Bagažas

Lietuvos URM pataria susilaikyti nuo kelionių į Italiją dėl koronaviruso protrūkio

(atnaujinta 16:08 2020.02.24)
Šiaurės Italijoje užfiksuotas koronaviruso protrūkis, todėl Lietuvos užsienio reikalų ministerija paskelbė rekomendacijas dėl kelionių į Italiją

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į šiaurės Italijoje užfiksuotą koronaviruso protrūkį, paragino sekti naujausius pranešimus apie viruso 2019-nCoV plitimą prieš nusprendžiant vykti į Italiją.

Koronaviruso tyrimai
© Sputnik / Илья Наймушин

Nuo 2020 metų vasario 20 dienos šiaurės Italijoje užfiksuotas koronaviruso protrūkis Lombardijos ir Veneto regionuose. Apie tai pranešė Lietuvos ambasada Italijoje savo Facebook paskyroje.

Pažymima, kad Italijos Vyriausybė ėmėsi griežtų priemonių apriboti viruso plitimą. Dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso laikinai draudžiama vykti į šias savivaldybes ir išvykti iš jų: Lombardijoje: Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; Venete: Vo’ Euganeo, Mira.

Vasario 24 dieną Lombardijos regiono prezidentas Attilio Fontana parengė potvarkį dėl apribojimų visoje Lombardijoje, kuris galios iki kito potvarkio paskelbimo.

Potvarkyje numatytos tokios priemonės kovai su koronavirusu:

  • 1) sustabdyti bet kokio pobūdžio renginius ar iniciatyvas, bet kokio pobūdžio susitikimus viešose ar privačiose vietose, įskaitant kultūrinio, rekreacinio, sportinio ir religinio pobūdžio renginius;
  • 2) nutraukti visų lygių švietimo ir ugdymo paslaugų teikimą, įskaitant kursų, išskyrus specializuotus sveikatos specialybių kursus, taip pat išskyrus nuotolinio mokymo veiklą;
  • 3) sustabdyti muziejų ir kitų kultūros institucijų viešąją veiklą.

Pabrėžiama, kad šiuo metu judėjimas Šengeno erdve nėra ribojamas, tad esantiems šalyje rekomenduojama stebėti situaciją.

Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Italijos Respublikos sveikatos ministerijos rekomendacijomis siūloma imtis šių saugumo priemonių:

  • dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba dezinfekuojančiu skysčiu;
  • vengti liesti akis, nosį, burną nenusiplovus rankų;
  • palaikyti bent 1 metro atstumą nuo kitų asmenų, ypač turinčių kvėpavimo takų infekcijų;
  • prisidengti burną ir nosį servetėle (ne ranka) kosint ir čiaudint;
  • pasijutus blogai likti namuose, išskyrus atvejus, kai reikalinga medikų pagalba, vengti kontakto su aplinkiniais, pablogėjus sveikatai, ypač pajutus kvėpavimo sutrikimus, rekomenduojama skambinti skubios pagalbos telefonu 112 arba 1500;
  • nevartoti antivirusinių vaistų ar antibiotikų, nebent būtų paskirta gydytojo;
  • nekeliauti sergant.

Atsižvelgiant į tai, kad situacija keičiasi labai sparčiai, sunku iš anksto nuspėti galimą viruso plitimo kryptį ir mastą, patartina sekti naujausius pranešimus apie viruso 2019-nCoV plitimą prieš nusprendžiant vykti į Italiją.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
kelionės, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuva, Italija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Naujas koronavirusas gali tapti lėtine liga, mano ekspertas
Žiniasklaida: Kinija užfiksavo pakartotinį užsikrėtimo koronavirusu atvejį
Italijoje užfiksuota antra mirtis nuo koronaviruso
Mokslininkai sužinojo, kaip koronavirusas pateko į Uhano rinką
Prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti Šri Lankos gyventojai

Išdavė signalizacija: prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti užsieniečiai

(atnaujinta 21:35 2021.04.12)
Trims jaunuoliams už pažeidimus gresia daugiau nei 900 eurų bauda ir deportavimas į gimtinę

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Šri Lankos gyventojai buvo aptikti puskilometrio atstumu nuo Baltarusijos valstybinės sienos, praneša Baltarusijos pasienio komiteto spaudos tarnyba.

Užsieniečius išdavė apsaugos signalizacija. Smurgainio pasieniečiai nedelsiant išvyko pagal aliarmą, o tarnybinis šuo buvo paleistas sekti pėdsakus. Netrukus Baltarusijos pasieniečiai sulaikė tris jaunuolius. Dokumentų tie neturėjo.

Vaikinai sugebėjo paaiškinti, kad jie yra Šri Lankos piliečiai ir ketina patekti į ES šalis ieškodami geresnio gyvenimo.

Vyksta tyrimas. Už bandymą neteisėtai kirsti sieną užsieniečiams bus skirta bauda iki 2900 Baltarusijos rublių (daugiau nei 900 eurų). Taip pat bus keliamas jų deportavimo į gimtinę klausimas.

Šis atvejis su Šri Lankos piliečiais nėra pirmas nuo mėnesio pradžios. Taigi balandžio 1 dieną netoli Baltarusijos ir Lietuvos pasienio kontrolės punkto "Benyakoniys" automobilyje buvo sulaikyti vyras ir trys merginos. Jie taip pat neturėjo oficialių dokumentų. Dabar svarstomas jų išsiuntimo klausimas.

O Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje balandžio pradžioje buvo sulaikyti 21 metų Etiopijos pilietė ir 31 metų Eritrėjoоу gimusi moteris, kurios vyko į ES. Jos taip pat bus grąžintos į gimtinę.

Tegai:
neteisėti migrantai, Lietuva, Baltarusija, pasieniečiai
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pradės dirbti dar trys kontrolės punktai
Italą vežęs tadžikas pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą dokumentą
oro tarša, archyvinė nuotrauka

Vilniuje dėl judėjimo apribojimų oras pernai buvo švaresnis

(atnaujinta 21:35 2021.04.12)
Pernai vidutinė metinė kietųjų dalelių koncentracija sostinėje neviršijo ribinės vertės, tačiau didesnis užterštumas šiais teršalais buvo šaltuoju sezonu

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Dėl karantino metu taikytų judėjimo apribojimų vilniečiai 2020 metais kvėpavo švaresniu oru negu 2019-aisiais, rodo Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenys.

Vilniuje pastaraisiais metais daugiausia rūpesčių kelia oro tarša smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis. Tačiau pernai vidutinė metinė kietųjų dalelių (KD10 — mažesnių nei 10 mikronų ir KD2,5 — iki 2,5 mikronų) koncentracija sostinėje neviršijo ribinės vertės.

Didesnis užterštumas šiais teršalais, kaip ir paprastai, buvo šaltuoju sezonu, kai būstui šildyti naudojamas kietasis kuras.

Šiltuoju metų laiku daugiausia įtakos prastai oro kokybei turėjo transporto išmetami teršalai ir nuo neapželdintų, dulkėtų paviršių, statybviečių, kelio remonto darbų vietų keliamos dulkės.

Pernai, kaip ir kasmet, pasitaikė dienų, kai oro užterštumas padidėdavo ir dėl teršalų pernašų iš kitų valstybių.

Azoto dioksido, anglies monoksido, ozono, policiklinių aromatinių angliavandenilių, daugelio sunkiųjų metalų vidutinė metinė koncentracija irgi neviršijo nustatytų normų.

Sostinės oro užterštumą tiria keturios automatinės oro kokybės tyrimų stotys: dvi prie intensyvaus eismo gatvių — Žirmūnuose ir Savanorių prospekte, kitos dvi — Senamiestyje ir Lazdynuose.

Vidutinė metinė transporto taršą atspindinčio azoto dioksido koncentracija Žirmūnuose, palyginti su 2019 metais, sumažėjo 19 proc., Senamiestyje ir Savanorių prospekte — 17–22 proc., Lazdynuose šio teršalo koncentracija nepakito.

Vidutinė metinė sieros dioksido koncentracija padidėjo Senamiestyje ir Lazdynuose.

Anglies monoksido koncentracija Senamiestyje buvo didesnė, o kitose stotyse mažesnė nei 2019 m. Vidutinė metinė sunkiųjų metalų (nikelio, arseno, kadmio, švino) koncentracija sumažėjo arba nepakito. Sveikatai labiau kenkiančių policiklinių aromatinių angliavandenilių, išskyrus benzo(a)pireną, koncentracija buvo mažesnė nei 2019 metais.

Vilniaus miesto oro kokybę 2020-aisiais vertinant iš daugiau kaip 10 metų perspektyvos, stebima sieros dioksido, smulkiųjų kietųjų dalelių koncentracijos didėjimo tendencija.

Senamiestyje didėja ir didesnio diametro kietųjų dalelių koncentracija, o transporto taršai atspindėti skirtoje Žirmūnų tyrimų stotyje išmatuojama vis didesnė benzo(a)pireno ir kitų policiklinių aromatinių angliavandenilių, nikelio koncentracija.

Tegai:
oras, Vilnius
Dar šia tema
Nuo pirmadienio — pokyčiai Vilniaus viešajame transporte
Vilniaus oro uoste nufilmuota atnaujinta operacijų valdymo sistema