Lietuvos bankas

Mokėjimo įstaiga "Contabilita" turi grąžinti klientams pinigus

(atnaujinta 13:14 2020.03.03)
Lietuvos bankas bendrovei "Contabilita" panaikino licenciją už tai, kad ji teikė paslaugas, kurioms neturėjo leidimo

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Lietuvos bankas už šiurkščius ir sisteminius įstatymų pažeidimus panaikino mokėjimo įstaigos UAB "Contabilita" licenciją, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

Įstaiga nebegali teikti mokėjimo paslaugų ir privalo grąžinti klientams pinigus.  

Lietuvos bankas 2015 metų gruodžio viduryje UAB "Contabilita" suteikė mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją, leidusią jai Lietuvoje teikti pinigų perlaidos paslaugas. 2019 metų rudenį, kilus įtarimams, kad įstaiga siūlo paslaugas, galimai neatitinkančias turimos licencijos, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba kreipėsi į ją prašydama pateikti detalią informaciją apie vykdomą veiklą.

Paaiškėjo, kad bendrovė nuo 2018 metų rugsėjo klientams atidarydavo mokėjimo sąskaitas, į kurias priimdavo lėšas be konkretaus mokėjimo nurodymo ir šios lėšos sąskaitose buvo laikomos neribotą laiką. Tokių paslaugų teikti įstaiga neturėjo teisės. Bendrovė taip pat klaidino klientus viešai nurodydama, kad yra elektroninių pinigų įstaiga, nors turėjo tik mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją.

Be to, turėdama leidimą paslaugas teikti tik Lietuvoje, bendrovė teikė jas ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.  Taip bendrovė pažeidė Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų bei Mokėjimo įstaigų įstatymus.

Įvertinęs visas aplinkybes, Lietuvos bankas panaikino UAB "Contabilita" mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją. Tai reiškia, kad bendrovė nebeturi teisės teikti mokėjimo paslaugų, išskyrus atvejus, kai būtina atsiskaityti su esamais klientais. Ji privalo pašalinti klaidinančią informaciją apie tai, kad yra elektroninių pinigų įstaiga, viešai ir plačiai informuoti klientus apie panaikintą licenciją ir paskelbti, kaip grąžins lėšas klientams.

Tegai:
mokėjimo paslaugos, Lietuvos bankas, Lietuva
Dar šia tema
FT papasakojo apie "riziką Lietuvos saugumui" dėl fintech įmonių
Generalinė prokuratūra baigė Ūkio banko bylos tyrimą
LB prognozuoja šalies ekonomikos augimo sulėtėjimą
Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje užregistruotas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius nuo pat pandemijos pradžios

(atnaujinta 10:55 2020.09.24)
Didžiausi infekcijos židiniai yra Šiauliai, Radviliškis ir Raseiniai. Daugiau nei 17 tūkstančių žmonių yra izoliuoti

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Lietuvoje per dieną buvo užfiksuoti 138 koronavirusinės infekcijos atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ketvirtadienio rytą iš viso per visą laiką buvo nustatyta 4070 COVID-19 atvejų, pasveiko 2253 žmonės, mirė 89. Tebeserga 1709 žmonės.

Pranešama, kad aptiktų atvejų skaičius per parą tapo rekordinis nuo pat pandemijos pradžios.

"Jau dabar galiu pasakyti, kad per vakar dieną užfiksuotas didžiausias atvejų, nustatytų per parą, skaičius nuo pat pandemijos pradžios", — savo Facebook rašo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Be to, tiek dėl ligos, tiek dėl grįžimo iš koronaviruso paveiktų šalių yra izoliuoti 17 839 piliečiai.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 255 įvežtiniai infekcijos atvejai.

Per dieną buvo atlikta 6613 COVID-19 testų, o per visą laiką buvo paimta 744 174 ėminių.

Didžiausi infekcijos židiniai yra Šiauliai, Radviliškis ir Raseiniai. Šią savaitę 11 savivaldybių vyksta intensyvūs tyrimai. Be jau įvardytų, tai Vilniaus, Švenčionių, Tauragės, Jurbarko, Rokiškio, Mažeikių rajonai.

Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
© Sputnik /
Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kūdikis

Klaipėdoje bute rastas mirusio kūdikio kūnas

(atnaujinta 10:12 2020.09.24)
Policijos duomenimis, kūdikis gimė šiais metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas jo mirties priežasčiai nustatyti

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Klaipėdoje bute rastas mirusio kūdikio kūnas be išorinių smurto požymių. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį, rugsėjo 23 dieną, apie 19:22.

Patikslinama, kad vaikas gimė 2020 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Anksčiau buvo pranešta, kad Klaipėdoje nepilnametis iškrito pro kambario langą ir susižalojo. Incidentas įvyko antradienį. Nukentėjęs 2013 metais gimęs vaikas dėl galvos sumušimo buvo paguldytas į ligoninę.

Tegai:
kūdikis, Klaipėda, Lietuva
Dar šia tema
Į reanimaciją dėl nudegimų paguldytas kava apiplikytas kūdikis
Panevėžyje rastas paliktas naujagimis
Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas
Tyrimai laboratorijoje, archyvinį nuotrauka

Rusijoje atrastas revoliucinis natūralus antibiotikas

(atnaujinta 11:26 2020.09.24)
Atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Rusijos rado universalų natūralų antibiotiką, kuris įveikia patogenų atsparumą vaistams. Tyrimo tekstas buvo paskelbtas žurnale "Applied Biochemistry and Microbiology".

Autoriai teigia, kad atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai.
Anot universiteto mokslininkų, viena iš farmakologijos užduočių yra rasti natūralių antibiotikų, kurie galėtų kovoti su mikroorganizmais, pasižyminčiais daugeliui vaistų atspariu (MDR) arba absoliučiu (labai atspariam vaistams, XDR) atsparumu antibiotikams.

Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai pirmieji pasaulyje pademonstravo unikalų peptido emericilipsino A, išskirto iš alkalofilinio micelinio grybo Emericellopsis alkalina, gebėjimą. Ekspertų teigimu, ši medžiaga slopina bakterijų gebėjimą formuoti bioplėveles, todėl išnyksta šių ligų sukėlėjų atsparumas antibiotikams.

Kaip paaiškino veikalo autoriai, pagrindinis tiriamos medžiagos terapinis bruožas yra poveikio universalumas. Ne tik MDR ir XDR bakterijų formos, bet ir praktiškai bet kokie patogeniški eukariotai, pavyzdžiui, miceliniai grybai ir mielės, yra neapsaugoti nuo emericilipsino A.

"Emericilipsinas A veikia eukariotus ir prokariotus per skirtingus molekulinius mechanizmus. Eukariotai — grybai ir navikų ląstelės — žūsta dėl to, kad peptidas sunaikina jų ląstelių membraną, o prokariotų virulentiškumas slopinamas, užkertant kelią biofilmų susidarymui",— sakė Tiumenės valstybinio universiteto antimikrobinio atsparumo laboratorijos X -BIO vyresnysis tyrėjas Jevgenijus Rogožinas.

Kaip pastebėjo mokslininkai, tarp patologijų, kuriomis emericilipsinas A leis kovoti, yra navikai, taip pat visų rūšių bakterinės ir grybelinės infekcijos.

Emericilipsinas A, pasak Tiumenės valstybinio universiteto specialistų, yra perspektyvus ir kaip nepriklausomas terapinis agentas, ir kaip kompleksinių preparatų elementas. Terapija gali būti atliekama injekcijomis arba lokaliai — tiesiogiai gydant paveiktą audinį.

Tyrimas buvo atliktas glaudžiai bendradarbiaujant su kolegomis iš  V.I. G.F. Gauze tyrimų instituto, Centrinio "Rospotrebnadzor" epidemiologijos tyrimų instituto ir RAS M.M. Šemiakino ir J.A. Ovčinnikovo Bioorganinės chemijos instituto.

Ateityje mokslininkų komanda ketina pereiti nuo darbo su ląstelių modeliais prie laboratorinio vaisto tyrimo.

Tegai:
Rusija, antibiotikai
Dar šia tema
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino trečiąjį vaistą nuo koronaviruso
Įvardyti trys paprasti būdai, kaip padidinti kraujospūdį be vaistų
Keičia sąmonę. Aptiktas populiariausių vaistų pavojus