Remigijus Šimašius, archyvinė nuotrauka

"Tai atsitiks, būkime pasiruošę": Šimašius apie koronavirusą Lietuvoje

(atnaujinta 13:55 2020.02.25)
Vilniuje dėl koronaviruso grėsmės dezinfikuojamos įstaigos, valdžia aktyviai ruošiasi koronaviruso plitimui, meras nurodė miesto įstaigoms papildomai ypatingu dažnumu dezinfekuoti durų rankenas, viešojo transporto ranktūrius ir kitas dažnai liečiamas vietas

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Besiruošiant galimam koronaviruso plitimui, Vilniaus miesto valdžia antradienį nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas, taip pat rengiamasi platinti plakatus apie infekciją.

Šią informaciją savo Facebook patvirtino Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak mero, nėra abejonių, kad virusas pasieks Lietuvą, todėl reikia ypač atidžiai rūpintis sveikata.

"Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti — kaip besielgtų nacionalinė valdžia — už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins", — žada meras.

Pasak jo, visos įstaigos aprūpintos reikalingomis higienos priemonėmis. Be to, valdžia papildomai instruktuoja, kaip paskatinti ir palengvinti dažną rankų plovimąsi.

"Jau nurodėme miesto įstaigoms papildomai ypatingu dažnumu dezinfekuoti durų rankenas, viešojo transporto ranktūrius ir kitas dažnai liečiamas vietas. Taip pat reikalaujame įstaigų, ypač mokyklų ir darželių, dažniau vėdinti patalpas (visada tai galite dar kartą priminti savo vaikų auklėtojoms — tai geras įprotis, kuris pravers ne tik dabar)", — rašo Šimašius.

Verslo įmonių, kurios pritraukia daug žmonių, taip pat paprašyta šiuo metu daug atidžiau ir dažniau atlikti patalpų valymą.

"Kaip miesto vadovas galiu užtikrinti, kad jei prisireiks bet kokių papildomų priemonių — jos bus priimtos nedelsiant, tam irgi turime planus. Visą informaciją jūs iškart žinosite, neslėpsime nieko. Kol kas, žinoma, nei mokyklų darbo laiko, nei viešojo transporto, nei masinių renginių ribojimų ar kitų panašių priemonių taikyti nėra reikalo", — tikina meras.

Be to, Šimašius žada nedelsiant pranešti apie pirmąjį paaiškėjusį atvejį bei padaryti viską, kad būtų atsekti visi galimi to asmens kontaktai, "kad užkirstume kelią tolimesniam viruso plitimui".

Anksčiau Valstybės ekstremalių situacijų komisija pasiūlė paskelbti ekstremalią situaciją Lietuvoje dėl koronaviruso.

Praeitą savaitę paaiškėjo, kad Šiaurės Italijoje prasidėjo naujo koronaviruso protrūkis. Kol kas kalbama apie du šalies šiaurėje esančius regionus — Lombardiją ir Veneciją. Naujausiais duomenimis, Italijoje yra apie 220 užsikrėtusiųjų.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.
Naujausiais duomenimis, nuo šios ligos Kinijoje jau mirė 2663 žmonės, išgydyta daugiau nei 27,2 tūkst.

Taip pat, PSO duomenimis, už Kinijos ribų užsikrėtė 2069 žmonės, mirė 23.

Tegai:
Remigijus Šimašius, Vilnius, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Kinija atskleidė, kada bus bandomos vakcinos nuo koronaviruso
Žiniasklaida: Kinija užfiksavo pakartotinį užsikrėtimo koronavirusu atvejį
Britanijoje užfiksuoti 13 koronaviruso atvejų
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 14:42 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržvių iš paprastos angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių sriuba, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, mėsą", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelyno, kuris naudingas sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastos angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelyno iš daržovių", — parekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Sunkvežimiai

Kaliningrado valdžia dėl sunkvežimių eilių pasienyje kreipėsi į RF ambasadą Lietuvoje

(atnaujinta 19:59 2021.03.03)
Agentūroje pabrėžta apie banguotą pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Kaliningrado valdžia kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje su prašymu prisidėti sprendžiant problemas, susijusias su sunkvežimių eilėmis prie Lietuvos ir Rusijos sienos, pranešė Kaliningrado srities vyriausybės spaudos tarnyba su nuoroda į tarptautinių ir tarpregioninių ryšių agentūros vadovę Alą Ivanovą.

Agentūros duomenimis, nuo vasario 26 dienos pranešamai apie dideles sunkvežimių eiles, kurios kaupėsi prie įvažiavimo į Kaliningrado sritį automobilių patikros punkte Černyševskojė iš Lietuvos.

"Vyriausybė kreipėsi į Rusijos ambasadą Vilniuje tam, kad mūsų kolegos įsitrauktų į jų sprendimą neetatinių situacijų atveju. Verta priminti, kad šią situaciją iš dalies lėmė tai, kad Lietuvos pusė vis dar atideda eismą Dubkų pasienio punkte", — sakė Ivanova.

Anot jos, atidarius šį punktą, transporto srautai galėtų būti perorientuoti ir sumažėtų eilės, pagreitėtų krovinių pristatymas. Rusijos pusėje automobilių patikros punktas yra paruoštas naudoti, dabar tikimasi, kad visi statybos darbai bus baigti Lietuvos pusėje.

Ivanova pažymėjo, kad, atsižvelgdama į situaciją Černyševskio pasienio punkte, Kaliningrado valdžia organizavo operatyvinę sąveiką su muitine ir FSB pasienio tarnyba Rusijos pusėje. Agentūra pabrėžė banguotą pasienio punkto darbo krūvio pobūdį, kuris daugiausia priklauso nuo situacijos Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje.

Kaliningrado srities muitinės duomenimis, vasario 25 - kovo 3 dienomis per regiono muitinės postus tiek Rusijos- Lietuvos, tiek Rusijos-Lenkijos pasienio ruožuose, į sritį pateko 2,4 tūkst. sunkvežimių, išvyko beveik 2,6 tūkst.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Kaliningrado sritis