ir galėti kalbėti angliškai. Visi kandidatai turės turėti darbo siūlymą ir, vadovaujantis Migracijos patariamosios tarybos rekomendacijomis, minimalus darbo užmokesčio lygis bus nustatytas 25,6 tūkstančio svarų lygyje", — teigiama pranešime.

Anksčiau minimalus užsieniečio metinis atlyginimas, reikalingas norint gauti darbo vizą, buvo 30 tūkstančių svarų.

Naujoji sistema nesuteikia galimybių žemos kvalifikacijos specialistams.

"Remiantis skaičiavimais, 70 procentų dabartinės darbo jėgos iš ES neatitinka reikalavimų, kurie bus keliami kvalifikuotiems specialistams, tai padės ateityje sumažinti bendrą skaičių", — pažymi VRM.

Tuo pat metu vyriausybė atsisako ankstesnio tikslo — sumažinti grynąjį migrantų antplūdį iki 100 tūkstančių per metus. Naujoji sistema, vyriausybės sumanymu, skirta suvienodinti migrantų iš ES šalių teises su visais kitais užsieniečiais.

Britanijos vėliava
© Sputnik / Алекс Макнотон

Vidaus reikalų ministerija pabrėžia, kad kalbama tik apie darbo apribojimus šalyje.

"ES ir šalių, kurioms nereikia vizos, piliečiai galės apsilankyti Britanijoje be vizos per laikotarpį iki 6 mėnesių", — pažymima pranešime.

Tuo tarpu vyriausybės pasiūlymai kelia didelį nerimą verslo bendruomenei. Jų nuomone, nauji apribojimai gali neigiamai paveikti daugelį pramonės šakų — pradedant žemės ūkiu ir statyba, baigiant paslaugų sektoriumi, viešbučių verslu ir sunkiąja pramone, kurios remiasi žemos kvalifikacijos darbo jėga. Kelia aliarmą ir Nacionalinė sveikatos tarnyba, nepaisant to, kad valdžia medikams žada operatyviai išduoti vizas. Gydytojai baiminasi, kad trūks jaunesniojo personalo.

Tegai:
Brexit, darbo migrantai, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)
Dar šia tema
Ekspertas: po "Brexit" ES paskirstys finansus ne Baltijos šalių naudai
Lenkijos užgrobimas ar Stalino gelbėjimo ratas: kas laukia Lietuvos po "Brexit"
Ekspertė įvertino JK ir ES santykių perspektyvas po "Brexit"
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Sunkvežimiai

Kaliningrado valdžia dėl sunkvežimių eilių pasienyje kreipėsi į RF ambasadą Lietuvoje

(atnaujinta 23:14 2021.03.03)
Agentūroje pabrėžta apie nepastovų pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Kaliningrado valdžia kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje su prašymu prisidėti sprendžiant problemas, susijusias su sunkvežimių eilėmis prie Lietuvos ir Rusijos sienos, pranešė Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnyba su nuoroda į Tarptautinių ir tarpregioninių ryšių agentūros vadovę Alą Ivanovą.

Agentūros duomenimis, nuo vasario 26 dienos gaunami pranešamai apie dideles sunkvežimių eiles, kurios kaupėsi prie įvažiavimo į Kaliningrado sritį Černyševskojės automobilių patikros punkte.

"Vyriausybė kreipėsi į Rusijos ambasadą Vilniuje tam, kad mūsų kolegos įsitrauktų į jų sprendimą neetatinių situacijų atveju. Verta priminti, kad šią situaciją iš dalies lėmė tai, kad Lietuva vis dar atideda eismą Dubkų pasienio punkte", — sakė Ivanova.

Anot jos, atidarius šį punktą, transporto srautai galėtų būti perorientuoti ir sumažėtų eilės, pagreitėtų krovinių pristatymas. Rusijos pusėje automobilių patikros punktas yra paruoštas naudoti, dabar tikimasi, kad visi statybos darbai bus baigti Lietuvos pusėje.

Ivanova pažymėjo, kad, atsižvelgdama į situaciją Černyševskojės pasienio punkte, Kaliningrado valdžia organizavo operatyvinę sąveiką su muitine ir FSB pasienio tarnyba Rusijos pusėje. Agentūra pabrėžė nepastovų pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Kaliningrado srities muitinės duomenimis, vasario 25–kovo 3 dienomis per regiono muitinės postus tiek Rusijos–Lietuvos, tiek Rusijos–Lenkijos pasienio ruožuose, į sritį pateko 2,4 tūkst. sunkvežimių, išvyko beveik 2,6 tūkst.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Kaliningrado sritis