Lietuvoje aptiko daugiau nei tūkstantį kilogramų nesaugios mėsos

Lietuvoje aptiko daugiau nei tūkstantį kilogramų nesaugios mėsos

(atnaujinta 14:07 2020.02.26)
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai užfiksavo daugybę pažeidimų, nesilaikyta ir biologinio saugumo priemonių

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai nustatė nemažai pažeidimų Tauragės rajone, Jono Gedmino viščiukų broilerių fermoje. 

Praėjusią savaitę Tauragės rajono Griežpelkių kaimo paukštyne apsilankę pareigūnai užfiksavo, kad jame ne tik auginami įvairaus amžiaus viščiukai broileriai (2 tūkstančiai vienetų), bet ir neteisėtai pardavinėjami vištienos konservai. Pasak tarnybos, ūkio savininkas neturėjo leidimo verstis šia veikla.

Нарушения на ферме в Таурагском районе
Ūkyje nesilaikyta biologinio saugumo priemonių
"Atsakingi fermos darbuotojai nevedė privalomos paukščių dokumentacijos, nepateikė informacijos apie jų kritimus, sunaudoto pašaro kiekius, neaišku, kiek viščiukų buvo išgabenta į skerdyklą, apie 3 tūkst. kg lesalų buvo neženklinti", — rašoma pranešime.

Gretimoje patalpoje, šaldiklyje be identifikavimo ženklų buvo laikomi gyvūninės kilmės šalutiniai produktai, kurie, pasak darbuotojų, buvo naudojami kaip viščiukų broilerių pašaras.

Be to, ūkyje nesilaikyta biologinio saugumo priemonių.

Maxima, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Patikrinimo metu ūkyje paukštienos skerdimą ir mėsos konservų gamybą vykdantys darbuotojai nepateikė medicininių knygelių, neturėjo higienos žinių išklausymo pažymėjimų, darbo rūbus laikė bendrose buitinėse patalpose su paukštyno darbuotojais.

Iš viso pareigūnai šaldikliuose rado apie 288 kilogramus nesaugios paukštienos. Taip pat aptikta 3 tūkst. vnt. neidentifikuotų konservų dėžučių (810 kg).

Visą ūkyje rastą nesaugią produkciją uždrausta tiekti į rinką ir nurodyta sunaikinti. Tyrimo duomenys dėl nelegaliai vykdomos veiklos perduoti kitoms kontroliuojančioms institucijoms.

Tegai:
mėsa, ūkis, Tauragės rajonas, Lietuva
Dar šia tema
Dėl nustatytų pesticidų Lietuvos rinkoje neišplatinta apie 57 t produktų
Rytų Europoje užregistruoti nauji paukščių gripo protrūkiai
Lietuvoje keičiasi kūdikių maitinimui skirtų mišinių teikimo rinkai tvarka