Uhano ligoninė

Naujas koronavirusas gali tapti lėtine liga, mano ekspertas

(atnaujinta 13:12 2020.02.21)
Naujo tipo koronavirusas gali įgyti lėtinę ligos formą ir egzistuoti kaip epidemiologinis gripas dėl didelio užkrečiamumo ir tokio stipraus patogeniškumo

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Naujo tipo koronavirusas COVID-2019, paplitęs Kinijoje, laikui bėgant gali įgyti lėtinę ligos formą ir egzistuoti kaip epidemiologinis gripas, mano Kinijos inžinerijos mokslų akademijos viceprezidentas, sunkių kvėpavimo takų ligų ekspertas Vanas Čenis.

"Dėl to, kad SARS užkrečiamumas ir pobūdis buvo labai stiprūs, šis virusas turi tokią savybę (staiga atsirasti ir netikėtai išnykti — Sputnik). Tokio didelio užkrečiamumo ir tokio stipraus patogeniškumo virusas negali lengvai egzistuoti ir toliau būti perduodamas tarp žmonių. Jei virusas užmuša organizmą, kuriame jis gyvena, jo paties nebėra. O jei kalbėtume apie tokį virusą, kaip naujo tipo koronavirusas, jis gali įgyti lėtinę formą ir ilgą laiką egzistuoti kaip epidemiologinis gripas", — pasakė Vanas Čenis Kinijos Centrinės televizijos eteryje.

Jis pabrėžė, kad tokia tikimybė yra absoliučiai reali ir visi turėtų būti pasirengę šiai ligai.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

Ekspertas papasakojo apie koronaviruso priklausomybę nuo orų >>

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 75,4 tūkst. žmonių, daugiau nei du tūkstančiai žmonių mirė, daugiau nei 18 tūkstančių žmonių pasveiko. Už Kinijos ribų 25 šalyse nustatyta daugiau nei 800 COVID-2019 užkrėtimo atvejų, iš kurių trys baigėsi mirtini.

Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

Virusas perduodamas ore esančiais lašeliais iš vieno ar dviejų metrų atstumo, liečiant — nešvariomis rankomis liečiant akis, taip pat per aerozolį uždaroje erdvėje didelės aerozolio koncentracijos sąlygomis.

Pagrindiniai ligos simptomai yra sausas kosulys, dusulys iki kvėpavimo nepakankamumo, karščiavimas, silpnumas. Tačiau kai kuriais atvejais liga praeina be plaučių uždegimo, ją lydi tik retas sausas kosulys ir neaukšta temperatūra, tačiau net ir turėdamas lengvus simptomus, sergantysis gali užkrėsti kitus.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
liga, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Koronaviruso epicentras: Kinijos miestas, nuo kurio viskas prasidėjo
Žiniasklaida pranešė, kad dėl koronaviruso Kinijoje sumažėjo išmetamo CO2 kiekis
Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukė gastroles Kinijoje dėl koronaviruso
Kuveito tinklaraštininkė prašo 3,2 mlrd dolerių už koronaviruso gydymo metodą
Kinija atskleidė, kada bus bandomos vakcinos nuo koronaviruso
Uhano gydytojai parodė veidus po kaukių nešiojimo — šokiruojančios nuotraukos
Šuniukas su šaliku

Šalčių metu VMVT sulaukė daug pranešimų apie pasimetusius gyvūnus

(atnaujinta 08:22 2021.01.22)
Pabrėžiama, kad dažniausiai apie įtariamus pažeidimus buvo pranešta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Marijampolės

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pastarąją savaitę atšalus orams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukė per 30 pranešimų apie šaltyje pastebėtus besiganančius ūkinius gyvūnus ir lauke paliktus augintinius, praneša VMVT spaudos tarnyba.

Pabrėžiama, kad dažniausiai apie įtariamus pažeidimus buvo pranešta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Marijampolės.

Pinigai
© AP Photo / Erwin Wodicka/Fundsback German Pension Contribution Service uG

Nedarbo dienomis VMVT sulaukė bent 10 pranešimų apie galimus gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus. Tuo pačiu, 80 proc. skambučių ir pranešimų buvo gauta dėl lauke pastebėtų žvarbiomis sąlygomis laikytų augintinių, pririštų kiemo šunų, dėl galimai nepakankamo gyvūnų šėrimo, girdymo ir pan.

Pažymmima, kad VMVT inspektoriai vyko į vietą tikrinti gautos informacijos, tačiau pranešimai dėl netinkamomis sąlygomis laikytų gyvūnų pasitvirtino tik 4 atvejais — jų laikytojams duoti privalomi nurodymai tinkamai pasirūpinti gyvūnais, o nustačius, kad situacija nesikeičia — bus taikomos administracinės nuobaudos bei sankcijos.

VMVT pabrėžia, kad gyvūno atsparumas žemoms temperatūroms skiriasi priklausomai nuo jo veislės, todėl vieni gyvūnai žiemą išgyveną lengviau už kitus. Būtent todėl primenama, kad lauke laikomi gyvūnai turi būti tinkamai aprūpinti šiluma, pašaru ir apsauga nuo sniego.

Tegai:
ūkiniai gyvūnai, gyvūnai, žiema, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)
Dar šia tema
Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą
Nurodytos keturios mitybos taisyklės ilgesniam gyvenimui
šuo

Kauno rajone šuo apkandžiojo vaiką

Dėl patirtų sužalojimų vaikas paguldytas į ligoninę, policija tikslina aplinkybes, pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Ketvirtadienio dieną Garliavoje šuo apkandžiojo vaiką, praneša Policijos departamentas. 

Incidentas įvyko apie 15 val. Dėl patirtų sužalojimų 2013 metų gimęs vaikas paguldytas į ligoninę.

Policijos pareigūnai tikslina aplinkybės. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 139 str. 1 d. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo).

Tegai:
šuo, Kauno rajonas
Dar šia tema
Vilniuje vyras iš degalinės kasos pavogė 50 eurų
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video
Meedicinos darbuotojai

Lenkija pradėjo išduoti medicinines licencijas baltarusiams pagal supaprastintą schemą

(atnaujinta 08:36 2021.01.22)
Rudens pabaigoje Lenkija užregistravo susirgusiųjų antirekordus. Dabar padėtis šiek tiek stabilizavosi

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkijos sveikatos ministras Adamas Nedelskis suteikė gydytojų licencijas penkiems pirmiesiems specialistams iš Baltarusijos ir Ukrainos gauti leidimą dirbti pagal supaprastintą schemą.

Anksčiau Lenkijos įstatymuose buvo įvesti keli apribojimai, kad būtų lengviau įdarbinti užsienio gydytojus.

"Šiandien džiaugiuosi, kad galiu išduoti leidimus dirbti pagal profesiją žmonėms, kurie iš esmės daugelį metų dirba Lenkijos sveikatos apsaugos sistemoje ir dėl įvairių biurokratinių kliūčių, deja, negalėjo atlikti profesijos, kurią įgijo gimtosiose šalyse — pirmiausia kalbu apie Baltarusiją ir Ukrainą", — cituoja RIA Novosti Nedelskį.

Jis patikslino, kad anksčiau gydytojas iš Rytų Europos turėjo patvirtinti diplomą, įgyti antrosios pakopos studijų patirties, išlaikyti profesijos ir lenkų kalbos egzaminą dirbti Lenkijoje. "Dėl tokių reikalavimų daugelį metų užsienyje dirbę žmonės negalėjo dirbti pagal savo specialybę", — sakė jis.

Ministras patikslino, kad supaprastintą licenciją gavę gydytojai pagal specialybę galės dirbti penkerius metus, per kuriuos jie turės išlaikyti būtinus egzaminus.

Koronaviruso infekcijos plitimas Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis stabilizavosi. Lapkričio 7 dieną Lenkijoje buvo užregistruotas atvejų skaičiaus antirekordas, kai tapo žinoma apie 27 875 naujas infekcijas per dieną. Po to dažnio kreivė sumažėjo.

Per pastarąsias savaites paros atvejų padaugėjimas neviršijo 15 tūkstančių, o per paskutines 12 dienų per 24 valandas jis svyravo nuo trijų iki dešimties tūkstančių naujų infekcijų. Iš viso nuo kovo 4 dienos, kai respublikoje buvo nustatytas pirmasis koronaviruso infekcijos atvejis, juo buvo užsikrėtę 1 457 755 žmonės, 34 561 mirė, 1 215 732 pasveiko.

Tegai:
koronavirusas, Lenkija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl paskiepytų "SPA Vilnius" darbuotojų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"