Olimpinė simbolika, archyvinė nuotrauka

Dėl koronaviruso gali būti atšauktas čempionatas "Euro 2020" ir olimpinės žaidynės

(atnaujinta 14:03 2020.02.26)
Susirūpinimą dėl čempionato atšaukimo sukėlė informacija apie pirmąjį koronaviruso atvejį Ispanijoje, tapusioje penktąja šalimi, kuri ruošiamasi rengti "Euro 2020" varžybas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Jei padėtis dėl koronaviruso plitimo pablogės, Europos futbolo asociacijų sąjungos vadovybė gali atšaukti visus jos globojamus turnyrus, tame tarpe ir 2020 metų Europos čempionatą. Tas pats pasakytina ir apie 2020 metų Olimpines žaidynes Tokijuje. Apie tai rašo britų dienraštis "The Daily Telegraph".

UEFA viceprezidentas Michele Uva pažymėjo, kad sąjungoje bus stebimi pokyčiai kiekvienoje iš 11 šalių, kuriose bus rengiamos "Euro 2020" varžybos. Tačiau jis pabrėžė, kad jei situacija nepablogės, epidemija neturės įtakos turnyro rengimui.

Susirūpinimą dėl čempionato atšaukimo sukėlė informacija apie pirmąjį koronaviruso atvejį Ispanijoje, kuri tapo penktąja šalimi, kuri ruošiasi rengti "Euro 2020" varžybas ir kur infekcijos buvo aptiktos po JK, Vokietijos, Rusijos ir Italijos. Pastarojoje virusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 300 žmonių, o septyni jau mirė. Be to, vakar dar trys Europos šalys, kurių nacionalinės komandos buvo išrinktos dalyvauti šių metų čempionate (Šveicarija, Kroatija ir Austrija), patvirtino pirmuosius užkrėtimo atvejus.

Šiuo metu protrūkiai užfiksuoti daugiau nei pusėje šalių, kurios prisijungė prie "Euro 2020". Turnyro metu per mėnesį šimtai tūkstančių futbolo gerbėjų iš šių šalių keliaus po visą Europą su savo nacionalinėms komandoms.

Pirmosios turnyro varžybos turėtų įvykti birželio 12 dieną Romoje. Tačiau anksčiau paaiškėjo, kad Europos lygos "Inter" - "Ludogorets" varžybos Milane dėl koronaviruso vyks be žiūrovų. Taip pat kilo pavojus 2020 metų Šešių tautų regbio taurei, kai kurios iš varžybų numatytos kovo viduryje Romoje.

Tarptautinio olimpinio komiteto narys Dickas Poundas savo ruožtu perspėjo, kad jei epidemijos nebus galima suvaldyti iki gegužės pabaigos, 2020 metų Vasaros olimpinės žaidynės Tokijuje taip pat turės būti atšauktos.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik /
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
koronavirusas, varžybos
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (657)
Dar šia tema
Kinija pareiškė, kad koronavirusas galimai perduodamas aerozoliu
Italijoje užfiksuota antra mirtis nuo koronaviruso
Lietuvos URM pataria susilaikyti nuo kelionių į Italiją dėl koronaviruso protrūkio
Trampas įvertino koronaviruso situaciją JAV