Dalia Grybauskaitė

Grybauskaitė įvardijo savo pagrindinį tikslą prezidentavimo metais

(atnaujinta 20:20 2020.02.24)
Pristatydama dvi knygas — "Nustokime krūpčioti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė" bei "Prezidentė. Tekstai ir kontekstai" buvusi šalies vadovė prisiminė svarbius momentus, susitikimus su kitų valstybių vadovais, priimtus sprendimus ir tikslus

VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė 21-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje dalyvavo pristatant knygas, bendravo su skaitytojais ir dalijo autografus, rašoma Prezidentūros pranešime.

Prezidentės Knygų mugėje laukė sausakimša didžioji LRT salė. Pristatydama dvi knygas — "Nustokime krūpčioti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė" bei "Prezidentė. Tekstai ir kontekstai" buvusi šalies vadovė prisiminė svarbius momentus iš abiejų kadencijų, susitikimus su kitų valstybių vadovais, priimtus sprendimus ir tikslus.

Pasak Grybauskaitės, vienas iš tikslų buvo siekis, kad pasaulis girdėtų Lietuvą. O kiekviena darbo diena buvo kūryba. 

Renginyje dalyvavo pirmosios knygos autorė, buvusi Prezidentės vyriausioji patarėja, spaudos tarnybos vadovė Daiva Ulbinaitė, pokalbį moderavo LRT žurnalistas Deividas Jursevičius.

Бывший президент Литвы Даля Грибаускайте, архивное фото
Бывший президент Литвы Даля Грибаускайте, архивное фото

Buvusi šalies vadovė aplankė knygas išleidusios leidyklos "Tyto alba" stendą, taip pat kitų leidyklų stendus.

Knygų mugės Muzikos salėje Prezidentė sveikinosi su daugeliu žinomų muzikos kūrėjų ir atlikėjų, palinkėjo sėkmės šių metų Eurovizijos nacionalinės atrankos nugalėtojui, grupės "The Roop" lyderiui Vaidotui Valiukevičiui.

Knygų mugė
© Sputnik / Андрей Богданов

Vilniaus knygų mugėje, didžiausiame Baltijos regiono literatūros renginyje, šiemet daug dėmesio skirta istorijai. Tarptautinėje mugėje dalyvauja devynios šalys, daugiau kaip 50 užsienio autorių, stendus įsirengė 380 leidyklų, įvairiose salėse su specialiomis jų programomis vyksta šimtai renginių, daugiau kaip 400 susitikimų su knygų autoriais. 

Kultūros renginiai Vilniuje vasarį
© Sputnik /
Kultūros renginiai Vilniuje vasarį
Tegai:
knygų mugė, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Grybauskaitė su Merkel aptarė ES dotacijų svarbą Lietuvai
"Cezario žmona" pensijoje: Grybauskaitės reputacijai kyla grėsmė
Ekspertas: skandalas aplink Grybauskaitę gali būti susijęs su Seimo rinkimais